Strona główna Ankiety Nawyki w codziennej higienie i pielęgnacji ciała

Nawyki w codziennej higienie i pielęgnacji ciała

3
higiena Polek

W naszej ankiecie dotyczącej nawyków w codziennej higienie i pielęgnacji ciała wzięło udział prawie 330 osób (02-03/2013). Zobaczcie wyniki, są bardzo interesujące!

Jak często Polki się myją?

65% respondentek zdeklarowało, że myje się raz dziennie. Aż 25% robi to dwa razy dziennie! Jedynie 6% myje się rzadziej niż raz dziennie. Okazało się także, że Polki wolą prysznic – wybiera go prawie 77%!

Jakich kosmetyków do mycia ciała używamy?

Do mycia ciała najchętniej używamy żelu pod prysznic (86% respondentek).

Jakich kosmetyków do mycia ciała używamy

 

Przy wyborze kosmetyków myjących Polki kierują się przede wszystkim dodatkowymi właściwościami pielęgnacyjnymi (prawie 48%) i zapachem (36%).

czym kierujemy się przy wyborze kosmetyków do mycia ciała

 

Jakie mydła lubimy najbardziej?

Okazuje się, że kremowe, pielęgnacyjne, bez intensywnych zapachów (odpowiedziało tak 46% respondentek). Nie znaczy, to, że stronimy od tych zapachowych – sięga po nie 27% Polek.

Jakie mydła lubimy najbardziej?

Po jakie żele pod prysznic sięgamy?

Podobnie jak z mydłami, wybierając żel pod prysznic, kierujemy się jego właściwościami pielęgnującymi i łagodzącymi (44% respondentek). Ale aż 33% Polek kieruje się właściwościami aromaterapeutycznymi i zapachem.

Po jakie żele pod prysznic sięgamy?

 

Czego używamy do kąpieli w wannie?

Najchętniej dwóch rodzajów kosmetyków: płynu do kąpieli (35% respondentek) i olejku do kąpieli (33% respondentek).

Czego używamy do kąpieli w wannie?

 

Ile wydajemy miesięcznie na środki do kąpieli i pod prysznic?

Staramy się wydać nie więcej niż 40 zł. Jedynie 15% respondentek decyduje się na poświęcenie większej kwoty. Większość z nas (78%) kupuje je w drogerii.

Czy korzystamy z peelingów?

Tak i to całkiem chętnie! 36% Polek używa ich 2-3 razy w tygodniu, a 34% rzadziej, choć regularnie.

Czy korzystamy z peelingów?

 

Najczęściej sięgamy po żel peelingujący pod prysznic (53% respondentek), ale także po scrub cukrowy lub solny (31% respondentek).

Jak oceniamy stan swojej skóry?

63% Polek uważa, że ich skóra jest raczej sucha i po kąpieli muszą nałożyć na nią balsam. Jedynie 18% cieszy się skórą normalną i bezproblemową. Szczęściary! ?

Jak oceniamy stan swojej skóry?

 

Jak często używamy balsamów do ciała?

68% respondentek robi to codziennie, z czego tylko 15% dwa razy dziennie!

Jak często używamy balsamów do ciała?

 

Czy używamy balsamów do ciała zaraz po kąpieli?

Tak! 93% Polek robi to zaraz po kąpieli, z czego aż 63% w ciągu 3 minut od wytarcia skóry ręcznikiem (dobra zasada dermatologiczna).

Czy używamy balsamów do ciała zaraz po kąpieli?

 

Jaki rodzaj balsamów wybieramy?

Przede wszystkim stawiamy na łagodzenie objawów przesuszenia – 59% respondentek wybiera balsamy nawilżające.

Jaki rodzaj balsamów wybieramy?

 

Dodatkowo sięgamy także po balsamy bardziej wyspecjalizowane: 53% respondetnek po antycellulitowe, a 34% po wyszczuplające. Lubimy, gdy formuła kosmetyku do podstawowej pielęgnacji ma formułę właśnie balsamu (54% respondetnek), choć sięgamy też po masła do ciała (21% respondetnek) czy mleczka (13% respondetnek).

Jakie marki najbardziej lubimy?

Jeśli chodzi o produkty do mycia ciała, najchętniej sięgamy po kosmetyki marki Dove(64% respondentek). Popularne są także produkty marki Nivea (33,54%respondentek), Palmolive (30,43% respondentek), Ziaja (23,29% respondentek), Biały Jeleń (11,80% respondentek) i Avon (10,87% respondentek).

W przypadku balsamów do ciała większość z nas wybiera balsamy marki Dove (60%respondentek), ale lubimy też produkty marki: Nivea (40% respondentek), Ziaja (20%respondentek), Eveline (20% respondentek) i Bielenda (12% respondentek).

Skąd czerpiemy wiedzę na temat kosmetyków kąpielowych i balsamów do codziennego użytku?

Przede wszystkim z internetu (71% respondetnek)! Dlatego zachęcamy Was do częstego odwiedzania iBeauty.pl, gdzie czekają na Was najświeższe informacje ze świata urody! Razem z nami jest piękniej! :-)

3 KOMENTARZE

  1. Ankieta dokładnie odzwierciedla co dzieje się ze skórą po umyciu detergentem. Wszystkie te kobiety, które używają łagodzących żeli, zaraz po tym smaruje się balsamem. Kobiety używające mydła w kostce, ale nie tego pseudo mydła, nie muszą się smarować balsamem, bo prawdziwe, naturalne mydło nie wysusza i nie postarza skóry