Strona główna PIELĘGNACJA KOSMETYKI I AKCESORIA DO PIELĘGNACJI DR IRENA ERIS CLINIC WAY

DR IRENA ERIS CLINIC WAY

0

W zależności od wieku wyróżnia się cztery typy zmarszczek świadczące o różnym stopniu zaawansowania starzenia się skóry. Prezentujemy innowacyjną linię kosmetyków dr Ireny Eris odpowiadające innym typom zmarszczek – Clinic Way!

Aby odwrócić negatywne procesy zachodzące w komórce i przedłużyć aktywne życie fibroblastów w celu wydłużenia biologicznej odnowy skóry Naukowcy z Centrum Naukowo-Badawczego Dr Irena Eris opracowali unikalną na skalę światową formułę Fgf1 Lmstm z technologią transportu termalnego Lipo-Sphere.

Technologia transportu dermalnego Lipo-Sphere gwarantuje precyzyjną absorpcję i uaktywnienie formuły Fgf1 Lmstm w głębi skóry,  uruchamiając silną i długotrwałą reaktywację  procesów odnowy skóry na trzech poziomach:

 1. Reaktywacja komórkowa  poprzez przedłużenie aktywności metabolicznych i replikacyjnych najważniejszych komórek skóry właściwej – fibroblastów.

 2. Reaktywacja tkankowa poprzez znaczący wzrost produkcji substancji strukturalnych skóry: kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

 3. Reaktywacji funkcji skóry i wyraźnego odmłodzenia jego struktury poprzez redukcję i wygładzenie zmarszczek, poprawę elastyczności i odzyskanie właściwego nawilżenia i funkcji ochronnych skóry.

 

Pierwszy stopień pielęgnacji przeciwzmarszczkowej – Hialuronowe wygładzenie 30+ 

Pierwszy stopień starzenia się skóry to zmarszczki ekspresyjne, które pojawiają się ok. 30. r.ż. Związane są z mimiką twarzy i działaniem mięśni, a także z powolnym obniżeniem poziomu kwasu hialuronowego, który ma ogromne zdolności wiązania wody w skórze właściwej i zatrzymywania jej w naskórku. Naskórek ulega stopniowemu odwodnieniu, staje się cieńszy, nawet minimalny niedobór wody powoduje utratę dotychczasowej elastyczności i sprężystości. Pojawiają się drobne zmarszczki ekspresyjne, które początkowo przybierają formę delikatnych linii na powierzchni skóry, najczęściej w okolicach oczu i ust, a czasem na czole.

 • Dermo krem przeciwzmarszczkowy na dzień SPF 15 (69 zł/50 ml) – natychmiastowo nawilża, wygładza, poprawia elastyczność skóry oraz wygładza zmarszczki ekspresyjne.
   
 • Dermo krem przeciwzmarszczkowy na noc (75 zł/50 ml) – skutecznie chroni przed procesami prowadzącymi do powstawania zmarszczek ekspresyjnych, odżywia i nawilża skórę oraz poprawia jej ogólną kondycję.

 

Drugi stopień pielęgnacji przeciwzmarszczkowej – Rewitalizacja Retinoidalna 40+

Drugi stopień starzenia się skóry to zmarszczki elastotyczne, które pojawiają się ok. 40. r.ż. jako wynik szkodliwego działania czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV czy dym papierosowy. Niewłaściwa ekspozycja na słońce prowadzi z czasem do uszkodzeń komórek i tkanek budujących skórę oraz zaburza mechanizmy ich odnowy. W skórze właściwej włókna kolagenowe i elastyczne ulegają zwyrodnieniu (elastoza posłoneczna), stają się one mniej uporządkowane i pojawiają się niewłaściwe połączenia. Skóra traci elastyczność, staje się cieńsza i sucha, drobne linie widoczniejsze i dłuższe. Na skutek zaburzeń w produkcji melaniny zmienia się także koloryt skóry.

 • Dermo krem przeciwzmarszczkowy na dzień SPF 20 (79 zł/50 ml) – poprawia nawilżenie, jędrność oraz sprężystość, zmniejsza przebarwienia oraz suchość skóry, redukuje zmarszczki elostotatyczne.
   
 • Dermo krem przeciwzmarszczkowy na noc (85 zł/50 ml) – skutecznie walczy z procesami odpowiedzialnymi za powstawanie zmarszczek elastotatycznych, stymuluje produkcję kolagenu, reguluje proces odnowy naskórka, efektem jest zwiększenie elastyczności i sprężystości powodujące wyrównanie zmarszczek, poprawę kolorytu i funkcji ochronnych skóry.

 

 Dla pierwszego i drugiego stopnia – Hialuronowe wygładzenie skóry wokół oczu 

Skóra wokół oczu jest szczególnie cienka i delikatna, a także uboga w gruczoły łojowe. Szybko i łatwo ulega przesuszeniu, co przyspiesza pojawianie się drobnych linii w kącikach oczu, tzw. kurzych łapek. Przyczyną ich powstawania jest: ruch powiek związany z bogatą mimiką twarzy oraz czynniki środowiskowe (promieniowanie ultrafioletowe, mróz lub wiatr). Skóra wokół oczu charakteryzuje się słabszym krążeniem krwi oraz limfy, co sprzyja gromadzeniu się produktów przemiany materii w gąbczastej strukturze tkanki łącznej, tworząc tzw. worki pod oczami.

 • Dermo krem przeciwzmarszczkowy pod oczy (79 zł/15 ml) –  zapewnia intensywne nawilżenie skóry, poprawia mikrokrążenie, zabezpiecza przed wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych.

 

Trzeci stopień pielęgnacji przeciwzmarszczkowej – Odmłodzenie Fitohormonalne 50+

Trzeci stopień starzenia się skóry to zmarszczki atroficzne, które pojawiają się około 50. r.ż. Są konsekwencją pojawiających się w wyniku zaburzeń hormonalnych tkankowych zmian zanikowych skóry, tzw. atrofii. W obrębie naskórka dochodzi do spłaszczenia granicy skórno-naskórkowej i  osłabienia dostarczenia substancji odżywczych do głębszych warstw skóry, co daje efekt szarej i zmęczonej skóry. Komórki skóry właściwej są coraz mniej aktywne, maleje produkcja ilości włókien kolagenowych, elastycznych i glikozoaminoglikanów. Skóra jest cienka, wysuszona i szorstka, traci swoją gęstość i zaczyna wiotczeć. Pojawiają się głębsze zmarszczki i fałdy.

 • Dermo krem przeciwzmarszczkowy na dzień SPF 15 (89 zł/50 ml) – poprawia nawilżenie i wygładzenie, zmniejsza suchość, zwiększa elastyczność, skóra się staje świeża, promienna i wygląda młodziej.
   
 • Dermo krem przeciwzmarszczkowy na noc (95 zł/50 ml) – głęboko nawilża, natychmiastowo nawilża, redukuje zmarszczki atroficzne, zmniejsza szorstkość i suchość skóry, zwiększa sprężystość skóry.

Czwarty stopień pielęgnacji przeciwzmarszczkowej – Lifting peptydowy 60+

Czwarty stopień starzenia skóry to zmarszczki grawitacyjne, które są wynikiem postępujących z czasem zmian zanikowych w obrębie skóry i działania siły grawitacji. Odtwarzanie kolagenu niemal całkowicie ustaje, następuje rozkład włókien podporowych, przez co słabną siły struktur podtrzymujących skórę. Następuje zmiana rysów i owalu twarzy. Zmarszczki stają się głębokie i wyraźnie widoczne. Z kolei trwałe zaburzenia procesu melanogenezy są przyczyną powstawania licznych przebarwień i zmian kolorytu skóry.

 • Dermo krem przeciwzmarszczkowy na dzień SPF 20 (95 zł/50 ml) – natychmiastowo nawilża i wygładza, redukuje zmarszczki grawitacyjne i przebarwienia, przywraca właściwe napięcie i sprężystość, poprawia ogólną kondycję skóry.
   
 • Dermo krem przeciwzmarszczkowy na noc (99 zł/50 ml) – głęboko nawilża i regeneruje, poprawia elastyczność i redukuje wiotkość, redukuje przebarwienia, a skóra po przebudzeniu jest wypoczęta i wygląda młodziej.

 

 Dla trzeciego i czwartego stopnia – Peptydowy Lifting wokół skóry oczu 

Skórę wokół oczu charakteryzuje zanik gruczołów łojowych, bardzo słaby system podporowy i prawie całkowity brak podściółki tłuszczowej. Niekorzystny wygląd jest pogłębiany przez zaburzenia syntezy kolagenu, prowadzące do zwiotczenia skóry i utraty jej elastyczności, pogrubienia i utrwalenia kurzych łapek i worków pod oczami.

 • Dermo krem przeciwzmarszczkowy pod oczy (85 zł/15 ml) – regeneruje skórę wokół oczu sprawiając, że staje się miękka w dotyku, poprawia jej jędrność oraz napięcie.