Strona główna PIELĘGNACJA CZY ZWYKŁE MYDŁO MOŻE BRUDZIĆ SKÓRĘ?

CZY ZWYKŁE MYDŁO MOŻE BRUDZIĆ SKÓRĘ?

0

Oczywiście, choć nie widzimy tego gołym okiem. Na skutek reakcji zwykłego mydła ze związkami wapnia obecnymi w twardej wodzie powstaje na naszej skórze osad, podobny do tego, jaki tworzy się na wannie czy kabinie prysznicowej. Stąd usuniesz go środkami chemicznymi. A co ze skórą? Najlepiej nie dopuścić do jego powstania!

Zwykłe mydła nie tylko zaburzają równowagę hydrolipidową naskórka, prowadząc do przesuszenia skóry, ale też reagując z wapniem zawartym w twardej wodzie tworzą osad, który – uwaga – pozostaje na skórze nawet po spłukaniu. Może być drażniący dla skóry, zwłaszcza wrażliwej i skłonnej do podrażnień.

Zupełnie inaczej działa kultowa już kostka myjąca Dove. Dzięki delikatnej kompozycji składników myjących i nawilżających kostka pozostawia skórę idealnie czystą, miękką i elastyczną. Nie pozostawia na skórze osadów z mydła, ponieważ zawiera głównie nie-mydlane środki myjące, niewrażliwe na obecność wapnia. Oznacza to, że nie tworzy osadu mydlanego z jonami wapnia obecnymi w twardej wodzie.

Co jeszcze wyróżnia kostkę Dove?

Jest doskonale dopasowana do potrzeb skóry. Nie zawiera mydła, bardzo dobrze usuwa codzienne zanieczyszczenia, a jednocześnie dba o naszą skórę dzięki neutralnemu pH i zawartości ¼ kremu nawilżającego. Składniki myjące zawarte w kostce myjącej Dove są znacznie delikatniejsze od tych, które występują w zwykłym mydle. Oznacza to, że substancje powierzchniowo-czynne stosowane jako główny składnik w zwykłych mydłach, np. Sodium Cocoate czy Sodium Tallowate, zastąpiono dużo łagodniejszym dla skóry składnikiem myjącym – Sodium Lauroyl Isethionate. Dodatkowo zawartość ¼ kremu nawilżającego w kostce Dove działa renatłuszczająco, zapobiegając wysuszaniu skóry podczas mycia. Efekt? Kostka Dove nie pozostawia po myciu nieprzyjemnego uczucia „ściągnięcia”, często spotykanego po użyciu zwykłego mydła. Po umyciu skóra jest miękka, gładka, dobrze nawilżona, elastyczna. I jeszcze jedno: dzięki specjalnej recepturze, kostka myjąca Dove jest odpowiednia do pielęgnacji każdego typu skóry, nawet szczególnie wrażliwej skóry twarzy.

I zobacz film o kostce Dove – dlaczego nie zostawia osadu:

Poprzedni artykułCZY TWARDA WODA SZKODZI SKÓRZE?
Następny artykułKULTOWA KOSTKA DOVE
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.