POŻEGNAJ PRZEBARWIENIA!

POŻEGNAJ PRZEBARWIENIA!

861
0
PODZIEL SIĘ

Nieestetyczne plamki na skórze to zmora wielu kobiet, pojawiają się szczególnie po okresie wakacyjnym, gdy nasza skóra jest szczególnie narażona na działanie promieni słonecznych. Masz już dość tuszowania ich pod warstwami makijażu? Skorzystaj z zabiegów redukujących przebarwienia!

Zastanawiałaś się pewnie skąd biorą się na skórze brązowe plamki? To skutek nadprodukcji melaniny na pewnym obszarze skóry. Występowanie przebarwień potęguje działanie promieni słonecznych, korzystanie z solarium, reakcje alergiczne, stany zapalne, stosowanie niektórych leków czy wahania hormonalne w czasie ciąży lub w okresie menopauzalnym. Szczególnie osoby o ciemnej karnacji są narażone na ich występowanie, lecz tak naprawdę mało kto nie posiada na twarzy piegów – a to również są przebarwienia!

Nowoczesna dermatologia estetyczna zna sposoby, aby się z nimi pożegnać. Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie laserów: Fraxel Re:Pair oraz Fraxel Dual, które dają widoczne rezultaty już po jednorazowym zastosowaniu. Lasery tego typu precyzyjnie docierają pod powierzchnię skóry. Są to wyjątkowe lasery frakcyjne, które dzięki innowacyjnym technologiom prowadzą do silnej regeneracji skóry, a w związku z tym, poprawy jej całej struktury i zabarwienia – mówi dr n. med. Maciej Krajewski z Kliniki Estivance. Imponujące efekty laserów to nie tylko redukcja przebarwień, ale również wyraźne odmłodzenie. Jesteśmy w stanie pomóc pacjentom z różnorodnymi typami przebarwień, a przy okazji także poprawić ogólną kondycję skóry – kontynuuje.

Doskonałą terapią w tym zakresie jest również zastosowanie lasera Q-swich, który stał się obecnie prawdziwym hitem! Impulsy światła o różnej długości fal usuwają wszelkie niedoskonałości, bez względu na ich głębokość w skórze czy barwę, dodatkowym plusem jest niska inwazyjność zabiegów nim przeprowadzanych. Prócz właściwości ujednolicenia kolorytu skóry, laser posiada także możliwość usuwania wszelkich typów tatuaży bez pozostawiania blizn! Możesz wiec skutecznie pozbyć się niechcianej pamiątki na skórze.

Kolejnym sposobem jest zastosowanie terapii na bazie Cosmelanu. Jest to preparat bogaty w czynniki rozjaśniające, a jego dodatkowym plusem jest fakt, iż można go stosować o każdej porze roku. Zabieg polega na nałożeniu odpowiedniej maski w gabinecie, a następnie kontynuowaniu kuracji w warunkach domowych. Doskonale nadaje się, aby zredukować powierzchowne przebarwienia, a efekt widoczny jest już po 8 dniach od zabiegu.

Zaburzenia pigmentacji skóry można również usuwać za pomocą pulsacyjnych źródeł światła IPL oraz VPL, które dają znakomite rezultaty także w usuwaniu rumienia i każdej postaci trądziku. Wystarczy poczynić mały krok, aby zniwelować niechciane plamki na skórze. By podtrzymywać efekt, warto również od czasu do czasu skorzystać z peelingów medycznych. W Klinice Estivance doświadczony zespół lekarzy specjalistów doradzi, jak właściwie zatroszczyć się o stan skóry. Od wielu lat klinika rozwiązuje problemy dermatologiczne pacjentów, którzy stracili już wszelką nadzieję, wszystko dzięki profesjonalizmowi lekarzy oraz wykorzystaniu technologii światowej klasy. W tej kwestii nigdy nie poszliśmy na żadne kompromisy. Nasze doświadczenie nieustannie wzbogacamy o szkolenia i wymianę poglądów ze specjalistami z całego świata. Dzięki temu nasi pacjenci mogą być spokojni o wyjątkowe efekty naszych działań – rekomenduje dr n. med. Maciej Krajewski.