Strona główna PIELĘGNACJA CO WARTO WIEDZIEĆ O ENDERMOLOGII?

CO WARTO WIEDZIEĆ O ENDERMOLOGII?

endermologia

To jedna z najskuteczniejszych nieinwazyjnych metod walki z cellulitem i kształtowania sylwetki. Pomaga nawet w wypadku tłuszczyku opornego na dietę i ćwiczenia. Polecamy.

Tekst: Karolina Witecka

endermologia, szczupłe ciałoCiągła walka z cellulitem i „kobiecymi kształtami” ? Wszystkie dobrze znamy tę historię. Najpierw wakacyjny relaks, lody, gofry, wino o zachodzie słońca nad morzem, a po powrocie stres, że wszystkie ulubione spodnie jak na złość się zbiegły w praniu;-) Słodycze, nieregularne odżywianie, siedzący tryb pracy oraz niestety geny objawiają się najczęściej w postaci „pomarańczowej skórki” oraz „słodkich” krągłości w okolicach pasa, ud czy bioder.

Na szczęście są sposoby, które nie wymagają od nas wielu wyrzeczeń, a przynoszą pożądane efekty. Jedną z nich jest na pewno endermologia – unikalna metoda leczenia tkanki łącznej opracowana przez francuską firmę LPG w 1986 r., która od tamtej pory stała się sławna na całym świecie. Jest to wszechstronna i nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki i zwalczania cellulitu.

Na czym polega?

Mechaniczna stymulacja tkanki tłuszczowej prowadzi do ożywienia metabolicznego nieaktywnej tkanki tłuszczowej, uaktywnienia jej metabolizmu i stymulacji uwalniania tłuszczu. Zbita i stwardniała tkanka, która skupia komórki tłuszczowe, ulega zmiękczeniu, co pozwala uwolnić i usunąć nawet oporny na dietę czy gimnastykę tłuszcz. Ponadto fibroblasty stymulują produkcję kolagenu i elastyny, co wzmacnia, napina i tonizuje skórę, a jednocześnie modeluje sylwetkę.

Jak wygląda zabieg?

Leżysz na stole, ubrana w specjalny cieniutki kombinezon (ochrona i komfort), a odpowiednio przeszkolony specjalista wykonuje masaż głowicą maszyny do endermologii. Umieszczone są w niej wałeczki, które w mechaniczny sposób (zasysając delikatnie skórę – to naprawdę jest bezbolesne) rozbijają nagromadzone komórki tłuszczowe, pobudzają limfę i krążenie, stymulują metabolizm komórkowy. Oprócz technologii bardzo ważna jest tutaj technika wykonywania zabiegu.

Średnio jeden zabieg trwa 35 minut, najczęściej wykonuje się serię co najmniej sześciu. 

endermologia, szczupłe ciało

Dlaczego endermologia?

Na rynku jest dostępnych wiele metod wykorzystywanych w terapii cellulitu, m.in.: ultradźwięki, lasery biostymulujące, fale radiowe, elektrostymulacja, mezoterapia, masaże, podczerwień, presoterapia i inne. Są to metody mniej lub bardziej inwazyjne, z wykorzystaniem prostej lub bardziej zaawansowanej technologii. W związku z tym, że przyczyn powstawania cellulitu jest wiele, a zmiany, jakie zachodzą w tkance, są bardzo złożone – o doborze odpowiedniej metody powinien decydować terapeuta na podstawie dokładnej diagnozy i przeprowadzonego wywiadu z klientką.

Większość wymienionych metod zazwyczaj działa lokalnie i jednokierunkowo, dlatego – aby uzyskać jak najlepsze rezultaty – warto łączyć różne terapie. Endermologia działa wielokierunkowo na różne zmiany zachodzące w tkance w trakcie powstawania cellulitu, dlatego jest uznana za jedną z najskuteczniejszych metod w walce z tym nieestetycznym defektem skóry.

Efekty zabiegu

Endermologia jest metodą bezinwazyjną, pobudzającą w naturalny sposób procesy zachodzące w tkance. Po serii zabiegów zawsze uzyskujemy efekty terapeutyczne, co zostało potwierdzone licznymi badaniami naukowymi. Metoda ta znacznie usprawnia krążenie żylne i limfatyczne, pobudza metabolizm komórkowy, odbudowuje strukturę skóry, uaktywnia lipolizę, produkcję kolagenu i elastyny. Ten wielokierunkowy sposób oddziaływania przekłada się na doskonałe efekty estetyczne, czyli wygładzenie skóry objętej cellulitem, redukcja lokalnych otłuszczeń, ujędrnienie i modelowanie skóry. W jakim czasie uzyskamy taki rezultat terapii uzależnione jest od stylu życia klienta, stanu skóry i organizmu. Pierwsze wizualne efekty pojawiają się w połowie ustalonej serii zabiegów.

Endermologia twarzy

Nie tylko na cellulit

Ponieważ odpowiednio wykonany masaż ma działanie jednocześnie ujędrniające, wykorzystuje się tę technikę także do zabiegów na twarz (służy do nich mniejsza głowica). Efekt: wyraźnie napięta, młodsza i gładsza skóra w zasadzie już po pierwszym zabiegu.

Listę gabinetów wykonujących zabieg endermologii znajdziesz na stronie: www.polmax.eu

Poprzedni artykułPUPA NAIL MANIA
Następny artykułKOLOROWE SOCZEWKI

2 KOMENTARZE

  1. Słyszeliście o endermologii LPG? Właśnie przeczytałam o niej na stronie warszawskiego LAGuel, do którego chcę się wybrać. Korzystają tam z technologii Alliance i taki zabieg ma być jeszcze bardziej skuteczny. Nie mogę się doczekać 😀

  2. Chodzę już długi czas na zabiegi endermologii w Perla Beauty Katowice. Świetny zabieg, jestem bardzo zaskoczona i zadowolona z efektów które daje, czuję się i wyglądam o wiele lepiej. Pozbyłam się cellulitu, moja skóra stała się bardziej jędrna, ale ważne są regularne zabiegi, bez tego nie można liczyć na dobre efekty. Endermologia poprawia także kondycję skóry. Gdyby ktoś chciał poczytać więcej o endermologii: http://perlabeauty.pl/nowosci/32-endermologia-tania-oferta-walka-z-cellulitem-odchudzanie-pielegnacja

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.