Strona główna PIELĘGNACJA PRZY ZACHMURZONYM NIEBIE NIE OPALISZ SIĘ

PRZY ZACHMURZONYM NIEBIE NIE OPALISZ SIĘ

0

To mit! Możesz się opalić, a co więcej nawet poparzyć! Chmury nie blokują promieni słonecznych, więc i w pochmurne dni używaj kremów z filtrem SPF.

Chmury są zwodnicze – oczywiście blokują promienie podczerwone, dzięki którym odczuwamy ciepło, ale zatrzymują jedynie 20% promieniowania ultrafioletowego.

Pozostałe 80% promieniowania UV może uszkodzić twoją skórę nawet w ciągu 15 min, co potwierdziły badania amerykańskiego Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom.

Dlatego nie zapominaj o możliwie jak najlepszym zabezpieczeniu swojej skóry, włosów, oczu w czasie takiej pogody – bloker, kapelusz czy nawet długie rękawy to podstawa!

Podobnie jest z szybami, które nie zatrzymują promieni UVA odpowiedzialnych za fotostarzenie skóry.

Marka SVR proponuje wysokiej jakości dermokosmetyki z najwyższą ochroną, tolerowane nawet przez osoby z wrażliwą cerą (kupisz je w aptekach):

• SVR 50+ Mleczko dla dzieci (100 ml, 74 zł)

• SVR 50 Krem Barwiony (50 ml, 54 zł)

• SVR 50+ Ultra Max Krem (50 ml, 54 zł)

• SVR 50 Compact (10 ml, 75 zł)

SVR

Poprzedni artykułPIANKA WELLATON
Następny artykułCZY SŁOŃCE LECZY TRĄDZIK?
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.