Strona główna MAKIJAŻ TRIKI MAKIJAŻOWE KABARETOWY MAKIJAŻ ORIFLAME

KABARETOWY MAKIJAŻ ORIFLAME

0

Kolekcja kosmetyków do makijażu Cabaret, stworzona przez międzynarodowego wizażystę Oriflame Jonasa Wramella, jest inspirowana lookiem kabaretowym. Spotkałyśmy się z twórcą tej kolekcji – Jonas pokazał nam krok po kroku, jak wykonać burleskowy makijaż, opowiedział o kolekcji i zdradził kilka swoich ulubionych trików.

tekst: Kasia Kosieradzka

W skład serii Oriflame Beauty – Cabaret by Jonas Wramell wchodzą:

  • błyszczyk do ust Oriflame Beauty Cabaret – kryjący błyszczyk w dwóch kolorach (6,5 ml; 27,90 zł)
  • eyeliner Oriflame Beauty Cabaret – głęboki, czarny kolor i wyprofilowany pędzelek, ułatwiający aplikację (4,5 ml; 29,90 zł)
  • sztuczne rzęsy Oriflame Beauty – do wyboru – w naturalnej lub teatralnej wersji z dołączonym klejem mocującym (1 para – 39,90 zł)

Oriflame Jonas Wramell Cabaret

Spotkaliśmy się z Jonasem w teatrze Sabat – jedynym rewiowym teatrze w Polsce – podczas konferencji prasowej, lansującej kolekcję jego autorstwa Oriflame Cabaret. Po konferencji – specjalnie dla iBeauty.pl – Jonas wykonał makijaż – i pomalował mnie;-) Oto moje wrażenia i jego triki!

Perfekcyjna cera to podstawa!

Oriflame Cabaret Jonas Wramell

Promienna cera to podstawa dobrego makijażu. Ważne, by podkreślić naturalny kolor skóry. Jonas radzi, by mieć zawsze dwa podkłady – jeden w odcieniu jasnym (takim, w jakim twoja skóra jest zimą) i ciemniejszym (takim, jak twoja cera latem) – mieszając ze sobą dwa podkłady, można zawsze, o każdej porze roku, uzyskać odpowiedni odcień.

 Trik Jonasa

Aby wymodelować twarz, użyj bronzera. Nie nakładaj go jednak na centralną część twarzy – tylko zaczynając od środka czoła przy lini włosów, a kończąc na środku podbródka, „maluj” dużą trójkę (środkowa część trójki podkreśli od razu kości policzkowe). Zrób to po obu stronach twarzy.

Powrót sztucznych rzęs

Jonas Wramell Oriflame Cabaret

Makijaż oczu zacznij od nałożenia na powiekę cienia w naturalnym odcieniu. Następnie podkreśl linię rzęs jasnobrązową, miękką kredką do oczu.

Jonas Wramell Oriflame Cabaret

Najważniejsze są sztuczne rzęsy. Zanim rozpoczniesz ich przyklejanie, przytnij je do długości zgodnej z twoją naturalną linią rzęs.

 Trik Jonasa

Klej nałóż na całej długości sztucznych rzęs, jednak trochę więcej na obu końcach – w tym miejscu najczęściej się odklejają. Przed naklejeniem rzęsy wygnij w łuk, aby utrwalić ich kształt.

Jonass Wramell Oriflame Cabaret

Samodzielne przyklejanie rzęs nie jest proste! Szczególnie, gdy nie ma się wprawy. Jonas radzi, by położyć lusterko na stole i patrząc w dół zacząć przyklejanie sztucznych rzęs – w ten sposób będziesz widziała, co robisz, a powieka będzie odpowiednio napięta.

Jonas Wramell Oriflame Cabaret

Po przyklejeniu rzęs delikatnie je dociśnij i posiedź kilka minut z zamkniętymi oczami – klej dobrze zaschnie, a sztuczne rzęsy nie odkleją się przez cały dzień – moje trzymały się dzielnie do wieczora 🙂

Lśniące usta

Warto pozwolić sztucznym rzęsom „przyzwyczaić się” do naszych powiek. Dlatego w tym czasie możesz zająć się makijażem ust.

Oriflame Cabaret Jonas Wramell

Na początek podkreśl kontur ust kredką do ust, po czym rozetrzyj ją delikatnie, aby zatrzeć ostrą granicę.

Jonas Wramell Oriflame Cabaret

W kabaretowym makijażu usta podkreśamy mocnymi kolorami – czerwienią lub odcieniami śliwki. Najlepiej użyj błyszczyku, gdyż usta wydadzą się wtedy pełniejsze.

 Trik Jonasa

Nałóż więcej błyszczyku na środkową część ust, a mniej w ich kącikach. Błyszczyk nakładaj, punktowo dociskając aplikator do ust – będą mocniej lśniły i wyglądały naturalnie.

Piękne rzęsy

Oriflame Cabaret Jonas Wramell

Klej na pewno już dobrze zasechł. Przyszedł więc czas na zalotkę – dzięki jej użyciu twoje rzęsy połączą się ze sztucznymi i będą wyglądały bardzo naturalnie.

Jonas Wramell Oriflame Cabaret

Aby jeszcze bardziej zatrzeć granicę pomiędzy rzęsami, użyj płynnego eyelinera, zrób nim linię wzdłuż górnej linii rzęs, a potem bardzo delikatnie rozetrzyj.

Oriflame Cabaret Jonas Wramell

Teraz jeszcze tylko wytuszuj rzęsy – dzięki temu twoje własne i sztuczne rzęsy stworzą zgrany duet!

I voilà! Makijaż gotowy!

Oriflame Jonas Wramell Cabaret

W takim makijażu, z dramatycznym lookiem oczu, czułam się fantastycznie i niezwykle kobieco! Dzięki wszystkim radom Jonasa powtórzyłam ten make-up sama w domu – fakt, przyklejanie rzęs wymaga trochę ćwiczeń, ale myślę, że warto się tego nauczyć!

A tu na zdjęciu nasza redaktor naczelna Ania Kondratowicz z Jonasem Wramellem i ekipą Oriflame 🙂 Od lewej: Żaneta Gajek (Oriflame), Ania Kondratowicz, Magda Drabek (Oriflame) i Jonas Wramell.

Jonas Wramell Oriflame Cabaret