KOLOROWE SOCZEWKI

KOLOROWE SOCZEWKI

1361
0
PODZIEL SIĘ

Kobiety lubią zmieniać swój wygląd, nic więc dziwnego, że coraz chętniej sięgają po kolorowe soczewki kontaktowe. Dzięki nim możesz wzmocnić naturalny kolor oka lub całkowicie go zmienić! Wybór kolorów i modeli jest ogromny.

Tekst: Karolina Witecka

Kolorowe soczewki są jak dodatek do ubrania albo makijaż. Mogą całkowicie odmienić twój wyraz twarzy! Największą popularnością cieszą się soczewki w tradycyjnych kolorach: zielonym, niebieskim czy brązowym, ale coraz więcej kobiet decyduje się na kolory niestandardowe: czerwone, czarne, białe, a także z kolorowymi nadrukami, dzięki którym można wyróżnić się z tłumu.

Kolorowe soczewki noszą zarówno osoby z wadą wzroku, w zastępstwie standardowych soczewek korekcyjnych, jak i kobiety, które chcą wyłącznie ozdobić oko (dostępne są również modele z zerową wartością dioptrii).

Co ważne, niektóre kolorowe soczewki spełniają także dodatkowe funkcje – mogą na przykład wizualnie powiększać oczy (dzięki dodatkowym zewnętrznym obwódkom), zmieniać kształt źrenicy, np. na koci, lub ozdobić ją oryginalnym wzorkiem.

Pamiętajcie:

jeśli zdecydujecie się na noszenie kolorowych soczewek kontaktowych, trzeba pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji.

O kolorowe soczewki trzeba dbać tak, jak o tradycyjne szkła kontaktowe. Niezbędna jest codzienna pielęgnacja, by uniknąć bakterii i zabrudzeń. Służą do tego specjalne płyny, w których przechowuje się soczewki. Po umieszczeniu soczewek w pojemniczku z płynem pielęgnacyjnym soczewki same się oczyszczają z osadów białkowych.

Dzięki najnowszym technologiom kolorowe soczewki są całkowicie bezpieczne dla oczu, chronią rogówkę przed uszkodzeniem i zapewniają komfort noszenia (dzięki dobrej przepuszczalności tlenu).

Polecamy!