Strona główna Ankiety Jak korzystamy z usług fryzjerskich?

Jak korzystamy z usług fryzjerskich?

0

Podsumowaliśmy wyniki ankiety dotyczącej korzystania z usług salonów fryzjerskich. Gdzie chodzimy? Jakie zabiegi robimy? Co nas inspiruje? Zobaczcie wyniki ankiety, w której wzięło udział aż 830 osób (05/2014)!

W ankiecie wzięły udział 830 osoby (w tym 20 mężczyzn) – 57% w wieku 21-30 i 19% w wieku 31-40 lat.

Jak często odwiedzamy salon fryzjerski i z jakich zabiegów korzystamy? 

Najwięcej osób – 44% – robi to raz na 3 miesiące, a 27% – raz w miesiącu.

Ankieta, Polka u fryzjera

Najczęściej korzystamy z usługi cięcia włosów (93%). Poza tym 41% je farbuje w salonie, 38% czesze i modeluje, a 25% poddaje się profesjonalnym zabiegom pielęgnacyjnym. 

Czy i kiedy korzystamy z profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych?

Większość (49%) robi to okazjonalnie, np. po wakacjach.

Ankieta, Polka u fryzjera

Czym się kierujemy przy zmianie fryzury lub koloru? 

Ufami przede wszystkim samym sobie!

Ankieta, Polka u fryzjera

Czym kierujemy się przy wyborze salonu?

Zwykle chodzimy do małych prywatnych, np. osiedlowych salonów (72%). 12% korzysta z Salonów Expert – z certyfikatem będącym gwarancją jakości usług, rekomendowanych przez markę L’Oreal Professionnel. 83% przy wyborze fryzjera kieruje się opinią osób, które już go znają. Na co jeszcze zwracamy uwagę?

Ankieta, Polka u fryzjera

Ważne też jest dla nas to (dla 80%), na jakich produktach pracuje salon – wybieramy najlepsze i najbardziej znane na rynku marki, pytamy o nie fryzjera podczas wykonywania usługi. Spośród marek profesjonalnych najbardziej znana jest L’Oreal Professionnel (aż 94%), potem Schwarzkopf (81%), Wella (78%) i Matrix (52%).

Czy stosujemy kosmetyki profesjonalne w domu? 

70% opowiedziało twierdząco. 38% kupuje je jednak nie w salonie, ale w internecie!

Ankieta, Polka u fryzjera

Czym jest dla nas wizyta w salonie fryzjerskim?

Przede wszystkim okazją do metamorfozy (dla 35%), choć dla wielu osób to też relaks i przyjemność.

Ankieta, Polka u fryzjera

Czego oczekujemy od fryzjera?

Przede wszystkim kunsztu fryzjerskiego (78%), porady dotyczącej fryzury, koloru i pielęgnacji (76%), pomysłowości i inicjatywy (61%). Dla 59% ważne jest przestrzeganie przez fryzjera zasad higieny, a dla 52% – kultura osobista.

Najlepsza porada otrzymana od fryzjera…

Zapytaliśmy o nią ankietowanych. Poniżej wybrane porady:

  • „Od kiedy sięgnę pamięcią, miałam uciążliwy problem z naelektryzowanymi włosami. Moja fryzjerka zaleciła mi używać bardzo dobrą i odpowiednią dla moich włosów odżywkę, a dodatkowo na końcu każdego mycia włosów spłukać je chłodniejszą wodą. Przyznam się, że zawsze byłam ciepłolubna, więc ciężko mi się było do tego przyzwyczaić, ale dzięki tej metodzie problem minął jak ręką odjął.”
  • „Jak dobierać farbę do koloryzacji, w jakim odcieniu, aby nie było widać tak szybko odrostów, bo mam już siwe włosy oraz aby pasowały do mojej karnacji i dobrze się w nich czułam. Do tej pory stosowałam farby w odcieniach brązu i była zbyt ciemna szybko było widać odrost. Fryzjerka poleciła odcienie ciepłe blondy i jestem zadowolona.”
  • „Mycie włosów dwa razy i nierozczesywanie ich na mokro.”
  • „Mam cienkie i rzadkie włosy, nakładałam więc tonę kosmetyków, żeby powiększyć ich objetość, a potem fryzjerka pokazała mi, że wystarczy odrobina pianki do włosów wmasowana tuż przy skórze głowy i efekty są rewelacyjne”.
  • „Regeneracja włosów przeprowadzona w salonie chociaż raz na 2 miesiące wspaniale wpływa na odżywienie i wygląd włosów.”
  • „Nie należy po umyciu włosów przetrzymywać ich w ręczniku. Robią się wtedy szorstkie i suche. Więc aby były delikatne i przyjemne w dotyku, należy je tylko lekko osuszyć ręcznikiem, a następnie wysuszyć zimnym strumieniem powietrza. To działa!”
  • „Sposób mycia włosów: to znaczy szampon nanosić na skórę głowy i delikatnie masować, a to co spływa po całej długości, już wystarczy do tego, by włosy oczyścić. Tym sposobem moje długie włosy nie plączą się, nie szarpię ich podczas rozczesywania, bo ten problem zniknął.”

Więcej porad i pełne wyniki ankiety ściągniesz tutaj: WYNIKI_ANKIETA_FRYZJER.pdf