Strona główna FRYZURY ROŚLINNA PIELĘGNACJA WŁOSÓW YVES ROCHER

ROŚLINNA PIELĘGNACJA WŁOSÓW YVES ROCHER

0

Yves Rocher

Moda na eko kosmetyki wciąż trwa. Wybór jest ogromny, ważne żeby sięgnąć po kosmetyki odpowiednie dla swojego rodzaju włosów. Propozycja Yves Rocher to  szampony, balsamy, odżywki, płukanki zawierające wyciągi z roślin uprawianych na ekologicznych farbach. Polubiliśmy tą linię za fajny efekt, naturalne zapachy i opakowania nadające się do recyklingu.

oprac. Kasia Kosieradzka

Zwiększanie obijętości cienkich włosów

W tej grupie kosmetyków główne skrzypce gra malwa. Szampon (11,90 zł; 200 ml) zwiększa obiętość włosów, a spray do układania włosów (27,90 zł; 200 ml) wzmacnia ten efekt.

Odżywianie suchych włosów

Najważniejszym składnikiem tych kosmetyków jest owies z ekologicznych upraw we Francji, a dokładniej mleczko z owsa. W kolekcji znajdziesz:

  • szampon odżywczy (11,90 zł; 200 ml)
  • odżywka do włosów (11,90 zł; 150 ml)
  • błyskawiczna maseczka odżywczo-odbudowująca (29,90 zł; 150 ml)
  • balsam odbudowujący na zniszczone końcówki (24,90 zł; 50 ml)

Piękny blask

Sekret błyszczących włosów kryje się w… nagietku! Wyciąg z nagietka znjaduje się w szamponie (11,90 zł; 200 ml) oraz błyskawicznej maseczce przywracającej blask (29,90 zł; 150 ml)

Oczyszczenie włosów przetłuszczających się

Pokrzywa zawarta w kosmetykach reguluje wydzielanie sebum przez skórę. Yves Rocher proponuje pokrzywowy szampon (11,90 zł; 200 ml)

Moim zdaniem hitem tej kolekcji jest płukanka octowa z malin. Stosuje się ją przed ostatnim płukaniem – na moich włosach sprawdziła się znakomicie. Włosy łatwo się rozczesywały, po wysuszeniu były bardzo błyszczące i pięknie pachniały malinami, nawet drugiego dnia 🙂

Zwalczanie łupieżu

Do szamponu przeciwłupieżowego (11,90 zł; 200 ml) Yves Rocher wykorzystało nasturcję, której właściwości zmniejszają swędzenie i łuszczenie się skóry.

Łatwe rozczesywanie

Woda ułatwiająca rozczesywanie (24,90 zł; 200 ml) została wzbogacona wyciągiem z lipy.

Polecamy !