Strona główna FRYZURY REKONSTRUKCJA WŁOSÓW JOICO

REKONSTRUKCJA WŁOSÓW JOICO

0

rekonstrukcja włosów Joico

W ciągu roku kobiety poświęcają średnio 50 godzin na prostowanie włosów i aż 175 godzin na ich stylizację. Efekt? Włosy z czasem stają się one przesuszone i matowe. 
Pomoże im intensywnie regenerujący zabieg Joico! Poleca Dorota Matuszewska, specjalistka z salonu KokLok.

– Uszkodzenia włosów powstają głównie na skutek suszenia, koloryzacji, czynników atmosferycznych, ale wpław ma na nie także nieprawidłowa pielęgnacja – mówi Dorota Matuszewska, specjalistka salonu KokLok. – Czasami zniszczenia są tak widoczne, że jedynym ratunkiem wydaje się ścięcie zapuszczanych od lat włosów. Zanim jednak zdecydujemy się na tak drastyczne kroki, warto zadbać o ich rekonstrukcję. Swoim klientkom polecam zabieg rekonstrukcji Joico, który odbudowuje strukturę włosa, nadając mu zdrowy wygląd.

Przyczyny uszkodzeń włosów

Włosy w 90 % zbudowane są z aminokwasów. Dlatego niezależnie od ich koloru, długości czy kształtu, uszkodzenia struktury włókien włosowych spowodowane są przede wszystkim utratą tych cząsteczek. 
Niedobór naturalnych składników sprawia, że zwiększają się odstępy między łuskami włosów. Zewnętrzne płytki przestają się też domykać, zahaczają o siebie, co z kolei przyspiesza utratę wody, powoduje puszenie 
w wilgotnych warunkach oraz ich uciążliwe plątanie się (gwałtowne rozplątywanie poszczególnych pasm pogarsza zresztą problem). Takie włosy łamią się, rozdwajają, trudno je rozczesać i ułożyć. Pozbawione blasku, przestają być ozdobą, trzeba zatem podjąć zdecydowane kroki.

Zabieg rekonstrukcji Joico

Zabieg trwa 30-45 minut – w zależności od stanu włosów. Przeprowadza się go w czterech etapach, w czasie których na włosy nakłada się kolejno cztery kosmetyki marki Joico. Podczas I etapu następuje oczyszczenie włosów oraz skóry głowy z osadów i resztek produktów stylizacyjnych, jak również otwarcie łusek włosów. 
W II etapie przywraca się włosom ich naturalne, kwaśne pH i wygładza ich powierzchnię. III etap jest najważniejszy – to odbudowa wewnętrznej struktury włosa przez zastosowanie intensywnej kuracji proteinowej, która naprawia włosy, dostarczając im 19 aminokwasów. Co ważne, stosowany w czasie zabiegu kompleks Quadraminy Joico dociera aż do rdzeni włosów, naprawiając je od nasady, W ostatnim etapie następuje nawilżenie oraz zamknięcie łusek włosów, co dodaje blasku i zapewnia ich sprężystość.

– Sekret rekonstrukcji Joico tkwi w stosowanym kompleksie Quadraminy – mówi Dorota Matuszewska – Zawiera on aminokwasy identyczne z kreatyną ludzkiego włosa, a więc takie, które w stanie naturalnym wchodzą w skład budulca włosa. Dodatkowo, dostarczane aminokwasy mają zróżnicowane masy cząsteczkowe, co sprawia, że oddziałują na różne warstwy włosów.

Stosowanie regeneracji Joico nie tylko odbudowuje włosy. Przedłuża także trwałość koloru włosów farbowanych, ułatwia pielęgnację i rozczesywanie oraz zapobiega rozdwajaniu się końcówek. Włosy są mocniejsze, zdrowsze 
i bardziej elastyczne. Ważne jednak, by zabieg przeprowadzać w profesjonalnych salonach – wykorzystywane kosmetyki mają intensywne działanie, więc długość trwania poszczególnych kroków powinna być dopasowana przez specjalistę.

Polecamy!