Najlepszy sposób na zadbanie o zdrowie jamy ustnej? Dobranie odpowiedniej szczoteczki! Coraz większą popularnością cieszą się modele soniczne, które pozwalają pozbyć się resztek pokarmu nawet z trudno dostępnych miejsc. Jednym z najlepiej ocenianych producentów urządzeń tego typu jest Philips. Zobacz polecane szczoteczki Philips Sonicare, dowiedz się, na jakie kwestie zwracać uwagę przy zakupie i dobrze odpowiedni model do twoich potrzeb!

Szczoteczka foniczna – dlaczego warto?

Szczoteczki elektryczne są na rynku od lat, jednak to dopiero modele soniczne przyniosły prawdziwą rewolucję. Te pierwsze wykonują ruch obrotowy, drugie – pulsacyjny i wymiatający. Zastosowanie ultradźwięków sprawia, że powstają mikrobąbelki, które dokładnie wnikają w przestrzeń między zębami. Pasta może więc dotrzeć wszędzie tam, gdzie nie jest to możliwe za pomocą elektrycznej bądź tradycyjnej szczoteczki. Warto również podkreślić, że modele soniczne są oceniane jako te łagodniejsze dla dziąseł. Gdy porównasz urządzenia elektryczne i soniczne, łatwo stwierdzisz, że za te drugie trzeba więcej zapłacić. Czy warto? Zdecydowanie tak! Innowacyjne dbanie o higienę jamy ustnej oznacza mniej kosztownych wizyt związanych z leczeniem ubytków. Dlatego nie zwlekaj z zakupem odpowiedniej szczoteczki dostosowanej do twoich potrzeb.

Na pierwszy rzut oka poszczególne modele wyglądają bardzo podobnie. Na co zwrócić uwagę, porównując dostępne propozycje? Przyjrzyj się przede wszystkim:

– wbudowanemu timerowi;

– kompatybilność z aplikacją;

– czujnikowi siły nacisku;

– rodzajowi zasilania

– wskaźnikowi wymiany szczotek;

– programom czyszczenia;

– ergonomicznemu kształtowi;

– dobrze prezentującemu się wzornictwu.

Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, kupując szczoteczkę soniczną? Modele dla dzieci są dostępne za mniej niż 200 zł. Propozycje ze średniej półki dla dorosłych to ok. 350-500 zł. Najdroższe urządzenia kosztują ok. 1000 zł.

Polecane modele Philips Sonicare – jaką szczoteczkę kupić?

Zastanawiasz się, która szczoteczka Philips Sonicare będzie dla ciebie najbardziej odpowiednia? Pomocne będą recenzje użytkowników – to wartościowe informacje o tym, jak konkretny model sprawdza się w praktyce. Zwróć uwagę zwłaszcza na opinie osób, które zmagają się z podobnymi do ciebie wyzwaniami – na przykład wrażliwością dziąseł.

Oto urządzenia w różnych cenach, które cieszą się dużą popularnością wśród kupujących!

  • PHILIPS SONICARE HX6800/44 Protective Clean– minimalistycznie prezentujący się model za ok. 300 zł. Masz tu jeden program czyszczenia i dwa poziomy intensywności pracy urządzenia. Nie zabrakło tutaj czujnika siły nacisku i dwuminutowego timera. Na jednym ładowaniu szczoteczka pracuje do dwóch tygodni – możesz więc swobodnie wyjeżdżać na wakacje, nie zabierając ze sobą ładowarki!
  • PHILIPS SONICARE HX6877/28 Protective Clean– sprzęt za ok. 650 zł z eleganckim etui, dzięki któremu możesz łatwo zabrać szczoteczkę ze sobą na wyjazd! Znajdziesz tu trzy programy i trzy intensywności działania. Nie zabrakło tu powiadomienia o konieczności wymiany końcówki, czujnika siły nacisku oraz timera. Na pełnej baterii urządzenie działa do dwóch tygodni.
  • PHILIPS SONICARE HX9911/09 DiamondClean 9000– zaawansowany model za ok. 800 zł. Jego mocną stroną jest współpraca z aplikacją mobilną, dzięki której zdobędziesz cenną wiedzę, jak dokładnie myć zęby. Szybko zidentyfikujesz obszary jamy ustnej, które zostały pominięte. Sprzęt ma cztery programy i trzy poziomy intensywności. Zwróć uwagę na stylową szklankę z funkcją ładowania – bateria wystarczy na ok. dwa tygodnie.

To tylko niektóre z najlepiej ocenianych sprzętów omawianego producenta. Chcesz poznać więcej możliwości? Sprawdź wszystkie szczoteczki Philips Sonicare w sklepie MediaMarkt!