Strona główna DIETA I ZDROWIE ĆWICZENIA I RELAKS JAK POCZUĆ SIĘ SEXY?

JAK POCZUĆ SIĘ SEXY?

0

Bycie seksowną to w pewnym stopniu gra! Nie musisz mieć tego we krwi, możesz się nauczyć. My podpowiadamy, od czego warto zacząć 🙂

tekst: Kasia Kosieradzka

Noś czerwony kolor

Badania Uniwersytetu Rochester pokazują, że kobiety, które ubierają się w czerwień, są postrzegane przez mężczyzn jako bardziej seksowne, niż te noszące ubrania w bardziej stonowanych, pastelowych kolorach. Wyobraź sobie, że jeśli zmienisz niebieską sukienkę na czerwoną, to twoje szanse na randkę zwiększą się o prawie 60%!

jak być sexy?

Utrzymuj kontakt wzrokowy

Już samo spojrzenie na kogoś komunikuje, że zwróciłaś uwagę na daną osobę. A wyobraź sobie, co będzie, jeśli podtrzymasz kontakt wzrokowy… No właśnie 🙂

Wyraź siebie!

Nawet jeśli założysz najseksowniejszą kreację na siebie, a będziesz chodzić zgarbiona i patrzeć w ziemię, nic z tego! Używaj rąk, spojrzenia, całego ciała, głosu, by wyrazić, to co czujesz. Jeśli masz z tym problem, poćwicz przed lustrem. Wybierz wiersz lub kilka zdań z ulubionej książki i staraj się je zaprezentować na różne sposoby. Fajnie, jeśli będziesz to robić z przyjaciółką – we dwie zawsze raźniej.

Nie bój się dotyku

Nic tak nie zbliża, jak właśnie dotyk. Badania psychologiczne pokazują, że jeśli dotykasz w trakcie rozmowy przedramienia mężczyzny, to on odbiera to jako wyraz twojego prawdziwego zaangażowania w rozmowę!

jak być sexy

Gwiazda na przyjęciach

Na imprezach lepiej stać! Dlaczego? Z prostego powodu – osoba, która jest wyżej, bardziej skupia uwagę pozostałych. Autor książki „Wiem, o czym myślisz”, Lillian Glass, podpowiada, by zwrócić uwagę na to, w którą stronę skierowane są palce stóp osoby, z którą rozmawiamy. Jeśli zwrócone są w naszym kierunku, osoba naprawdę cię lubi i jest tobą zainteresowana.

Baw się światłem

Blask świec, jest chyba najbardziej romantycznym oświetleniem ze wszystkich. Jeśli jednak twoim gościom to nie odpowiada, zainwestuj wcześniej w żarówki, dające ciepłe, żółte światło. Wszyscy, łącznie z tobą, będziecie czuli się komfortowo.

Jeśli perfumy, to z umiarem

Im mężczyzna bliżej musi podejść, by poczuć twój zapach, tym bardziej stajesz się dla niego kusząca. Perfum używaj spryskując się raz dziennie na nadgarstku i za uszami, a wody toaletowej poprzez rozpylenie jej przed sobą i wejście w aromatyczną chmurkę.

jak być sexy?

Wyprostuj się!

Oczywiście nie musisz być sztywna jak kołek. Ściągnij ramiona, głowę unieś wysoko, ręce pozostaw swobodne. Przyjrzyj się, w jaki sposób poruszają się tancerze i sportowcy. Zapisz się na jogę lub pilates, które pozwolą ci przyzwyczaić ciało do takiej postawy.