Strona główna PAZNOKCIE MANIKIUR I PEDIKIUR JAK STOSOWAĆ ŻELE DO PAZNOKCI?

JAK STOSOWAĆ ŻELE DO PAZNOKCI?

0

Jakie są ich rodzaje? Co warto o nich wiedzieć, zanim zdecydujesz się na ich zastosowanie?

Żele do paznokci służą do przedłużania płytki lub do pokrywania jej trwałym kolorem – niczym lakierem do paznokci. Do utwardzenia żeli potrzeba lampy UV lub LED.

Shellac CND

Rodzaje żeli, jakie są używane w chwili obecnej w salonach kosmetycznych (i nie tylko):

Żele do budowania – są gęste, elastyczne, trwałe i nadają paznokciom twardość. Łatwo się dopasowują, można nimi dowolnie modelować kształt paznokcia. Coraz bardziej popularne są żele bezkwasowe – są bezpieczniejsze i można je stosować do paznokci wrażliwych, co zapobiega uczuciu pieczenia, kiedy włożymy dłoń pod lampę UV. Żele mogą być bezbarwne lub kolorowe.

Żel kamuflaż – najczęściej o barwie naturalnej, zbliżonej do naturalnej płytki. Pomaga zatuszować niedoskonałości (np. przy bardzo zniszczonej płytce lub przy paznokciach obgryzionych), dobry do maskowania łączenia między paznokciem a tipsem.

Żele wykańczające – nabłyszczające – nakładane jako ostatnia warstwa, przejrzyste. Mają na celu nadać połysk, przedłużyć trwałość, a także maksymalnie utwardzić paznokieć.

Żele soak–off, hybrydy (lakiero-żele) – nakładane na naturalną płytkę paznokcia i utwardzane w lampie UV lub LED. Dzięki nim możemy wykonać trwały manicure i pedicure, który utrzymuje się do kilku tygodni. Tak polakierowane paznokcie są wzmocnione, a kolor jest żywy nawet pomimo codziennych prac domowych. Lakier rośnie wraz z płytką, więc konieczne jest usunięcie poprzez odmoczenie w specjalnym płynie lub zmywaczu z acetonem.

Żele termiczne – lakiery hybrydowe zmieniające kolor pod wpływem ciepła (najczęściej powyżej 30 stopni).

Przykładowe żele:
Axxium Soak-Off Gel Lacquer
Gel II Soak Off Gel Polish
Shellac
IBD Just Gel Polish
Simply Nails
Mollon

Odpowiedziała: Adriana Marcinowska