KLINIKA ESTETICMED.PL

KLINIKA ESTETICMED.PL

2918
0
PODZIEL SIĘ

Esteticmed.pl

Jeśli pragniesz cofnąć czas, zrób to bezpiecznie! Dobrym miejscem na zabiegi odmładzające i poprawiające wygląd są dwie wyjątkowe kliniki medycyny estetycznej, laseroterapii i dermatochirurgii, Esteticmed.pl, prowadzone w Częstochowie oraz Bydgoszczy! Zaufała im sama Anja Rubik. Ja też miałam okazję tam być i przetestować kilka zabiegów. Sprawdź!

oprac. Kasia Kosieradzka

„Cofnij czas… bezpiecznie” to idea, która nie tylko stanowi motto specjalistów Esteticmed.pl, ale jest wyznacznikiem ich codziennej pracy na rzecz satysfakcji pacjentów i rozwoju obu klinik.

esteticmed.pl

na zdjęciach: dr Ilona Wnuk-Bieńkowska oraz dr n. med. Marcin Bieńkowski (fot. Esteticmed.pl)

Założyciele obu klinik, dr Ilona Wnuk-Bieńkowska i dr n. med. Marcin Bieńkowski, od ponad 10 lat specjalizują się w małoinwazyjnych technikach odmładzania, leczeniu blizn, rozstępów oraz zwalczaniu cellulitu i modelowaniu sylwetki. Należą do krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych poświęconych dermatologii i medycynie estetycznej, chirurgii, a także anti-aging. Od wielu lat konsekwentnie inwestują w rozwój: pogłębiają wiedzę, wymieniają doświadczenia praktykując w najlepszych ośrodkach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej na świecie. W codziennej pracy w klinikach Esteticmed.pl wprowadzają rozwiązania estetyczne wykorzystujące najbardziej zaawansowany sprzęt medyczny.

Profesjonalizm ekspertów z klinik Esteticmed.pl docenia między innymi supermodelka – Anja Rubik!

Esteticmed.pl jest miejscem, które polecam wspólnie z moją mamą. Kiedyś, gdy przyjechałam do rodziców zmęczona po pokazach i podróży, skorzystałam z usług tej kliniki. Doceniając profesjonalizm pani doktor Wnuk-Bieńkowskiej i personelu, miłą atmosferę panującą w klinice, pozwalającą na całkowity relaks, namówiłam mamę na wizytę w Esteticmed.pl. Mama była bardzo zadowolona z zabiegów kosmetyczno-pielęgnacyjnych i nadal zamierza z nich korzystać. Ja również ilekroć będę wpadać do kraju i odwiedzę rodziców, chętnie skorzystam z zabiegów odżywczo-relaksacyjnych w Esteticmed.pl.

Anja Rubik z mamą

Esteticmed.pl

Anja Rubik z mamą (fot. Esteticmed.pl)

Dr Ilona Wnuk-Bieńkowska i dr Marcin Bieńkowski aktywnie uczestniczą w rozwoju medycyny estetycznej w Polsce. Swoje umiejętności rozwijają praktykując w kraju i zagranicą. Doświadczenie zawodowe rozwijają także odbywając staże w najlepszych ośrodkach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej na świecie, m.in. w klinice dr. Javier’a Beut’a na Majorce, dr. Romulo Mene w Brazylii czy w Akademikliniken w Sztokholmie – największej prywatnej klinice chirurgii plastycznej w Europie oraz m.in. na kursach Masterclass firmy QMED® w Uppsala w Szwecji. Lekarze Esteticmed.pl kilka razy w roku uczestniczą w międzynarodowych i krajowych kongresach, workshopach i sympozjach poświęconych medycynie estetycznej, laseroterapii i chirurgii plastycznej m.in. Polanicy Zdroju, Warszawie, Krakowie, Berlinie, Wiedniu, Paryżu, Rzymie, Monte Carlo, Dubaju, Singapurze, Majorce, Rio de Janeiro i innych. Dr Ilona Wnuk-Bieńkowska i dr Marcin Bieńkowski od wielu lat konsekwentnie inwestuje w najnowszą wiedzę i sprzęt medyczny. Rozwój klinik Esteticmed.pl wsparty został również funduszami Unii Europejskiej.

 Z jakich zabiegów skorzystasz w Esteticmed.pl? 

Odmładzanie skóry 

Czynniki, takie jak promieniowanie UV, przesuszenie skóry, brak witamin, brak snu oraz palenie (zarówno czynne jaki bierne) w znaczny sposób przyspieszają proces powstawania zmarszczek. Dlatego jeśli chcemy dłużej cieszyć się młodym wyglądem, powinniśmy zrezygnować z papierosów, nadmiernej ekspozycji słonecznej, stosować kosmetyki z filtrami oraz przestrzegać zbilansowanej diety. Zmarszczki pojawiają się, gdy skóra nie nadąża z naprawą zmian wywoływanych przez czynniki środowiskowe. Z reguły zmiany te są widoczne ok. 30. roku życia, z czasem się pogłębiają. Jednym
 z pierwszych objawów starzenia się skóry jest jej suchość, spowodowana utratą zdolności do wiązania wody i zatrzymywania jej w naskórku. Dlatego tak ważne jest picie dużej ilości wody oraz pielęgnacja skóry kosmetykami nawilżającymi. Oznaki starzenia to m.in. zmarszczki (mimiczne i statyczne), wspomniana wcześniej suchość skóry, wiotkość skóry, utrata owalu twarzy, a także nierównomierny koloryt.

Najpopularniejszą, a zarazem skuteczną metodą, która pozwala je zniwelować zmarszczki mimiczne, jest iniekcja toksyny botulinowej. Toksyna wywołuje relaksację mięśni odpowiadających za mimikę danego obszaru twarzy, a skóra nie poddawana skurczom może odpocząć i zregenerować się.

W przypadku niwelowania zmarszczek statycznych (stanowiących następstwo zmarszczek mimicznych), których powstawanie związane jest z naturalnymi procesami starzenia skóry, zanikiem włókien kolagenowych, czynnikami genetycznymi i środowiskowymi łączy się działanie toksyny botulinowej oraz kwasu hialuronowego. Kwas ten jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. Z wiekiem poziom kwasu hialuronowego w skórze spada, a wraz z nim obniża się także sprężystość tkanki.

Dzięki preparatom na jego bazie czystego kwasu hialuronowego lekarz może także nawilżyć 
i skorygować kształt ust czy policzków, poprawić jędrność skóry oraz wypełnić zmarszczki oraz zagłębienia, np. dolinę łez czy bruzdy nosowo-wargowe. Ponadto dzięki zabiegowi skóra zostanie wyraźnie odświeżona i uelastyczniona. Taki soft-filling jest bezbolesny i nie pozostawia siniaków.

Lasery fraksyjne odmładzają skórę, niwelują przebarwienia, leczą blizny i rozstępy. Z ich pomocą lekarz wykonuje w skórze objętej leczeniem tysiące drobnych, głębokich mikrouszkodzeń termicznych – tak zwanych stref mikrotermalnych. Strefy te dzięki opatentowanemu systemowi skanowania impulsów lasera tworzone są bardzo równomiernie
oraz precyzyjnie zarówno w zakresie rozmieszczenia ich na powierzchni, jak i głębokości w naskórku
 oraz skórze właściwej. Wokół stref mikrotermalnych pozostają nietknięte leczeniem mostki tkanki, które aktywnie uczestniczą w procesach szybkiej odnowy. Dzięki czemu po zabiegu nie są widoczne żadne uszkodzenia czy rany. Klinika Esteticmed.pl posiada lasery fraksyjne o rożnym zakresie i głębokości działania (Pixel, Fraxel, Microfraxel oraz Mosaic eCO2).

Skóra po zabiegach laserami Pixel oraz Microfraxel może być przez kilka dni zaczerwieniona 
i delikatnie obrzęknięta. Pacjent odczuwa nieznaczne pieczenie i swędzenie. Po zastosowaniu lasera Mosaic eCO2 może pojawić się również niewielkie przesączanie krwi oraz zbrązowienie skóry. Przez 24 godziny po zabiegu Mosaic należy stosować maść z antybiotykiem i przemywać skórę wyłącznie zaleconym w gabinecie preparatem. Całkowita regeneracja skóry objętej zabiegiem następuje w ciągu 28 dni. Zabiegi te wykonane przez specjalistę gwarantują skuteczność i brak powikłań.

Po zabiegach laserowych w klinice Esteticmed.pl skórę poddaje się działaniu medycznego światła LED (Smartlux). Dzięki temu zabieg można wykonać na wysokich parametrach, zwiększając jego działanie i skuteczność, jednocześnie zachowując komfort pacjenta. Medyczne światło LED znacznie skraca czas regeneracji tkanki, a zatem i rekonwalescencji. Sprawia, że zabieg jest mniej uciążliwy dla pacjenta.

Ulthera polega na koncentracji energii ultradźwiękowej w wybranych miejscach i na określonej wcześniej głębokości, co skutkuje znaczącym liftingiem i ujędrnieniem skóry. To także jedyne urządzenie, które dzięki ekranowi USG umożliwia wgląd w tkankę, co gwarantuje wyjątkową skuteczność i precyzję zabiegu. Rezultatem zabiegu na twarz jest między innymi wyraźne uniesienie górnych powiek. Dzięki temu spojrzenie staje się bardziej otwarte, a twarz nabiera odświeżonego, młodszego wyrazu i wyglądu.

Skoncentrowana energia ultradźwięków w postaci sekwencji strumieni dostarczana jest głęboko pod warstwy powierzchniowe skóry. Powoduje to natychmiastowe obkurczenie skóry poprzez koagulację tkanek. Zewnętrzne warstwy skóry pozostają nietknięte, a płaszczyzny położone głębiej poddane są działaniu skoncentrowanej dawki energii. Ulthera stymuluje procesy naprawcze w skórze pobudzając fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych. Zabieg jest bezbolesny, jedynie podczas działania fali (przez chwilę) można odczuwać dyskomfort (któremu można zapobiec zażywając pół godziny przed zabiegiem ogólnodostępny środek przeciwbólowy). Procedura trwa ok. 20-40 minut. Efekt utrzymuje się minimum przez rok.

Esteticmed.pl

(fot. Esteticmed.pl)

Zaffiro to zabieg, który w szybki i bezbolesny sposób pozwala poprawić kondycję skóry twarzy i ciała. Dzięki Zaffiro można m.in. zlikwidować zmarszczki i  bruzdy wargowo-nosowe, podnieść opadające policzki, zniwelować obwisłości na twarzy oraz poprawić jej owal. Zabieg doskonale poprawia kondycję skóry, zwiększa jej gęstość i sprężystość. Zaffiro likwiduje także obwisłości na ciele: na wewnętrznej stronie ramion, ud oraz obszarach nad kolanami. Poprawia skórę dekoltu i wpływa pozytywnie na wygląd opadających z wiekiem piersi. To także doskonałe rozwiązanie dla młodych mam – urządzenie doskonale obkurcza rozciągniętą ciążą skórę brzucha. Głowica urządzenia emituje promieniowanie podczerwone IR o specjalnie dobranej długości fali, powodując podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych, co skutkuje ich skurczeniem się do pierwotnej długości. W efekcie skóra zostaje zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się jej napięcie i elastyczność. Drugim, długofalowym skutkiem zabiegu, jest pobudzenie i stymulowanie komórek skóry do produkcji nowych włókien kolagenowych. Ich produkcja zostaje zwiększona o około 30%, co pogłębia efekt liftingu. Proces tworzenia kolagenu następuje stopniowo, stąd końcowy efekt odmłodzenia skóry uzyskujemy od 3 od 6 miesięcy po sesji.
 Zabieg jest bardzo przyjemny dla pacjenta, w jego trakcie odczuwa się na przemian ciepło i chłód. Trwa on ok. 20-40 minut, a po jego wykonaniu pacjent może od razu wrócić do normalnej aktywności.

Q-switch Medlite C6 to unikatowy laser o szerokim spektrum działania. Jednorazowo zastosowany pozwala w szybki sposób poprawić wygląd skóry (wyrównać jej koloryt, poprawić napięcie
i obkurczyć pory). Znajduje szerokie zastosowanie w usuwaniu tatuaży. Dzięki zaawansowanej technologii jest w stanie podczas kilku procedur usunąć nawet duże, wielobarwne tatuaże. Dodatkowo laser ten sprawdza się w leczeniu nawracających przebarwień. Po kilku sesjach jest w stanie usunąć nawet najbardziej oporne plamki – bez uszkadzania skóry.

Zabieg laserem Q-switched polega na ultrakrótkich (nanosekundowych) impulsach światła laserowego w głąb skóry. Dzięki temu zjawisku, w trakcie leczenia przebarwień lub zmian pigmentowych działamy wyłącznie na barwnik, bez uszkodzenia skóry otaczającej. Dlatego laser ten nie pozostawia blizn pozabiegowych, a czas rekonwalescencji jest wyjątkowo krótki.

Zabieg jest doskonałym sposobem na odświeżenie skóry. Wystarczy jeden, aby poprawić koloryt
i napięcie skóry oraz obkurczyć poszerzone pory. Efekt jest natychmiastowy, zabieg nie wywołuje podrażnień. To szybki sposób na poprawę wyglądu tuż przed wielkim wyjściem – już następnego dnia po zabiegu skóra jest w doskonałej kondycji.

Accent XL to komfortowy i bezbolesny zabieg, który polega na stymulacji skóry prądami
o częstotliwości fal radiowych (RF). Najnowszy i najbardziej zaawansowany technologicznie system pozwala na niechirurgiczne modelowanie sylwetki i redukcję cellulitu. Zabieg wskazany jest także w redukcji zmarszczek oraz w celu ujędrnienia i napięcia skóry. Metoda ma na celu pobudzenie komórek skóry do produkcji i regeneracji kolagenu, wzmacnia przepływ krwi przez tkanki oraz wzmaga drenaż płynu obrzękowego tkanki tłuszczowej. Terapia Accent XL jest szybka, w 100% bezpieczna, a przy tym bezbolesna. Podczas wykonywania zabiegu odczuwa się ciepło, a po jego wykonaniu skóra przez kilka godzin może być lekko zaczerwieniona. Podgrzaniu (termoterapii) poddawane są odpowiednie warstwy skóry i tkanki podskórnej.

Modelowanie sylwetki i usuwanie cellulitu

Med Contour Medical jest aparatem do bezbolesnej likwidacji lokalnej otyłości i leczenia cellulitu. Jego działanie opiera się na zjawisku zimnej kawitacji (zniszczenia i upłynnienia komórek tłuszczowych). Czynnikiem działającym są dwie fale ultradźwiękowe, które nakładają się w tkance tłuszczowej
i wywołują zjawisko kawitacji rozbijające błony komórkowe i upłynniające tłuszcz do przestrzeni międzykomórkowych. Specjalna, opatentowana głowica ma dwa, nachylone emitery ultradźwięków
i system zasysający, zapewniający odpowiednie  ułożenie skóry na emiterach. Na powierzchni skóry natężenie ultradźwięków jest całkowicie bezpieczne ale w  tłuszczu, gdzie fale się spotykają
 i nakładają, ich natężenie rośnie nawet czterokrotnie. Upłynnienie tłuszczu powoduje natychmiastowy, wyraźny  efekt zmniejszenia otyłości lub znakomitej poprawy wyglądu skóry z cellulitem już  po pierwszym zabiegu Zabiegi można prowadzić na całym ciele poza twarzą i są one całkowicie bezbolesne. Pacjent czuje przyjemne ciepło i często zasypia w trakcie zabiegu. Upłynniony  tłuszcz przemieszczany  jest drogami limfatycznymi, co wspomaga się drenażem limfatycznym, stanowiącym  końcową część każdego zabiegu. Usuwanie tłuszczu z organizmu następuje przez naturalne procesy metaboliczne, które można przyspieszyć zwiększając ilość przyjmowanych płynów i aktywność fizyczną.

Poznaj WIĘCEJ ZABIEGÓW DOSTĘPNYCH W ESTETICMED.PL >>>

esteticmed.pl

spotkanie prasowe w bydgoskiej klinice Esteticmed.pl, od lewej: Janusz Śmiłek (właściciel, PR Director Cappuccino PR), dr n. med. Marcin Bieńkowski, dr Ilona Wnuk-Bieńkowska, Paulina Chylewska, ja, Monika Toporowska (Cappuccino PR)

 Moim zdaniem… 

Podczas wizyty w klinice Esteticmed.pl w Bydgoszczy zdecydowałam się na skorzystanie z najbardziej potrzebnych mi zabiegów. Oczywiście w ich wyborze pomogli mi eksperci. Po indywidualnej konsultacji z dr Iloną Wnuk-Bieńkowską zdecydowałam się na:

 • zamknięcie popękanych naczynek na nodze (tzw. pajączków) z wykorzystaniem lasera Nd:Yag 1064nm – jestem zachwycona efektem, choć zabieg nie należał do najprzyjemniejszych – podczas jego wykonywania czułam coś w rodzaju ukłuć, na szczęście ból był do wytrzymania, ponieważ obszar poddany zabiegowy, był cały czas schładzany specjalnym urządzeniem, dzięki specjlanym okularom zabezpieczającym wzrok widziałam jak naszynka są zamykane, wyglądało to tak, jakby ktoś wymazywał je gumką, zabieg trwał krótko, będę chciała go powtórzyć, ponieważ popękanch naczynek mam niestety tak dużo, że nie udało się zamknąć wszystkich za jednym razem (choć w wielu przypadkach jest to możliwe), od razu po zabiegu mogłam normalnie funkcjonować
   
 • zwężenie rozszerzonych porów na twarzy z pomocą lasera Hoya Con Bio Medlite C6 – zabieg trwał 40 min, przez cały czas byłam w pozycji leżącej z zamkniętymi oczami i specjlanymi okularami na nich, odczucia w trakcie zabiegu są różnorakie, zależy jak bardzo w danym miejscu mamy rozszerzone pory, na szczęście zabieg nie był bolesny – to tak, jakby ktoś strzelał delikatnie z gumki-recepturki w skórę ;-), konkretne efekty zauważyłam po mniej więcej tygodniu, pory zmniejszyły się i miałam mniej tłustą cerę w strefie T, zabieg nie pozostawia na skórze żadnych śladów i zaczerwienień
  Uwaga! Po tego typu zabiegach należy szczególnie chronić skórę – powinno się ją przemywać np. płynem micelarnym i chronić dermokosmetykami z filtrem SPF 50 oraz ochroną UVA i UVB.
   
 • usunięcie kilku brodawek przy pomocy lasera Mosaic eCO2 – wcześniej, od znajomej, nasłuchałam się opowieści, jak to tego typu zabiegi są bolesne, że trochę się obawiałam, byłam w szoku, kiedy po mniej więcej minucie brodawek już nie było, a ja nie odczułam zupełnie nic (!)
  Uwaga! Po zabiegu w miejscu brodawek powstają małe strupki. Nie należy ich zrywać, ale poczekać aż odpadną. Przez pierwszą dobę należy także unikać moczenia obszarów, z których usunięto brodawki.
   
 • nawilżenie skóry metodą Intraceuticals – zdecydowałam się na ten zabieg, by ukoić cerę po zabiegu z laserem Hoya Con Bio Medlite C6, jest bardzo przyjemny, relaksujący, skóra jest po nim miękka, nawilżona i pełna blasku
  Uwaga! W połowie zabiegu warto poprosić o lusterko – wtedy różnica między połową twarzy, na której wykonano już zabieg, a tą drugą jest najbardziej widoczna.

Esteticmed.pl to nie tylko profesjonalna obsługa, nowoczesny sprzęt i perfekcyjnie wykonane zabiegi. To miejsce, gdzie w pełni szanowana jest intymność pacjenta. Personel kliniki informuje o każdym podejmowanym kroku, dlatego pacjent nie obawia się zabiegu – wie, czego może się spodziewać. Dla osób, które pragną zachować anonimowość, w bydgoskiej klinice powstał tzw. VIP Room. Posiada on osobne wejście, jest przestronny i kompleksowo wyposażony. Pacjent może zostać nawet na noc w specjlanym hotelowym pokoju kliniki.

Esteticmed.pl

VIP Room w bydgoskiej klinice Esteticmed.pl (fot. Esteticmed.pl)

Jeśli szukasz dobrego miejsca, by bezpiecznie cofnąć czas, polecam klinikę Esteticmed.pl w Częstochowie i Bydgoszczy.
 

Poznaj bliżej klinikę Esteticmed.pl na www.esteticmed.pl

Zostań fanem, wejdź na www.facebook.com/Esteticmed