Strona główna PAZNOKCIE MANIKIUR I PEDIKIUR JAK MALOWAĆ PAZNOKCIE?

JAK MALOWAĆ PAZNOKCIE?

0

Podpowiadamy, jak krok po kroku pomalować samodzielnie paznokcie. Sprawdź!

Poprawnie wykonany manicure sprawia, że nasze dłonie wyglądają kobieco, a my czujemy się zadbane. Kolory na paznokciach mogą odzwierciedlać nasz nastrój lub sprawić, że humor się poprawi, np. w pochmurne dni z dumą nosząc soczysty pomarańcz na dłoniach.

lakiery do paznokci Orly

lakiery do paznokci Orly Mash Up – postaw na kolory, jeśli nie umiesz wybrać między dwoma lakierami, nałóż oba – i to na jeden paznokieć.

Jak zatem malować paznokcie?

Najpierw je przygotuj – opiłuj i nadaj im pożądany kształt.

Następnie odsuń skórki z paznokci – nałóż na nie specjalny preparat, który je zmiękczy lub zafunduj paznokciom kąpiel w miseczce ciepłej wody z dodatkiem mydła. Delikatnie odsuń skórki drewnianym patyczkiem, jeśli musisz je usunąć, zrób to ostrożnie dobrymi cążkami lub, jeśli wolisz, radełkiem. Nie wycinaj ich zbyt głęboko, bo mogą powstać ranki, a niestety krewi wypływającej z tego miejsca nie jest łatwo zatamować. Do tego zbyt głębokim wycinaniem możesz sprawić, że skórki będą narastać, a na paznokciach powstaną bruzdy.

lakiery Lovely

Classic kolekcja lakierów do paznokci Lovely (5,69 zł/8 ml)

Uważaj na to, aby przed malowaniem nie zatłuścić paznokci. Nie używaj kremu do rąk, a jeśli musisz, by na przykład chronić skórki przez lakierem, zrób to ostrożnie – w miejscu, gdzie płytka będzie tłusta, lakier może nie chwycić lub zaraz będzie odpryskiwał.

Teraz czas na bazę pod lakier. Spełnia ona funkcje ochronne (chroni paznokieć przed przebarwieniami – użyj jej koniecznie przed nałożeniem ciemnego lakieru), wyrównuje płytkę, a także sprawia, że lakier będzie się dłużej utrzymywał na paznokciach. Pomaluj więc paznokcie cienką warstwą bazy. Poczekaj, aż dobrze wyschnie.

Na tak przygotowane paznokcie możemy wreszcie nałożyć lakier w wybranym przez nas kolorze. Zwróćmy uwagę na to, aby lakier nie był zbyt gęsty, będzie to utrudniało równomierną jego aplikację. Nie może też być zbyt rzadki.

Przed malowaniem wstrząśnij buteleczką z lakierem (szczególnie jest to ważne w przypadku lakierów zawierających drobinki).

Wyciągnij pędzelek z lakieru, nadmiar lakieru otrzyj o krawędź buteleczki, następnie przyłóż go na środek paznokcia, u jego nasady i pewnym ruchem przeciągnij wzdłuż paznokcia. Teraz w ten sam sposób pomaluj boki.

lakiery do paznokci Delia

brokatowe emalie Coral od Delia Cosmetics (5-6 zł/11 ml)

Warto także pomalować końcówkę paznokcia na tzw. zakładkę, można to zrobić trzymając pędzelek prostopadle do paznokcia i malować sam jego koniec. Zapobiegnie to ścieraniu się koloru na końcówkach paznokci. Odczekajmy, aż lakier wyschnie.

Powtórz czynność raz jeszcze – nałóż drugą warstwą lakieru. Także poczekaj, aż lakier wyschnie.

Na koniec użyj utwardzacza (top coat) – ma on na celu przedłużenie trwałości manikiuru, a często także nadaje połysk. Poza klasycznym top coatem dostępne są wersje do zadań specjalnych, np. supernabłyszczające czy matujące, które nałożone na zwykły lakier nadają mu lekko matową teksturę. Aby przyspieszyć wysychanie, możesz użyć przyspieszacza wysychania lakieru.

Jeśli przy malowaniu pobrudziłaś lakierem skórki, nic nie szkodzi – wyczyścisz je używając specjalnych pisaków, które zawierają zmywacz lub mocząc patyczek kosmetyczny zamoczony w zmywaczu (szukaj patyczków, które mają zwężone końce i są stworzone do poprawek w makijażu).

Gotowe! 🙂 Bądź odważna w wyrażaniu siebie poprzez kolory! Baw się manicurem!

lakiery do paznokci Essie

uwodzicielska kolekcja Essie Resort 2013 (ok. 45 zł/13,5 ml, tylko w salonach manicure)

Odpowiadała: Adriana Marcinowska

Poprzedni artykułJAK UKRYĆ CIENIE POD OCZAMI?
Następny artykułJAKI KSZTAŁT PAZNOKCI JEST NAJLEPSZY?
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.