Strona główna FRYZURY ŁUPIEŻ KONTRA STRES

ŁUPIEŻ KONTRA STRES

0
Robert Lewandowski

Na barkach Roberta Lewandowskiego, jako kapitana reprezentacji Polski w piłce nożnej, spoczywa stres związany z mistrzostwami i grą całej drużyny. Na szczęście stres związany z łupieżem to nie jego problem, ponieważ jako ambasador Head & Shoulders stosuje szampony tej marki – wzbogacone w innowacyjną technologię Scalp Shield ukierunkowane na zwalczanie 3 kluczowych czynników wywołujących stres skóry głowy nasilających łupież.

logo head and shoulders

Najnowsze badania naukowe prowadzone przez 
Head & Shoulders wskazują, że stres oksydacyjny wywoływany przez czynniki zewnętrzne, takie jak ciepło, pot i zanieczyszczenia, może zwiększać stres oksydacyjny, wywierany na skórę głowy i nasilać łupież. Zidentyfikowano 3 kluczowe czynniki stresogenne,
wpływające na kondycję skóry głowy:

  • Podstawowy czynnik stresogenny: Malassezia globossa, jeden z mikroorganizmów,
    występujący naturalnie na skórze głowy, żywiący się sebum.
  • Czynnik wywołujący stres: sebum – mieszanka lipidów, występujących naturalnie
    na skórze głowy i umożliwiających rozwój grzybów Malassezia.
  • Czynnik potęgujący stres: czynniki zewnętrzne, np. ciepło, pot, zanieczyszczenia, które u osób wrażliwych na produkty uboczne przemiany materii grzyba Malassezia i sebum mogą wywoływać reakcje na powierzchni skóry głowy, co może nasilać łupież.

Oznacza to, że skóra na głowie jest nieustannie atakowana przez czynniki stresogenne – w tym przez niedawno odkryte oksydacyjne czynniki stresogenne. Aby zatem zapewnić ochronę przeciwłupieżową, należy stosować proaktywne podejście, ukierunkowane na eliminowanie stresu oksydacyjnego. Tylko tak można chronić skórę głowy przed stresem i przerwać cykl jego oddziaływania.

Inteligentne rozwiązanie: technologia Scalp Shield

szampon Head & ShouldersHead & Shoulders opracowało inteligentne rozwiązanie o unikalnej, opatentowanej formule, zaprojektowane tak, aby całkowicie* wyeliminować płatki łupieżu i zapewnić trwałą ochronę przed łupieżem*. Dzięki unikalnej formule wzbogaconej o ZPT, szampony ukierunkowane są na 3 kluczowe czynniki, wywołujące stres skóry głowy. Działanie technologii Scalp Shield polega na nieustannym odnawianiu tarczy ochronnej na powierzchni skóry głowy podczas regularnego mycia oraz zwalczaniu czynników
stresogennych, wpływających na kondycję skóry głowy pomiędzy myciami.

Jak działa technologia Scalp Shield?

  • Podczas stosowania szamponu aktywowany zostaje unikalny system tarczy.
  • Niewidoczna tarcza zawierająca cynk pokrywa skórę głowy, aby zwalczać 3 przyczyny wywieranego na nią stresu i pomagać w wyeliminowaniu czynników stresogennych na powierzchni skóry głowy.
  • Ponieważ przyczyny stresu wywieranego na skórę głowy przybierają na sile z czasem i pomiędzy myciami, należy odnawiać tarczę ochronną skóry głowy poprzez regularne stosowanie szamponu Head & Shoulders.

Trwała ochrona przed łupieżem

Wyniki badań klinicznych wykazały, że Head & Shoulders z technologią Scalp Shield, przy regularnym stosowaniu, pomaga zwalczyć przyczyny stresu wywieranego na skórę głowy, aby obniżając poziom doświadczanego przez nią stresu oksydacyjnego (związanego z łupieżem).

Podczas Światowego Kongresu Dermatologicznego
w 2015 r. zaprezentowano nowe badanie kliniczne,
które wykazało, że Head & Shoulders z technologią Scalp Shield obniża poziom stresu oksydacyjnego nawet o 70% i eliminuje jego przyczyny, aby zapewnić trwałą ochronę przed łupieżem*.

Robert Lewandowski

Rezultat:

Obniżenie stresu wywieranego na skórę głowy skutkuje czystymi, zadbanymi i pięknie odżywionymi włosami, a osobom zmagającym się z łupieżem pozwala cieszyć się włosami bez łupieżu i zdrową skórą głowy* – już na zawsze.

Technologia Smart Shield jest obecna we wszystkich szamponach Head & Shoulders.

*Widoczne oznaki łupieżu przy regularnym stosowaniu

Robert Lewandowski