Strona główna PIELĘGNACJA ODKRYJ CIAŁO NA WIOSNĘ Z BABYLISS

ODKRYJ CIAŁO NA WIOSNĘ Z BABYLISS

0
Babyliss Agnieszka Cegielska

Dowiedz się więcej o programie marki BaByliss „Odkryj ciało na wiosnę”  i poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, które dotyczą domowej depilacji IPL.

„Odkryj ciało na wiosnę” to specjalny program skierowany do konsumentek
i konsumentów, czyli potencjalnie każdego z nas. Ma on na celu przygotowanie
się z BaByliss Paris do pokazania gładkiego, pozbawionego zbędnego owłosienia ciała, jak tylko pojawią się pierwsze promienie wiosennego słońca.

Podczas 8-tygodniowego okresu trwania programu, konsumenci będą mogli dowiedzieć się wszystkiego na temat depilacji świetlnej metodą IPL i obejrzeć filmiki instruktażowe, jak przygotować się do zabiegu i przeprowadzić depilację samemu w domu. Przez instruktaż przeprowadzi Agnieszka Cegielska – ambasadorka programu.

https://www.youtube.com/watch?v=aFRzIPesRYA

Dzięki publikowanym materiałom, odbiorcy odkryją, czym jest depilacja IPL, jak przygotowywać się i przeprowadzać kolejne zabiegi, w jaki sposób depilować miejsca szczególnie wrażliwe i trudno dostępne, a także poznają zagadnienia depilacji męskiej i odpowiedniej konserwacji sprzętu.

Babyliss Homelight G946E
BaByliss Homelight G946E

Pytania do eksperta BaByliss Homelight ds. depilacji metodą IPL, dr. Łukasza Preibisza

Dr Łukasz Preibisz
Dr Łukasz Preibisz

Czy jako alergiczka mogę stosować depilację metodą IPL?

Nie ma przeciwwskazań do używania depilatorów z technologią IPL przez alergików.

Które urządzenie z serii BaByliss Homelight będzie odpowiednie dla osoby, która nie stosowała wcześniej depilacji IPL w domu?

Każdy depilator od BaByliss Homelight może być odpowiedni dla osoby, która nie stosowała wcześniej tej metody depilacji. Korzystanie z depilatorów z technologią IPL ułatwia aplikacja Homelight Connected – osobisty instruktor depilacji, który instalowany jest na smartfonie. Homelight jest to spersonalizowana aplikacja, m.in. z ankietą dotyczącą bezpieczeństwa, indywidualnym harmonogramem, przypomnieniem o zabiegach, zapisywaniem informacji. Największe ułatwienie podczas użytkowania daje posiadanie depilatora G946E – posiada on funkcję Bluetooth, która łączy depilator z aplikacją działającą na smartfonie, co umożliwia dokładnie zaplanowanie i rozłożenie w czasie całego procesu trwałej depilacji.

Moja skóra pokryta jest wieloma zmianami barwnikowymi. Czy jest to przeciwwskazanie do stosowania depilatora IPL?

Znamiona należy najpierw zobaczyć w dermatoskopie, żeby ocenić, czy możliwe jest zastosowanie technologii IPL.

Czy depilacja IPL jest bardzo bolesna? Czy powinnam posmarować skórę przed zabiegiem maścią znieczulającą?

Depilacja przy użyciu technologii IPL jest całkowicie bezbolesna. Podczas emitowania błysku można odczuć lekkie ciepło w depilowanym miejscu, ale nie jest to uczucie nieprzyjemne. Depilowane miejsca muszą być uprzednio umyte, wcześniej ogolone (maszynka), bez podrażnień i bez użycia kosmetyków. Miejsca muszą być suche. Nie można się depilować (depilator, wosk).

Czy są jakiekolwiek przeciwwskazania do używania depilatorów z technologią IPL?

Depilatorów z technologią IPL nie mogą stosować osoby o bardzo ciemnej karnacji. Dzieje się tak dlatego, że duża zawartość melaniny, która występuje w ciemnej skórze, sprawia, że to skóra (a nie włosy) pochłania światło emitowane podczas zabiegu. Depilacja przy użyciu technologii IPL nie działa na włosy siwe ani bardzo jasne (niska zawartość melaniny) – dlatego odradza się stosowanie tej metody przez posiadaczki tego typu włosów.

Czy depilatorem BaByliss Homelight wygładzę również zmarszczki? Podobno technologia IPL służy również do tego.

Depilator BaByliss Homelight służy przede wszystkim do depilacji zbędnego owłosienia. Dodatkową zaletą jest wygładzanie skóry, ale nie jest to główna funkcja tego urządzenia.

Czy między depilatorami z technologią IPL stosowanymi w gabinetach a tymi do domowego użytku jest jakaś różnica?

Jeśli chodzi o skuteczność takich zabiegów – nie ma znaczenia, czy są one wykonywane
w gabinecie, czy w warunkach domowych. Depilatory BaByliss Homelight są niewielkich rozmiarów, żeby umożliwić jak najbardziej komfortowe używanie sprzętu.

Jestem mamą nastolatki. Czy mogę jej pozwolić na stosowanie depilatora
z technologią IPL?

IPL to bezpieczna technologia do pozbycia się niechcianych włosów. Jeżeli użycie będzie zgodnie z instrukcją i na nieopaloną skórę, to jak najbardziej można przeprowadzić tego typu zabieg u nastolatki.

Jak przygotować skórę do depilacji BaByliss Homelight i jak pielęgnować ją między zabiegami?

Zabieg depilacji przy użyciu technologii IPL powinien być przeprowadzony na czystej
i suchej, ogolonej skórze. Nie zaleca się używania kosmetyków przed depilacją. Po depilacji należy używać kremów nawilżających/łagodzących. Przed depilacją skóra ma być czysta – bez kremów. Po zabiegu można używać kosmetyków, ale zaleca się, by były to bezzapachowe produkty hipoalergiczne. Nie zaleca się używać kremów perfumowanych przez 24 godziny od zabiegu. Po każdym zabiegu trzeba chronić skórę kremem z filtrem. Przed/po/między zabiegami nie zaleca się depilacji (woskowanie, wyrywanie, depilacja w kremie). Golenie jest dopuszczalne najwcześniej 24 godziny po zabiegu. Nie zaleca się też brania gorących kąpieli po zabiegu.

Które części ciała można depilować depilatorami BaByliss Homelight?

Depilatorem BaByliss Homelight można depilować całe ciało: nogi, pachy, ramiona
i okolice bikini. Z depilatora mogą korzystać także mężczyźni (np. plecy, tors). Nadaje się on także do depilacji twarzy, ale tylko okolic ust. Nie wolno nim depilować okolic oczu.

Moja skóra jest bardzo sucha. Czy jakoś powinnam ją jakoś przygotować na zabieg depilacji? Boję się też wrastania włosków po zabiegu. Proszę o radę.

Depilacja IPL zapobiega wrastaniu włosków. Skóra sucha wymaga natłuszczania – należy ją natłuszczać systematycznie. Niemniej jednak zabieg wykonuje się na skórze odtłuszczonej, czyli w dniu zabiegu (przed zabiegiem), nie należy stosować kremów.

Babyliss Homelight G935E
Babyliss Homelight G935E
Poprzedni artykułZupy krem Proste Historie
Następny artykułWYNIKI TESTU KREMU CEBELIA INTENSIVE ANTI AGING