Strona główna PAZNOKCIE MANIKIUR I PEDIKIUR MALOWANIE PAZNOKCI – WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ

MALOWANIE PAZNOKCI – WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ

0

Paznokcie to ozdoba każdej kobiety. Dzisiejsze trendy mówią, że zdobienie paznokci to jednak nie tylko lakier, ale także różnego rodzaju naklejki, wzory, a nawet… kamienie szlachetne!

lakier do paznokci AstorAby mieć ładne paznokcie, nie wystarczy ich mieć po prostu równych, mocnych i różowych. Obecnie trzeba jeszcze wiedzieć, jak malować paznokcie, aby wyróżniać się na tle innych i aby pasowały do konkretnej okazji. Kłopot w tym, że możliwości są nieograniczone. Czym się zatem kierować?

Jak pomalować paznokcie jednym kolorem?

Jeśli masz mocne naturalne paznokcie, nie ma sensu decydować się na tipsy czy tzw. żele. W tym wypadku jednak bardzo ważne jest opanowanie dobrej techniki, jak ładnie pomalować paznokcie.

  • baza pod lakier Sally HansenPrzede wszystkim, zacznij od wyrównania płytki oraz odsunięcia skórek. Najlepiej wykonywać to po odmoczeniu rąk w miseczce z dodatkiem soku z cytryny.
  • Następnie delikatne przeszlifuj paznokcie specjalnym bloczkiem z papierem do tego przeznaczonym.
  • Następnie odtłuść płytki paznokciowe korzystając z wacika i np. zmywacza do paznokci.
  • Jeśli wybrałaś zdecydowany kolor, zdecyduj się na położenie warstwy podkładowej. Zapobiegnie ona szybkiemu powstawaniu odprysków, ale przede wszystkim uchroni przed odbarwieniami twoje paznokcie.
  • Malowanie możesz rozpocząć po wyschnięciu podkładu. Zawsze rób to trzema pociągnięciami – najpierw po środku, a następnie po bokach płytki paznokciowej.
  • Możesz wykorzystać szablony do malowania paznokci w fantazyjne wzory – po prostu je przykładasz i malujesz kontrastowym lakierem. To bardzo proste.
  • vite wysuszacz paznokciJeśli to konieczne, nałóż dwie warstwy lakieru.
  • Na wierzch możesz dodać lakier utrwalający.
  • Możesz przyspieszyć wysychanie lakieru specjalnym wysuszaczem.

 

Jak ładnie pomalować paznokcie? Zapytaj u kosmetyczki!

Malowanie paznokci krok po kroku do perfekcji opanowały oczywiście manikiurzystki. Jeśli samodzielnie nie masz czasu i cierpliwości, aby tym się zajmować – oddaj swoje ręce w ich ręce! To także najlepsze rozwiązanie, jeśli twoje naturalne paznokcie są zniszczone, kruche lub mają nieładny kształt. Manikiurzystka może wszystko to skorygować korzystając z odpowiedniej metody. Do wyboru będziesz miała lakier hybrydowy, żelowe paznokcie i różne formy tipsów.

czerwone paznokcie

Nietypowe zdobienie paznokci

Od czasu, w którym wszystkie paznokcie malowało się na jeden kolor, wiele się zmieniło. Obecnie z mody wyszedł także tzw. French. Przeważnie paznokcie maluje się na dwa kolory (najczęściej wyróżniając palec serdeczny), ale istnieją bardziej skomplikowane metody. Szablony do malowania paznokci umożliwiają wykonanie wielu stylizacji, w tym nie tylko geometrycznych, ale także wykorzystujących litery, znane logotypy, a nawet postaci! Te ostatnie mogą pojawić się na paznokciach za sprawą naklejek o wysokiej trwałości, przyklejanych bezpośrednio na lakier. Jeśli masz większe doświadczenie, możesz pokusić się w warunkach domowych o naklejenie kolorowych kamyczków. Pamiętaj jednak, że wymaga to pewnej wprawy.

Pomalowane paznokcie – czy pasują do okazji?

Obecnie savoir vivre jeśli chodzi o stylizację, w tym paznokci, znacząco się zmienił. Jednak nadal przyjmuje się, że pracując na oficjalnych stanowiskach powinniśmy kierować się bardziej stonowaną elegancją niż krzykliwymi modami. Zrezygnujmy z jaskrawych kolorów oraz wyrazistych wzorów, jeśli pracujemy w biurach, w których obowiązuje dress code, na państwowych stanowiskach i w służbie zdrowia. Zupełnie nie na miejscu w tego typu miejscach będą naklejki o popkulturowej tematyce.

Różnego typu ozdoby, które obecnie znajdziemy w każdej drogerii, są bardzo proste w użyciu. Pamiętajmy jednak o starej dobrej zasadzie, która zawsze odnosi się do mody: co za dużo, to niezdrowo. Stosujmy umiar, a z pewnością nasze paznokcie będą piękne i stylowe.

kolorowe paznokcie