KWIAT IMMORTELE

KWIAT IMMORTELE

3196
0
PODZIEL SIĘ

L’Occitane ma na Korsyce własne ekologiczne uprawy śródziemnomorskiej rośliny, która stanowi głowny składnik kosmetyków z linii nazwanej właśnie jej imieniem – Immortelle. Najnowszy krem z tej serii to Divine.

Dlaczego Immortelle? Bo w naturze ten żółty kwiatek, porastający dziko wybrzeże Morza Śródziemnego, nigdy nie więdnie, nawet po zerwaniu. L’Occitane opatentował esencjonalny olejek z niego pochodzący jako składnik przeciwstarzeniowy. Oto, jak działa krem Divine z jego dodatkiem:

 • olejek Immortelle stymuluje produkcję kolagenu, pobudza mikrocyrkulację skóry, ogranicza stres oksydatywny  i walczy z wolnymi rodnikami,
 • olejek eteryczny z mirtu stymuluje w naskórku produkcję białka SIRT-1 – znanego również jako „białko długowieczności” (to kolejny krem z serii kosmetyków spowalaniających „zużywanie się” komórek),
 • krem zawiera też pochodną witaminy C i wyciąg z pietruszki, które przeciwdziałają przebarwieniom, oraz odżywcze olejki roślinne.

Ekoplantacje

Ponieważ Immortelle jest bardzo pożądanym składnikiem i, niestety, „nieekonomicznym” (z tony kwiatów produkuje się ok. 1–2 litrów olejku), zaczęto myśleć o jego uprawie właśnie pod kątem wykorzystania w kosmetyce. W 2003 roku L’Occitane uruchomiło pierwszą dużą plantację Immortelle na Korsyce, do 2011 roku ma być ona jeszcze zwiększona do 50 hektarów. Rośliny uprawia się tutaj według zasad organicznego rolnictwa, tj. bez użycia chemicznych ulepszaczy czy sztucznych nawozów. Organiczny jest również mirt, którego olejek jest jednym ze składników kremu. Obydwa olejki są też lokalnie destylowane. L’Occitane dba też o ekologię w inny sposób: drukując broszury na papierze pochodzącym z lasów objętych programem zrównoważonej gospodarki leśnej i nie używając do tego chloru.

KWIAT IMMORTELLE

Rytuał aplikacji

L’Occitane opracował specjalny sposób nakładania kremu Divine, aby zwiększyć komfort i przyjemność jego stosowania:

 • Ogrzej niewielką ilość kremu w dłoniach. Pozwoli to uwolnić wonną esencję olejków.
 • Odetchnij i ciesz się dobroczynnym zapachem.
 • Otwartymi dłońmi trzymanymi płasko do skóry twarzy, lekko naciskając, rozsmaruj krem na środkowej części twarzy.
 • Następnie nałóż krem na skórę szyi, w kierunku do góry, naprzemiennie raz prawą raz lewą ręką.
 • Następnie nałóż krem na czoło, rozsmarowując od lewej strony do prawej, a potem od prawej do lewej.
 • Opuszkami palców, wykonuj niewielkie energiczne uciskające ruchy wzdłuż zewnętrznych krawędzi twarzy, kierując się od podbródka w stronę uszu. Ruchy te stymulują i pobudzają mikrocyrkulację skóry.
 • Wykonaj wygładzające ruchy płaską dłonią. Sprzyja to drenażowi i uwalnianiu toksyn w kierunku węzłów limfatycznych. Działa również kojąco: szyja – ruchy w dół, potem wzdłuż środka twarzy, następnie na czole, ze środka na zewnątrz.
 • Na koniec zasłoń dłońmi uszy, aby w ciszy docenić dobroczynne działanie produktu. Delikatnie naciśnij i rozluźnij.

Krem Divine (L

Krem Divine (L’Occitane, 50 ml, 340 zł)