Strona główna FRYZURY Len na objętość włosów

Len na objętość włosów

0

Poznaj linię kosmetyków Klorane stworzonych na bazie włókien lnu!

Len – znany od tysięcy lat. Z wyglądu delikatny, efemeryczny, ale bogactwo właściwości odżywczych, które kryje w sobie sprawia, że jest synonimem siły i niezniszczalności. Dobroczynne właściwości nasion lnu zostały wykorzystane przez Laboratoria Klorane i umożliwiły opracowanie linii produktów naturalnie dodających włosom objętości. To pielęgnacja dedykowana włosom cienkim i delikatnym. Odmiana lnu Linum usitatissimum L. została wybrana przez Klorane ze względu na bogactwo sprężystych, mocnych włókien, które działają osłaniająco i w naturalny sposób zwiększają objętość włókien włosów.

Len, na bazie którego powstają dermokosmetyki Klorane spełnia najwyższe wymagania:

 • pochodzenie lnu – południowo-zachodnia Francja, len jest uprawiany w zgodzie z zasadami rolnictwa organicznego, na terenach należących do grupy Pierre Fabre
   
 • selekcja – odmiana Linum usitatissimum L. o wysokiej zawartości rozpuszczalnych włókien (śluzu), które chronią włosy
   
 • zbiór – w chwili, gdy nasiona osiągają pełną dojrzałość, kiedy przy podmuchu wiatru brzęczą w kapsułkach jak dzwonki
   
 • koncentracja – wysoki poziom składników aktywnych w wyciągu o udowodnionych właściwościach zwiększających objętość.

Klorane z włóknami lnu

Drogocenne nasiona

Len ma krótki cykl wegetacyjny o długości 100 dni. Nasiona wysiewane są wiosną. W ciągu 60 dni roślina osiąga wysokość 70-80 cm. Kwitnienie rozpoczyna się z pierwszymi promieniami czerwcowego słońca. W ciągu tygodnia całe pola pokrywają się delikatnym błękitnym kolorem. Po osiągnięciu dojrzałości płatki opadają. W ciągu miesiąca tworzą się owoce – złote kapsułki zawierające połyskujące brązowe nasiona. To one są najważniejsze.

W Laboratoriach Klorane z nasion lnu pozyskiwany jest śluz – rozpuszczalne włókna o właściwościach osłaniających złożone z polisacharydów, które pozwalają naturalnie chronić włosy i dodać im objętości już od nasady. Śluz pełniąc rolę naturalnej osłony, tworzy na włosach niewidzialną warstwę ochronną, która unosi włos i dodaje objętości. Działanie włókien lnu na objętość zostało udowodnione w testach biometrologicznych.

Formuły produktów o delikatnie kwiatowym zapachu są bardzo lekkie, przejrzyste, o błękitnym kolorze. W linii znajdziesz:

 • szampon

  (ok. 35 zł/200 ml) – delikatnie oczyszcza, uelastycznia i chroni włosy
   

 • balsam

  (ok. 42 zł/150 ml) – w postaci przeźroczystego żelu, ułatwia rozczesywanie, wzbogacony octem nadającym włosom połysk, dodaje objętości włosom
   

 • odżywka w spreju

  (ok. 44 zł/125 ml) – natychmiast zwiększa objętość włosów, do codziennego stosowaniana, zawiera silikat pochodzenia naturalnego, który nie niesie ze sobą skutków ubocznych, takich jak uczucie sztywności lub zbyt szybkie przetłuszczanie się włosów, nakładać na całą długość wilgotnych włosów, rozpoczynając od nasady (spryskiwać skórę głowy), a następnie aplikować na włosy, aż po końce, rozczesać włosy i pozostawić do wyschnięcia lub suszyć i układać na szczotce, by dodać jeszcze więcej objętości.

 Ciekawe! 

Silikat wykorzystany w odżywce to glinka należąca do grupy krzemianów, która ma tę zaletę, że zmienia strukturę w środowisku wodnym – po wstrząśnięciu z ciała stałego zamienia się na ciecz. Zjawisko to nosi nazwę tiksotropii i sprzyja naturalnemu efektowi unoszenia włosów od nasady, nie powodując jednak sztywności, sklejenia czy obciążenia włosów.

Poprzedni artykułMETAMORFOZY DEMI LOVATO
Następny artykułWypełniacz zmarszczek Vichy
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.