Strona główna PIELĘGNACJA KULTOWA KOSTKA DOVE

KULTOWA KOSTKA DOVE

0

Taki mały, a taki wielki kosmetyk. Kostka myjąca Dove – choć bywa nazywana mydłem – tak naprawdę zwykłym mydłem nie jest. Ma za to właściwości nie tylko idealnie i łagodnie myjące, ale też pielęgnacyjne jak krem. I ponad 50 lat historii. Poznaj ją bliżej!

Historia podstawowego składnika Dove sięga końca II wojny światowej. W tym czasie w amerykańskich szpitalach przemywano nią poparzoną skórę rannych żołnierzy. W 1956 roku naukowcy ulepszyli tą substancję o kolejne składniki niezwykle korzystnie wpływające na skórę. I tak powstała nawilżająca skórę kostka myjąca Dove. Wprowadzona na rynek w 1957 roku szybko zyskała popularność. W niedługim czasie była już znana w każdym amerykańskim domu. W latach 70. dermatolog A. Klingman przeprowadził niezależne badania, które dowiodły, że kostka Dove nie wysusza i nie podrażnia skóry tak jak inne mydła. W latach 80. kostka myjąca Dove została wprowadzana na rynki Europy Zachodniej, natomiast w Polsce pojawiła się w 1993 roku. Dzisiaj ma fanów na całym świecie.

Kostka Dove a twoja skóra

Jest lubiana nie tylko przez użytkowników, ale także dermatologów. Jest doskonale dopasowana do potrzeb skóry. Nie zawiera mydła, bardzo dobrze usuwa codzienne zanieczyszczenia, a jednocześnie dba o naszą skórę dzięki neutralnemu pH i ¼ kremu nawilżającego.

Składniki myjące zawarte w kostce myjącej Dove są znacznie delikatniejsze od tych, które występują w zwykłym mydle. Oznacza to, że substancje powierzchniowo-czynne stosowane jako główny składnik w zwykłych mydłach, np. Sodium Cocoate czy Sodium Tallowate, zastąpiono dużo łagodniejszym dla skóry składnikiem myjącym – Sodium Lauroyl Isethionate.

Dodatkowo zawartość ¼ kremu nawilżającego w kostce Dove działa renatłuszczająco, zapobiegając wysuszaniu skóry podczas mycia. Efekt? Kostka Dove nie pozostawia po myciu nieprzyjemnego uczucia „ściągnięcia”, często spotykanego po użyciu zwykłego mydła. Po umyciu skóra jest miękka, gładka, dobrze nawilżona, elastyczna. I jeszcze jedno: dzięki specjalnej recepturze, kostka myjąca Dove jest odpowiednia do pielęgnacji każdego typu skóry, nawet szczególnie wrażliwej skóry twarzy.

Zostań jej fanem!

Kostka Dove w klasycznej postaci – niezmienionej od ponad 50 lat

Poprzedni artykułCZY ZWYKŁE MYDŁO MOŻE BRUDZIĆ SKÓRĘ?
Następny artykułMaskara Wigwham
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.