Strona główna PIELĘGNACJA CZY SŁOŃCE LECZY TRĄDZIK?

CZY SŁOŃCE LECZY TRĄDZIK?

0

To prawda, że światło i ciepło często pomagają w leczeniu trądziku i szybszym gojeniu się skóry. Jednak samo słońce może wyrządzić wiele szkód.

Dlaczego? Wszyscy już wiemy, że promieniowanie słoneczne może być jednym z czynników przyczyniających się do powstania raka skóry, a poza tym przyspiesza proces starzenia się (jest to tak zwane fotostarzenie się skóry).

Jeśli więc bierzesz pod uwagę taki sposób walki z trądzikiem powinieneś unikać słońca i wybrać się do dermatologa na konsultację. Możesz zapytać go o leczenie tej przypadłości niebieskim światłem (BDA). Ma ono działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Co więcej hamuje rozwój czerniaka i przerzuty jego komórek. Jest to więc lepsze rozwiązanie, niż narażanie swojej skóry poprzez jej ekspozycję na szkodliwe promienie UV.

Jeśli chcesz wyglądać dobrze na plaży i jednocześnie chronić swoją cerę, powinnaś zaprzyjaźnić się z kompaktem SVR (75 zł/10 ml, do kupienia w aptekach). Zawiera wysoką ochronę przeciwsłoneczną, jednocześnie stanowiąc make up – dwie korzyści w jednym produkcie!

SVR