ONA I ON, I ICH PIĘKNE WŁOSY!

ONA I ON, I ICH PIĘKNE WŁOSY!

558
0
PODZIEL SIĘ

head & shoulders

Kasia Cichopek i Krzysztof Ibisz słyną ze zdrowych, mocnych i zawsze zadbanych fryzur! Nic więc dziwnego, że zostali ambasadorami nowych szamponów head&shoulders przeciw wypadaniu włosów – dla niej i dla niego. Po co aż dwa warianty? Bo różnimy się także w nawykach pielęgnacyjnych włosów, które mają wpływ na ich kondycję. Zobacz, co dzieli fryzury z Wenus i z Marsa. 

Co nas łączy, co nas dzieli?

Kasia Cichopek, Krzysztof Ibisz, head & shouldersWiele spraw, mamy przecież różne potrzeby i oczekiwania w takich sferach życia, jak praca, rozrywka, odżywianie i, oczywiście, pielęgnacja. Dotyczy to także skóry głowy i włosów. Co ciekawe, choć wiele osób uważa, że włosy i skóra kobiet są inne niż mężczyzn, a występowanie schorzeń skóry głowy, takich jak łupież, związane jest z płcią – prawda jest zupełnie inna. Wyniki badań naukowych dowodzą, że funkcjonowanie skóry i włosów w przypadku obu płci opiera się na identycznych procesach.

Dr Rene Rust, ekspert head&shoulders, wyjaśnia: „Biorąc pod uwagę to, co wiemy na temat funkcjonowania włosów i skóry głowy, nie ma żadnych podstaw, by twierdzić, że problemy związane ze skórą głowy, w tym łupież, występują w zależności od płci. 
A zatem różnice między włosami kobiet i mężczyzn ukryte są gdzie indziej…” Odmienne są przede wszystkim ich codzienne nawyki pielęgnacyjne!

Jak one to robią? 

 • My, kobiety, dbamy o włosy bardziej intensywnie, przez co jednak narażamy je na osłabienie i wypadanie, borykamy się też z problemem uporczywego łupieżu,
 • Kobiece włosy znacznie częściej poddawane są koloryzacji oraz stylizacji z użyciem urządzeń takich jak suszarki, prostownice czy lokówki, co pogarsza ich kondycję. 
 • Większość kobiet ma włosy dłuższe niż mężczyźni, co równoznaczne jest z tym, że są one bardziej wrażliwe na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, chociażby z uwagi na to, że końcówki włosów długich są o wiele starsze niż krótkich.

Jak to robią oni?

 • Mężczyźni zazwyczaj pielęgnują włosy w stopniu niewystarczającym lub robią to w sposób nieprawidłowy.
 • Znacznie częściej noszą krótkie fryzury, rzadziej używają termicznych urządzeń do stylizacji i raczej unikają koloryzacji.
 • Jednak to właśnie oni w pewnym momencie życia cierpią z powodu cieńszych włosów, ich wypadania, a także uporczywego łupieżu.
 • Wielu mężczyzn sięga po kosmetyki swoich partnerek. Tymczasem produkty, które zostały stworzone z myślą o potrzebach kobiet, zawierają więcej substancji odżywczych niż jest to potrzebne męskim włosom. W rezultacie krótkie włosy mężczyzn mogą wyglądać na obciążone, przetłuszczone 
i mniej zdrowe niż w rzeczywistości. Ten problem dotyczy zwłaszcza włosów cienkich i delikatnych.

W czym jesteśmy podobni? 

head & shoulders dla niej i dla niegoOkazuje się zatem, że choć nawyki pielęgnacyjne kobiet i mężczyzn są różne, to problemy z łupieżem i wypadaniem włosów są takie same! Zresztą jeden proces ma związek z drugim. Eksperci head&shoulders dowiedli, że osoby mające problem z łupieżem lub podrażnioną, swędzącą skórą głowy bardzo często reagują drapaniem. Nawyk ten jest jednym z czynników, które mogą prowadzić do zniszczenia włosów przy nasadzie, a więc w miejscu, gdzie powinny być one najzdrowsze! W wyniku drapania łuska włosa podnosi się, by w końcu się rozwarstwić 
i odsłonić warstwę korową włosa. W efekcie włos staje się bardziej podatny na złamania. 

Head&shoulders przeciw wypadaniu włosów dostępny jest w nowych, unikatowych opakowaniach – w wersji dla niej i dla niego. Limitowane butelki pasują do siebie idealnie, więc stojąc razem na półce w łazience, będą stanowić zgraną (i piękną!) parę. Ceny: 200 ml – 11,99 zł, 400 ml – 17,99 zł.

Eksperci head&shoulders doskonale to rozumieją, dlatego stworzyli dwa warianty szamponu przeciwłupieżowego dla niej i dla niego, który pomaga zlikwidować problem wypadania włosów. Łączy je skuteczność działania, różni: uwzględnienie indywidualnych potrzeb włosów kobiet i mężczyzn.

head&shoulders przeciw wypadaniu włosów dla kobiet

 • Został stworzony z myślą o potrzebach pań marzących o bujnych fryzurach, borykających się z problemem łupieżu i napiętej skóry głowy.
 • Opracowany przez naukowców szampon z kompleksem ActiZinc skutecznie likwiduje krępujące białe płatki już od pierwszego mycia.
 • Jednocześnie szampon przeciwdziała skutkom szkodliwego działania stylizacji i czynników zewnętrznych. Zawiera największą ilość składników pielęgnacyjnych i odżywczych spośród wszystkich szamponów marki.
 • Zastosowana w nim unikalna technologia SCCS (Smart Care and Conditioning System), będąca specjalną kombinacją składników pielęgnacyjnych 
i odżywczych, pomaga zredukować uszkodzenia, mogące doprowadzić do wypadania włosów. 
 • Ponadto zastosowana w szamponie unikalna formuła oczyszczająca zapewnia ochronę także podczas mycia.

Efekty: head&shoulders przeciw wypadaniu włosów dla kobiet redukuje wypadanie włosów, spowodowane ich łamliwością aż do 95%, a ponadto zwalcza do 100% widocznych oznak łupieżu przy regularnym stosowaniu. Ponadto szampon wyróżnia się pięknym, wyjątkowo kobiecym zapachem.

Co mówi Kasia Cichopek o nowym szamponie? 

„Kobiety i mężczyźni mają różne potrzeby w każdej dziedzinie życia. Dlatego też potrzebujemy innych preparatów do pielęgnacji włosów. Cieszę się, że marka head&shoulders zauważyła, jak bardzo jesteśmy różni. Szampon head&shoulders przeciw wypadaniu włosów dla niej nie tylko dba o zdrowie mojej skóry głowy, chroniąc tym samym przed wypadaniem włosów i łupieżem, ale także odżywia moje włosy i ma przyjemny, wyjątkowo kobiecy zapach.”

 

head&shoulders przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn

 • Został opracowany z myślą 
o mężczyznach, którzy mają zbyt wiele spraw na głowie i często nie pamiętają o właściwej pielęgnacji włosów.
 • Kompleks ActiZinc skutecznie redukuje łupież i swędzenie podrażnionej skóry głowy.
 • Dodatkowo, szampon zawiera optymalną ilość substancji odżywczych, by nie obciążać włosów i zapewnić im idealny wygląd. 

Efekty: wypadanie włosów zmniejsza się aż o 95%! Szampon wyróżnia się także oryginalnym męskim zapachem, dającym wyjątkowe uczucie świeżości. 

Skuteczność przeciwłupieżową head&shoulders potwierdza Polskie Towarzystwo Dermatologiczne.

Co mówi Krzysztof Ibisz o nowym szamponie?

„Dlaczego tak bardzo lubię szampony head&shoulders? Ponieważ usuwają łupież oraz skutecznie redukują podrażnienie skóry głowy. Co więcej przeciwdziałają wypadaniu włosów, a to przecież prawdziwa męska zmora. Moim faworytem jest szampon head&shoulders przeciw wypadaniu włosów z serii dla niego, który wyróżnia się oryginalnym męskim zapachem, dającym wyjątkowe uczucie świeżości. To ważne, by moje włosy pachniały prawdziwie po męsku przez cały dzień właśnie dla niej.”