Strona główna MODA JAK DOBRAĆ OKULARY DO KSZTAŁTU TWARZY?

JAK DOBRAĆ OKULARY DO KSZTAŁTU TWARZY?

1

Z okularami jak z makijażem:-) Aby podkreślały urodę, trzeba je dobrać nie tylko do całej stylizacji, ale też do typu urody i kształtu twarzy. Jak? Polecają eksperci Room Outlet – pierwszego w Polsce outletu z okularami premium i lux w rewelacyjnych cenach.

jak dobrać oprawki do kształtu twarzyTwarz kwadratowa

Ma mocno zarysowaną szczękę, szerokie czoło i wyraźne policzki. Gdybyś próbowała ją obrysować, wyszedłby prawie kwadrat. Jest więc bardzo wyrazista i może sprawiać wrażenie kanciastej.

Okulary powinny łagodzić jej rysy. Bardzo dobrze sprawdzą się oprawki o kształcie owalnym lub przypominającym kocie oczy. Zdecydowanie unikaj okularów z szerokimi i kwadratowymi oprawkami.

okulary Room Outlet

Jak dobrać oprawki do kształtu twarzyTwarz okrągła

Twarz ma podobną długość i szerokość, lecz w przeciwieństwie do twarzy kwadratowej szczęka i czoło zarysowują się delikatnym owalem.

Najlepsze oprawki to takie, które lekko wydłużą okrągłą twarz i zmienią delikatnie jej proporcje w kierunku buzi owalnej. Szukaj oprawek kanciastych, na szerokość obrysu twarzy lub nawet odrobinę od niego szerszych. Dobrze wyglądają podłużne prostokąty z szerokimi zausznikami lub kwadratowe okulary z cienkimi oprawkami.

jak dobrać oprawki do kształtu twarzy, okulary Room Outlet

jak dobrać okulary do kształtu twarzyTwarz owalna

Taka twarz jest dłuższa i węższa, a czoło i szczęka są prawie tej samej szerokości. Owalna twarz jest najbardziej harmonijna i ma najbardziej proporcjonalny kształt! Nie popsuj tego złym doborem oprawek 🙂

Do owalnej twarzy pasują prawie wszystkie typy oprawek. Polecamy modne „muchy”, które do tego typu buzi pasują jak do żadnej innej!

okulary Room Oulet

okulary_sloneczne_prostokatnaTwarz prostokątna

Jest dłuższa niż szersza, czoło i szczęka są dosyć kanciaste, policzki bez wypukłości, czasami długi nos.

Uważaj, aby nie wyostrzać rysów twarzy. Unikaj więc szerokich i mocno dekoracyjnych zauszników. Najlepiej będą wyglądać owalne i prostokątne oprawki.

Jak dobrać oprawki do kształtu twarzy, okulary Room Outlet

jak dobrać okulary do kształtu twarzyTwarz trójkątna

Twarz-serce! Jest szersza u góry i zwęża się ku dołowi, szczęka jest bardzo wąska, wręcz spiczasta.

Odpowiednio dobrane okulary i akcent na okolice oczu odciągną uwagę od wyostrzonych rysów. Najlepsze będą oprawki okrągłe, owalne oraz w stylu kocich oczu.

Jak dobrać oprawki do kształtu twarzy, okulary Room Outlet

Jak dobrać okulary do kształtu twarzyTwarz romboidalna

Inaczej to tzw. twarz diamentowa – czoło jest węższe niż szczęka, ma też mocno zarysowane, szerokie policzki. Trzeba więc unikać oprawek kanciastych i zbyt szerokich, które podkreślą ostre rysy.

Najlepszym fasonem będą okulary owalne i bezoprawkowe. Upewnij się tylko, że nie są szersze od twarzy.

Jak dobrać oprawki do kształtu buzi, okulary Room Outlet, okulary Ray-Ban

O Room Outlet

Room Outlet to pierwszy w Polsce outlet z okularami premium i lux. Znajdziecie w nim setki opraw korekcyjnych i okularów przeciwsłonecznych w rewelacyjnych cenach. Co wyróżnia Room Outlet na tle innych podobnych salonów? Bez wątpienia bogata oferta i gwarancja oryginalności! Znajdziecie w niej zarówno klasyki, jak i bestsellery, a także limitowane edycje i wyjątkowe, najbardziej oryginalne i niespotykane modele z kolekcji światowej klasy projektantów. Z uwagi na fakt, że są to pojedyncze egzemplarze zawsze w bardzo atrakcyjnej cenie, to niepowtarzalna okazja, by kupić sobie coś, na co w innych okolicznościach nie mogłybyśmy sobie pozwolić. Na klientów regularnie czekają dodatkowe promocje i konkursy z unikalnymi nagrodami, o których informacji warto szukać na fanpage’u Room Outlet na Facebooku.

www.roomoutlet.pl

asset_f_logo_lgZostań fanką ROOM OUTLET >>>

 

Room Outlet Warszawa, sklep z okularami

1 KOMENTARZ

  1. dzięki za porady! właśnie chcę zamówić profesjonalne okulary ze sklepu arctica.pl, bo chcę mieć porządną ochronę przed słońcem i zastanawiam się, czy będą pasowały. mam okrągłą buzię i muszę znaleźć coś, co będzie dobrze leżało. ;>