Strona główna FRYZURY KAWIOROWY ZABIEG ODBUDOWUJĄCY WŁOSY

KAWIOROWY ZABIEG ODBUDOWUJĄCY WŁOSY

0

Miałam okazję skorzystać z luksusowego kawiorowego zabiegu intensywnie regenerującego włosy marki Alterna. Trwa ok. 1 godziny, składa się z 3 etapów. W efekcie włosy są jakby grubsze w dotyku, nie pierzą się i nie puszą, wspaniale się układają, wydaje się, że jest ich więcej. I to nie tylko zaraz po wyjściu z salonu, ale jeszcze przez długi czas. Na czym polega ten zabieg?

Gdzie skorzystałam z zabiegu?

Miałam okazję przetestować ten zabieg w firmowym  salonie Alterna. Moimi włosami zajął się stylista fryzur gwiazd, Piotr Rawicz, który nie tylko świetnie zna się na fryzurach, ale też pielęgnacji skóry głowy i włosów. Moje włosy – w końcu, po wielu latach farbowania, mające swój naturalny kolor! – nie wydają się teraz zniszczone. Jednak bardzo się puszą i pierzą, przez co tak właśnie wyglądają. Poza tym po zimie wszystkim włosom przyda się solidna dawka regeneracji. Dlatego z chęcią wybrałam się na ten zabieg – Alterna to luksusowa marka opierająca swoje kosmetyki i zabiegi na naturalnych składnikach. Na świecie słynie właśnie przede wszystkim z linii kawiorowej.

Więcej informacji znajdziecie na http://alternahaircare.pl/

Caviar Repair

Zabieg Caviar Reconstruction Treatment

Głównym jego zadaniem jest odbudowa, uszczelnienie i wygładzenie włosów poprzez wypełnienie luk i pęknięć w łusce włosa. Zabieg ten błyskawicznie odbudowuje i rekonstruuje bardzo zniszczone włosy. Choć moje takie nie były przed zabiegiem, rzeczywiście byłam pod wrażeniem, jak niesamowitą zmianę struktury włosów – w dotyku i wyglądzie – daje ten zabieg. Składa się on z trzech etapów: oczyszczania, odbudowy i regeneracji – oparty jest na 3 intensywnie działających preparatach, które nie zawierają siarczanów, parabenów, ftalanów, sztucznych barwników, chlorku sodu, olejów mineralnych i wazeliny.

Na czym polega zabieg?

  1. Najpierw oczyszczanie i to dogłębne! Służy mu szampon Clarifying Wash, który dokładnie i głęboko oczyszcza łuski włosa z martwego naskórka i sebum oraz pozostałości preparatów stylizacyjnych i zanieczyszczeń atmosferycznych. Nie należy tego kosmetyku stosować zbyt często, gdyż jego działanie jest naprawdę intensywne. Po jego użyciu dopiero zrozumiałam, co to jest czysty w 100% włos i ile zanieczyszczeń i źle spłukanych środków pielęgnacyjnych oraz stylizacyjnych gromadzimy na swoich włosach.
  2. Potem odbudowa za pomocą Reconstructing Cream – dostarcza on niezbędne składniki odżywcze (kwasy tłuszczowe, witaminy, minerały i białka) do kory włosa, przez co odżywia je i wzmacnia od wewnątrz. Preparat ten wypełnia luki i pęknięcia w uszkodzonym naskórku włosów, uszczelniając warstwę ochronną włosów i wiążąc składniki odżywcze. Uszkodzone i porowate włosy stają się silniejsze i mogą utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia. Aby zintensyfikować jego działanie, siedziałam ok. 15 min pod „sauną” do włosów.
  3. Regeneracja powłoki włosów. Tutaj użyto preparatu Protein Shield, który tworzy na włosach ochronną tarczę, wzmacniającą i wygładzającą pasma, jednocześnie zapobiegając nadmiernemu przenikaniu substancji do włosów oraz dalszym urazom. Szorstkie, uszkodzone włosy stają się gładkie i miękkie oraz łatwiej się układają.

Cały zabieg trwa ok. godziny – efektem są włosy jak nowe! Bez uszkodzeń, miękkie, idealnie gładkie (łuski włosów zamykają się i tworzą powierzchnię ładnie odbijającą światło), sprężyste, świetnie się układające. W celu podtrzymania efektu zaleca się stosowanie szamponu i odżywki z serii Caviar Repair Rx, ale ja – choć tego nie zrobiłam – jeszcze co najmniej przez 2-3 tygodnie miałam świetne włosy, jak zaraz po zabiegu. I naprawdę polecam!

Zabieg dostępny jest w wybranych w salonach fryzjerskich. Cena od 250 do 330 zł.