Strona główna DIETA I ZDROWIE DODAJ SOBIE ENERGII JESIENIĄ!

DODAJ SOBIE ENERGII JESIENIĄ!

0

Jeśli już zaczynasz odczuwać jesienny spadek energii, nie dawaj się! Jest wiele sposobów, aby do tego nie doszło – najłatwiejszy i najszybszy to zażywanie odpowiednich suplementów, takich jak Koenade Vitality+Energia.

Preparat ten zawdzięcza swoje działanie dużej zawartości ekstraktu z yerba mate oraz substancji czynnej NADH, która naturalnie występuje w organizmie człowieka (jest to zredukowana forma di-nukleotydu nikotynamidoadeninowego), biorąc bezpośredni udział w wytwarzaniu energii w komórkach. To dzięki niej zaczynają się wszystkie procesy energetyczne w całym organizmie.

Koenade Vitality+Energia

Jak działa Koenade Vitality+Energia?

  • pobudza cały organizm do działania
  • przyspiesza koncentrację
  • poprawia pamięć i ogólną percepcję
  • suplement dostępny jest w wygodnej formie pastylek do ssania, dzięki czemu substancje w nim zawarte wnikają bezpośrednio w śluzówkę jamy ustnej, co znacznie przyspiesza proces wchłaniania do organizmu, niemal natychmiast stymulując jego działanie
  • wystarczy zaledwie 30 minut, aby poczuć wyraźne ożywienie organizmu oraz nagły przypływ energii witalnej i utrzymać je przez kilka kolejnych godzin

Komu jest polecany?

  • osobom żyjącym w stresie i pośpiechu
  • skarżącym się na wahania nastrojów i zaburzenia koncentracji
  • uczącym się, studiującym
  • po prostu czującym przemęczenie

Bezpieczeństwo stosowania

Koenade Vitality+Energia, stworzony na bazie naturalnych składników, jest w pełni bezpieczny dla organizmu, dlatego też może być stosowany bez ograniczeń w każdej chwili, gdy tylko czujesz taką potrzebę.

Więcej przeczytasz na: www.koenade.eu, tam też można zamówić ten suplement

Koenade Vitality+Energia (12 tabletek/34,50 zł)

Więcej o roli NADH w wytwarzaniu energii komórkowej:

Organizm musi być zaopatrywany w energię, aby wszystkie komórki prawidłowo funkcjonowały np. podczas wzrostu, poruszania się, utrzymywania temperatury ciała itp. Odpowiednia ilość NADH gwarantuje jej powstawanie, a przez to właściwą pracę tkanek i narządów, jest aktywatorem witalności i wszystkich procesów życiowych w organizmie. Wytworzona energia magazynowana jest w cząsteczkach ATP. W typowej komórce cząsteczka ATP jest zużywana w ciągu minuty od jej powstania. Dla przykładu odpoczywający człowiek zużywa około 40 kg ATP w ciągu doby. Natomiast w czasie wytężonego wysiłku szybkość zużycia ATP może osiągnąć 0,5 kg na minutę! ATP jest regenerowany w sposób ciągły jednak do tego potrzebna jest odpowiednia ilość NADH.

NADH jest nie tylko nośnikiem energii życiowej, ale także jednym z najsilniejszych antyoksydantów. Tworzy w organizmie antyoksydacyjną barierę ochronną i nosi miano „skawengera”, czyli „wyszukiwacza wolnych rodników”. Wolne rodniki są niebezpieczne, ponieważ są główną przyczyną wielu chorób i starzenia się organizmu. NADH wykazując silne działanie antyoksydacyjne hamuje te reakcje, wpływając na spowolnienie procesu degradacji komórek, a przez to na przedłużenie ich żywotności (zwłaszcza komórek serca mózgu, mięśni, skóry), tym samym spowalnia procesy starzenia się całego organizmu.

 NADH jest również odpowiedzialny za wzrost produkcji neuroprzekaźników – dopaminy 
i serotoniny (hormonów szczęścia) oraz adrenaliny (hormonu odpowiedzialnego za nastrój 
i  odporność w sytuacjach stresowych).

Działanie NADH polega głównie na udziale w transporcie atomów wodoru (proton plus elektron) z substratu na cząsteczkę tlenu w mitochondrialnym łańcuchu oddechowym, 
w wyniku czego powstaje cząsteczka wody. Procesowi temu towarzyszy wydzielanie energii magazynowanej w postaci ATP (adenozynotrójfosforanu). ATP pełni funkcję głównego przenośnika energii w komórkach organizmów żywych. Przepływ energii potrzebny jest komórkom do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Im więcej wyprodukowanej energii, tym większa wydajność komórek, zarówno mózgu, mięśni jak i organów wewnętrznych.

NADH, podobnie jak ATP, bierze udział w etapach rozkładu cząsteczki glukozy do dwutlenku węgla i wody, uczestniczy w powstawaniu kwasu mlekowego przez redukcję kwasu pirogronowego w mięśniach podczas wysiłku. Uczestniczy w syntezie substancji neuroprzekaźnikowych (serotoniny, noradrenaliny i dopaminy) wpływających na poprawę samopoczucia oraz odpowiednią kondycję psychofizyczną. NADH jest odpowiedzialny między innymi za udział w przekształcaniu alfa-ketoglutaranu argininy do tlenku azotu, przez co zapobiega rozpadowi mięśni, zwiększa tolerancję wysiłku fizycznego i ułatwia transport tlenu.

Poprzedni artykułINGLOT W LAS VEGAS!
Następny artykułGILLETTE FUSION DLA WRAŻLIWYCH!
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.