Strona główna PIELĘGNACJA MĘSKA PIELĘGNACJA OLD SPICE DLA PRAWDZIWYCH FACETÓW!

OLD SPICE DLA PRAWDZIWYCH FACETÓW!

Poczuj świeżość… swojego faceta! Old Spice wprowadza kolekcję trzech odświeżających zapachów, inspirowaną wyjątkowymi miejscami na kuli ziemskiej. Teraz panowie będą mogli przenieść się w wyobraźni na tropikalną wyspę, w góry albo do mroźnej krainy! Jak zapach wpływa na nasze (także damsko-męskie) życie? Czym jest zapach dla prawdziwego mężczyzny? Dowiedz się więcej.

Kultowa i znana na całym świecie marka Old Spice prezentuje nową, odświeżoną;-) linię dezodorantów, inspirowanych naturą. Promuje je, oczywiście, kultowy też już „facet, którym chciałby pachnieć twój mężczyzna”, czyli Isaiah Mustafa.

Do wyboru panowie mają aż 3 efektownie wyglądające i jeszcze bardziej świeżo pachnące warianty dezodorantów – ich unikatowa kompozycja pobudza zmysły i wyobraźnię, która przenosi w odległe zakątki świata:

Old Spice Old Spice Bahamas

Z tym zapachem przeniesiesz się na wyspę pachnącą palmami i skąpaną w słońcu. Zapach Old Spice Bahamas to relaks w ciepłych krajach bez względu na porę, korzystniejszy cenowo od wycieczki last minute;-)

Old Spice Alps

To bardzo świeży zapach inspirowany nieujarzmioną naturą gór. W tym zapachu odnajdziesz zapach lodu i posmak dzikiej, nieujarzmionej natury. Zmrozisz nim wrogów, zdobędziesz nawet najwyższe i oblodzone szczyty, i zapiszesz się na kartach historii albo przynajmniej w pamięci tej jedynej, która do tej pory była zimna jak lód.

konkurs Old Spice

Old Spice Iceland

Ten zapach zainspirowany jest świeżym mroźnym powietrzem miejsc, do których nie dociera cywilizacja. Nie daj się zwieść jego mroźnej nazwie i wyobraź sobie misia pijącego wodę ze strumyka w górach. Powietrze, którym oddychasz pod bezgranicznym niebem jest tak świeże, że spokojnie odmłodzi Cię o kilka lat.

W każdej linii dostępny jest dezedorant w sprayu i w sztyfcie w cenie 14,99 zł.

Konferencja prasowa wprowadzająca Old Spice, od lewej: psycholog Violetta Nowacka, Katarzyna Łapciuk-Goc (Procter & Gamble), aktor Cezary Pazura, Illya Kondratyuk (Procter & Gamble)

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez markę Old Spice mieliśmy okazję porozmawiać z psychologiem, panią Violettą Nowacką, na temat wpływu zapachów na nasze życie.

Czym jest zapach z punktu widzenia psychologii?

quiz Old Spice, MustafaVioletta Nowacka Zapach to zmysł pierwotny. U człowieka wpływa na emocje i pamięć. Za odczuwanie zapachu odpowiedzialna jest ta część mózgu, która odpowiada za pamięć i uczucia. Zapachem możemy wywoływać wspomnienia. Na przykład zapach szarlotki może kojarzyć się komuś z babcią.

Co daje mężczyźnie dobrze dobrany zapach?

Violetta Nowacka Zapach to część wizerunku, więc pozwala go kreować. A wiadomo, że dobrze wykreowany wizerunek wpływa na naszą samoocenę i pewność siebie. W psychologii znane jest zjawisko atrybucji, które mówi, że osoby zadbane, pachnące są postrzegane jako bardziej inteligentne, dobre i godne zaufania. Wykorzystując tą wiedzę, możemy łatwiej odnieść sukces!

Jak zapach wpływa na pierwsze wrażenie?

Violetta Nowacka Pierwsze wrażenie kształtuje się do 2 do 4 sekund! Na pierwszą ocenę drugiej osoby wpływ ma zmysł węchu, wzroku i słuchu – w takiej właśnie kolejności. Jeśli mężczyzna chce być postrzegany jako romantyk, powinien wybierać zapachy delikatne i stonowane. A jeśli jako maczo – konkretne i zdecydowane. Ważne, by zapach był spójny z osobowością – przede wszystkim powinien odpowiadać osobie, która go nosi.

Jakie jest pani zdanie na temat zapachów-afrodyzjaków? Czy rzeczywiście działają?

Violetta Nowacka Afrodyzjaki to zapachy, które rzeczywiście mogą wpływać na zachowania ludzi. Są znane od dawna, a te najpopularniejsze to rozmaryn, wanilia czy ylang-ylang. Pomagają nam stworzyć nastrój odprężenia, relaksu, a nawet intymności. Oczywiście zapachy afrodyzjaków nie działają na wszystkich. Z punktu widzenia biologii jest to niemożliwe. Jednak myślę, że każdy z nas ma taki, który szczególnie na niego wpływa.

Jakie zapachy mają znaczenie w sytuacjach intymnych?

Violetta Nowacka Są to dwa rodzaje zapachów. Sztuczne i naturalne. Z tych dwóch jednak większe znaczenie mają naturalne. Są to feromony, zapach naszego ciała. Dlatego w sytuacjach intymnych nie warto przesadzać na przykład z ilością perfum czy pachnących balsamów do ciała, które maskują naturlany zapach, będący naszą wizytówką. Warto wiedzieć, że dopiero godzinę po kąpieli nasze feromony zaczynają działać! Dlatego z pójściem do łóżka po prysznicu warto chwilę poczekać.

Jakie jest pani zdanie na temat feromonów w sprayu, które są dostępne na rynku?

Violetta Nowacka Oczwiście wpływają one w jakimś stopniu na naszą atrakcyjność i może być nam łatwiej kogoś uwieść. Jednak nie zapominajmy, że nie działają cały czas i nie gwarantują nam, że będziemy z kimś dożywotnio. 😉

Rozmawiała: Kasia Kosieradzka

Cezary Pazura Old SpiceGeneralnie jestem wrażliwcem i zapach jest moim pierwszym zmysłem. Odgrywa on dla mnie absolutnie pierwszą rolę i nie mógłbym się dobrze czuć na scenie, gdybym pachniał nie tak, jak lubię.

Ceary Pazura, aktor

Poprzedni artykułACQUA DI GIOIA ESSENZA
Następny artykułWIOSNA I LATO WEDŁUG ARTÈGO