Strona główna PIELĘGNACJA MĘSKA PIELĘGNACJA GILLETTE FUSION DLA WRAŻLIWYCH!

GILLETTE FUSION DLA WRAŻLIWYCH!

0

Prawie połowa mężczyzn w Polsce uznaje swoją skórę za wrażliwą. Gillette ma dla nich rozwiązanie – serię kosmetyków Gillette Fusion oraz pierwszą maszynkę do golenia przeznaczoną właśnie do takiej skóry. Podczas konferencji Gillette rozmawialiśmy też o pielęgnacji (nie tylko wrażliwej) skóry z kierowcą rajdowym, Tomaszem Kucharem. Zobaczcie filmik i poznajcie linię Gillette dla wrażliwców! 

 

Jak objawia się wrażliwość męskiej skóry? 

Tym samym, co nasza, kobieca, tj. uczuciem ściągnięcia, pieczeniem, suchością, generalnie – uczuciem dyskomfortu. Panowie, mimo że w pewnym sensie mają bardziej odporną na czynniki zewnętrzne skórę (jest grubsza, ma więcej gruczołów łojowych, a dzięki większej zawartości kolagenu i elastyny wolniej się starzeje), codziennie narażają ją na ich działanie. Większość mężczyzn codziennie się goli, a używając do tego nieodpowiednich maszynek, naraża swoją skórę na podrażnienia. 

Marka Gillette przeprowadziła badania na temat wrażliwej skóry u mężczyzn, w kilku krajach Europy, w tym w Polsce. Wynika z nich, że aż 40% Polaków uznaje swoją skórę za wrażliwą. Podobnie deklarują Rosjanie i Węgrzy. Z problemem suchej i skłonnej do zaczerwienień skóry boryka się natomiast aż 80% mężczyzn z cieplejszych krajów, takich jak Egipt czy Arabia Saudyjska. 

Skóra wrażliwa to nic innego jak stan nietolerancji skóry na czynniki zewnętrzne, takie jak klimatyzacja, mróz, wiatr, zanieczyszczenie środowiska, a także właśnie nieodpowiednie produkty do golenia i kosmetyki. Prezes Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, prof. Jacek Szepietowski, podczas konferencji Gillette tłumaczył: „Wrażliwej skórze nie sprzyja stosowanie mydeł, detergentów, twardej wody oraz kremów z dodatkiem substancji zapachowych i konserwantów. Ich skład doprowadza do niszczenia płaszcza lipidowego oraz zmiany pH skóry. To w konsekwencji prowadzi do mniejszego nawilżenia skóry, mniejszego jej natłuszczenia oraz osłabienia ochrony przeciwbakteryjnej.” 

Zły wpływ na skórę może też mieć sam proces golenia. Zdaniem profesora, jest on dla skóry pewnego rodzaju urazem i zaburzeniem jej naturalnej fizjologii. Goląc się, przyczyniamy się do zmniejszenia grubości naskórka. Przy powtarzalności tego zabiegu codziennie, naskórek nie nadąża się zregenerować, na co skóra potrzebuje około 28 dni. Dlatego tak ważne jest, by skórę właściwie nawilżać i uzupełniać, stosując specjalnie opracowane preparat. Poza tym: „Pacjenci do golenia nie zawsze używają właściwych produktów. Słabej jakości maszynki mogą powodować odczuwalne dla skóry podrażnienia.” 

Co na to Gillette? 

Marka zadbała o to, aby minimalizować ryzyko podrażnienia już na etapie golenia. Maszynki Fusion Cool White są zalecane do skóry wrażliwej, nie powodują podrażnień i sprzyjają regeneracji bariery naskórkowej. Potwierdza to Polskie Towarzystwo Dermatologiczne, które na podstawie wyników badań naukowych i pozytywnej opinii komisji weryfikacyjnej przyznało kosmetykom Gillette Series oraz maszynkom Gillette Fusion swoją rekomendację. 

Gillette Series, pielęgnacja wrażliwej skóry, pielęgnacja męskiej skóry

Maszynki spodobają się panom także z uwagi na zaawansowaną technologię, która decyduje o ich jakości, są to m.in. 

  • 5-ostrzowa powierzchnia goląca ostrza Power Glide z powłoką AntiFriction, która minimalizuje tarcie i zwiększa komfort golenia, także na skórze wrażliwej  
  • pogrubiony pasek nawilżający Indicator zawiera olejki roślinne  i gwarantuje lepszy poślizg maszynki
  • precyzyjny trymer pozwala na szybkie przystrzyżenie baczków, okolic pod nosem i stylizację zarostu 
  • system włókien Microfins zapewnia jeszcze dokładniejsze golenie
  • ergonomiczny uchwyt, zapewnia lepszą stabilność i kontrolę podczas golenia
  • mikroprocesor, który generuje mikrodrgania, redukując tarcie i przyczyniając się do  lepszego poślizgu maszynki, a tym samym do mniejszego ryzyka podrażnień (w wypadku maszynki Fusion Power Cool White)

Ceny:
maszynka Gillette Fusion Cool White z dwoma wkładami: 41,99 zł, 
maszynka Gillette Fusion Power Cool White z jednym wkładem i baterią Duracell: 49,99 zł
2 wkłady do maszynki Gillette Fusion Cool White: 36,99 zł
2 wkłady do maszynki Gillette Fusion Power Cool White 44,99 zł 

Ponadto polecamy kosmetyki Gillette Series:  

  • żel do golenia skóry wyjątkowo wrażliwej (200 ml, 14,99 zł) – zawiera formułę potrójnej ochrony, opracowaną w celu zagwarantowania ochrony skóry przed zacięciami, zaczerwienieniami i podrażnieniami spowodowanymi goleniem, oraz substancje zwiększające poślizg ostrza, m.in. polimery o wysokiej zdolności wiązania wody oraz cząsteczki PTFE zmniejszające tarcie, bezzapachowy
  • kojący balsam po goleniu (100 ml, 24,99 zł) – ma nietłustą, szybko wchłaniającą się konsystencję, zawiera substancje odżywcze i nawilżające, w tym łagodzący aloes, bezzapachowy
  • antyperspirant z systemem potrójnej ochrony (150 ml, 10,90 zł) – wykorzystuje zaawansowaną technologię mikrokapsułek, które zapobiegają powstawaniu wilgoci i eliminują nieprzyjemne zapachy, nie zaś je tylko maskują

W konferencji wziął też udział Tomasz Kuchar, kierowca rajdowy, dwukrotny mistrz Polski, który opowiadał o tym, jak skóra reaguje w warunkach ekstremalnych: „Podczas rajdów samochodowych pod kaskiem panują specyficzne warunki. Bardzo wysoka temperatura powoduje, że głowa się nagrzewa, a pot na twarzy gromadzi się w dużych ilościach. Aby móc skupić się na rywalizacji w rajdzie, nie eksperymentuję, staram się wyeliminować wszystko to, co mogłoby być dla mnie niekomfortowe. Dlatego wybieram dobre maszynki i kosmetyki, które nie podrażniają skóry i dają poczucie świeżości”. 

Zobaczcie też krótką rozmowę, którą przeprowadziliśmy z nim podczas konferencji Gillette!

 

Poprzedni artykułDODAJ SOBIE ENERGII JESIENIĄ!
Następny artykułGOODTIME DAY SPA W ŁODZI
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.