Malowanie paznokci

Malowanie paznokci

749
0
PODZIEL SIĘ

Poprawnie wykonany manicure sprawia, że nasze dłonie wyglądają kobieco i zadbanie. Kolory na paznokciach mogą odzwierciedlać nasz nastrój lub sprawić, że humor się poprawi, np. w pochmurne dni z dumą nosząc soczysty pomarańcz na dłoniach.

Jak malować paznokcie?

  1. Przygotuj paznokcie – opiłowując nadaj im pożądany kształt (poczytaj o kształtach paznokci i jak je malować). W celu odsunięcia skórek nałóż na nie specjalny preparat, który jest zmiękczy lub zafunduj paznokciom kąpiel w miseczce ciepłej wody z dodatkiem np. mydła. Delikatnie odsuń skórki drewnianym patyczkiem, jeśli musisz je usunąć, zrób to ostrożnie dobrymi cążkami lub, jeśli wolisz, radełkiem. Nie wycinaj ich zbyt głęboko, bo mogą powstać ranki, a niestety krew z tego miejsca zatamować nie jest łatwo. Do tego zbyt głębokim wycinaniem możesz sprawić, że skórki będą narastać.
  2. Uważaj na to, aby przed malowaniem nie utłuścić paznokci, czyli nie używaj kremu do rąk, jeśli chcesz ochronić skórki przez lakierem, zrób to ostrożnie, ponieważ z miejscu, gdzie płytka będzie tłusta, lakier może nie chwycić lub zaraz będzie odpryskiwał
  3. Teraz czas na bazę pod lakier. Spełnia ona funkcje ochronne (chroni paznokieć przed przebarwieniami spowodowanymi ciemnymi lakierami), wyrównuje płytkę, a także sprawia, że lakier będzie się dłużej utrzymywał na paznokciach. Pomaluj więc paznokcie cienką warstwą bazy. Poczekaj, aż dobrze wyschnie.
  4. Na tak przygotowane paznokcie możemy wreszcie nałożyć lakier w wybranym przez nas kolorze. Zwróćmy uwagę na to, aby lakier nie był zbyt gęsty, będzie to utrudniało równomierną jego aplikację. Nie może też być zbyt rzadki. Przed malowaniem wstrząśnij buteleczką z lakierem (szczególnie ważne w przypadku lakierów zawierających drobinki). Zabieramy się więc za malowanie. Wyciągnij pędzelek z  lakieru,  nadmiar lakieru „otrzyj” o krawędź buteleczki, następnie przyłóż go na środek paznokcia, u jego nasady i pewnym ruchem przeciągnij wzdłuż paznokcia. Teraz w ten sam sposób pomaluj boki. Warto także pomalować końcówkę paznokcia na tzw zakładkę, można to zrobić trzymając pędzelek prostopadle do paznokcia i malować sam jego koniec. Zapobiegnie to ścieraniu się koloru na końcówkach paznokci. Odczekajmy aż lakier wyschnie.
  5. Powtórz czynność raz jeszcze, z drugą warstwą lakieru. Także poczekaj, aż lakier wyschnie.
  6. Na koniec użyj utwardzacza (top coat) – ma on na celu przedłużenie trwałości  manicure, a często także nadaje połysk. Poza klasycznym top coatem są wersje do zadań specjalnych, np. super nabłyszczające czy matujące, które nałożone na zwykły lakier nadają mu lekko matową teksturę. Aby przyspieszyć wysychanie, możesz użyć przyspieszacza wysychania lakieru.
  7. Jeśli przy malowaniu pobrudziłaś lakierem skórki, nic nie szkodzi – wyczyścisz je używając specjalnych pisaków, które zawierają zmywacz lub mocząc patyczek kosmetyczny (są wersje patyczków, które mają zwężające się końce, i służą do poprawek makijażu czy manicure) zamoczony w zmywaczu.

Gotowe! Bądź odważna w wyrażaniu siebie poprzez kolory! Baw się manicurem.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMaseczka z jajka na włosy
Następny artykułMalowanie oczu
Ciągle się uczę kolorowego i pięknego świata urody. Wierzę w moc natury, dlatego uwielbiam poznawać (by później zastosować) ciekawostki związane z naturalną pielęgnacją i zdrowym trybem życia (oczywiście używam też tradycyjnych kosmetyków ;) ) Zachwycam się pięknem i to nie tylko modą z lat 50. czy makijażem, ale i ponurą jesienią, niebem oraz… Formułą 1, czy muzyką elektroniczną. Znajdziecie mnie też na WirtualnaKlinika.pl.