Robisz regularnie peeling twarzy i ciała? To super! A co ze skórą głowy? Przecież używasz pianek, żeli, lakierów… One nigdy nie dadzą się wymyć w 100% dlatego odpowiedni peeling to jeden z ważniejszych etapów pielęgnacji włosów. Można kupić gotowy kosmetyk lub zrobić peeling samodzielnie, z tego, co znajdziecie w kuchennych szafkach 😉
Peeling owłosionej skóry głowy brzmi dla Ciebie jak fanaberia? Dlaczego? Przecież ta skóra także wymaga złuszczenia i jak ścierasz resztki balsamu z nóg, to czemu nie pozbywasz się w taki sam sposób resztek lakieru z włosów? No i skóry głowy? Zastanów się nad tym ponieważ peeling skóry głowy daje mnóstwo pożądanych efektów.
Peeling skóry głowy – jaki daje efekty?
- dokładnie oczyszcza skórę głowy i włosów ze zrogowaciałego naskórka i łupieżu,
- odbija włosy u nasady, przez co nadaje im objętości
przedłuża świeżość skóry głowy, więc wybaczy Ci brak czasu na umycie akurat dziś włosów, - przyspiesza porost włosów – przez masaż i poprawienie ukrwienia skóry głowy!
Jak często peelingować głowę?
Maksymalnie raz w tygodniu. Peeling wykonywany częsciej może poważnie zaszkodzić skórze, podrażnić ją, a nawet spowodować stany zapalne.
2 na 2, czyli:
2 przepisy na domowe peelingi do skóry głowy
4 łyżki fusów kawy + lekki szampon
To najmocniejszy i najgęstszy peeling do skóry głowy, który można wykonać samodzielnie. Dlaczego warto spróbować? Ponieważ kofeina zawarta w kawie stymuluje cebulki włosów i pobudza włosy do wzrostu. Jestś blondynką? To uważaj, bo taki peeling może lekko przyciemnić kolor włosów.
4 łyżki soli + lekki szampon
Taki peeling polecany jest do skóry głowy mocno przetłuszczającej się, gdyż działa lekko odkażająco i ściągająco. Pamiętaj: używaj drobnoziarnistej soli, a unikaj grubych kryształów, ponieważ mogą one porysować i poranić skórę głowy. Zrezygnuj, jeśli masz jakieś ranki! Chcesz ostrzejszego peelingu? Połącz sól z fusami z kawy. To przepis na naprawdę gęsty peeling.
2 kosmetyki dostępne z drogeriach
H–Stimupeel Oczyszczający peeling trychologiczny do skóry głowy z problemem wypadania włosów i łupieżu
Trychologiczny peeling skutecznie usuwa zanieczyszczenia i nadmiar zrogowaciałego naskórka tworzące na skórze głowy tzw. warstwę krystalizacyjną. Odblokowuje ujścia mieszków włosowych i przywraca skórze fizjologiczną równowagę, stanowiąc pierwszy, niezbędny krok we właściwej pielęgnacji skóry głowy z problemem wypadania włosów i łupieżu. Peeling oparty na komplementarnym działaniu enzymatycznych i mechanicznych składników złuszczających (papaina, łupiny z pestek moreli) dogłębnie oczyszcza skórę głowy (łupież, sebum, lakiery do włosów), zmniejszając tendencję do przetłuszczania się włosów.
Peeling do skóry głowy Dora Pharmacia
Jest bogaty w wyciąg z ananasa, który z kolei jest przebogaty w wapń, fosfor, żelazo, potas, witaminy A i C, aminokwasy oraz proteiny. Nie tylko oczyszcza, ale też działa antybakteryjnie. Stosuj go przed myciem głowy, na suchej skórze głowy. Lekko masuj i pozostaw na 2–3 minuty, a potem dokładnie spłucz i umyj głowę szamponem. Taki peeling dobrze jest zrobić przed zastosowaniem kuracji (ampułek, maski itp.), bo dzięki temu jej działanie będzie jeszcze lepsze!
ja ostatnio robiłam z cukrem efekt super sól podobno wysusza a kawy zastosować się boję 🙂