Strona główna MODA MODA PRAKTYCZNIE JAK ZOSTAĆ FOTOMODELKĄ?

JAK ZOSTAĆ FOTOMODELKĄ?

1
jak zostać fotomodelką, kobieta patrzy przez lornetkę

Obecnie każda z nas może zostać fotomodelką! Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc spełnić to marzenie.

Predyspozycje

Nie da się ukryć, że w pozowaniu do zdjęć ważne jest to, jak wyglądamy. Przede wszystkim powinnaś zadbać o skórę, aby była gładka, nawilżona i zdrowa. Twoje włosy również powinny wyglądać na zadbane, bez względu na ich długość. Ważne – waga nie ma znaczenia. Obecnie jest zapotrzebowanie na fotomodelki o różnych wymiarach. Pamiętaj tylko, że bez względu ile ważysz, Twoje ciało powinno być zadbane.

Portfolio

Portfolio przyszłej fotomodelki stanowią zdjęcia. Zazwyczaj agencje wymagają po dwa zdjęcia: twarzy, twarzy i tułowia oraz całej sylwetki. Zrobienie profesjonalnego portfolio niestety jest kosztowne, ale jeśli dopiero zaczynasz karierę w fotomodelingu, wystarczą zdjęcia zrobione przez brata czy przyjaciółkę. Ważne, aby były one wyraźne i dobrej jakości. Profesjonalne agencje potrafią rozpoznać przyszłą fotomodelkę po zwykłych fotografiach, bez ingerencji programów obróbkowych.

Dobra agencja

Musisz wybrać dobrą agencję fotomodelek, gdyż od tego zależy Twój sukces. Niestety jest dużo agencji, które są nieprofesjonalne, a zdjęcia modelek wykorzystują w nielegalny sposób. Możesz się uchronić przed takimi praktykami sprawdzając wybraną agencję. Najlepiej, jeśli znasz kogoś, kto tam pracuje. Jeśli tak nie jest, wyszukaj o niej jak najwięcej informacji – czy mają profesjonalne studio, gdzie jest ich siedziba, kto jest szefem, czy jest znana, co na forach piszą o niej inne fotomodelki.

Wsparcie

Praca fotomodelki wydaje się łatwa, jednak tak nie jest. Nawet najsłynniejsze fotomodelki muszą ciągle chodzić na castingi. Ten zawód wymaga od Ciebie, abyś nie dała o sobie zapomnieć. Dlatego też warto mieć w kimś oparcie, ponieważ świat fotomodelek jest na tyle zamknięty, że ciężko się przebić.

Pamiętaj, że jeśli Twoim marzeniem jest bycie fotomodelką i czujesz, że jesteś do tego stworzona, to musisz spróbować! Może to właśnie Ciebie potrzebują najsłynniejsze agencje fotomodelek? Jeśli nie spróbujesz, to nigdy się nie dowiesz.

Odpowiadała: Marta M.

1 KOMENTARZ

  1. Najlepiej zgłosić się do jakiejś agencji typu Avant, SPP, D’vision – to są te najlepsze. Tyle, że oni zwykle szukają modelek, a nie fotomodelek, więc wzrost jest istotny i dobrze jest mieć minimum 175cm. Jeśli interesuje nas tylko fotomodeling albo brakuje wzrostu, to trzeba szukać agencji fotomodelek. Tych jest mniej, ale da się znaleźć. Chociażby A-GA Models. Nawet na stronie mają info jak zostać u nich fotomodelką http://agamodels.pl/jak-zostac-fotomodelka/