Strona główna PIELĘGNACJA KOSMETYKI I AKCESORIA DO PIELĘGNACJI Szczoteczka soniczna Clinique

Szczoteczka soniczna Clinique

0

To proste urządzenie sprawi, że oczyszczanie skóry – 1 etap w sławnych 3 krokach Clinique – będzie jeszcze bardziej skuteczne! Szczoteczka Sonic System Purifying Cleansing Brush działa wyjątkowo delikatnie i może być stosowana do każdego rodzaju skóry. Polecamy!

Czym wyróżnia się szczoteczka Clinique?

Tajemnica sukcesu tkwi w nowatorskim systemie. Zaprojektowana, jako dopełnienie przełomowego w swojej skuteczności Systemu Pielęgnacji Skóry 3 Kroki szczoteczka Sonic System Purifying Cleansing Brush działa wyjątkowo delikatnie, wyznaczając nową jakość oczyszczania skóry. Efekt? Skóra zdrowsza i dokładniej oczyszczona niż kiedykolwiek wcześniej; błyskawicznie wygładzona, promienna cera i oczyszczone pory.

Dlaczego skuteczne oczyszczanie to podstawa?

Skóra odzyskuje swój naturalny potencjał autoregeneracji z chwilą usunięcia z jej powierzchni zabrudzeń i łoju. Gdy cera jest oczyszczona, zmniejsza się ryzyko zablokowania porów, co przekłada się na niższą częstotliwość występowania wyprysków i ich mniejszą uciążliwość. Właściwe oczyszczanie wzmacnia również barierę ochronną skóry, która wygląda na zdrowszą, bardziej promienną i gładszą, a dzięki większej zdolności komórek skórnych do absorpcji wilgoci redukcji ulegają powstające w wyniku przesuszenia drobne linie.

To jednak nie wszystko: właściwe oczyszczanie skóry maksymalizuje efekty stosowania produktów pielęgnacyjnych. Z tego względu wiodący dermatolodzy Clinique – Dr David i Catherine Orentreichowie, kontynuujący dzieło swego ojca – Dr Normana Orentreicha, zwracają uwagę swoich pacjentów na fundamentalną rolę prawidłowego oczyszczania skóry. „Skóra oczyszczona właściwie, czyli dokładnie i delikatnie zarazem, jest lepiej przygotowana na działanie stosowanych w dalszej kolejności kosmetyków”.

Naukowa myśl, szwajcarska precyzja

Bezpieczeństwo i łagodne działanie to kluczowe kryteria przyjęte przez Clinique. Wywiązanie się z obietnicy danej klientom wymagało od nas zwrócenia się o pomoc do jednego z najbardziej renomowanych szwajcarskich przedsiębiorstw. W wyniku tej współpracy powstała dochowująca najwyższych standardów skuteczności i łagodności działania technologia akustycznych wibracji wprawiających szczoteczkę w ruch. Połączenie wiedzy i doświadczenia naukowców pracujących w laboratoriach Clinique oraz założycieli naszej marki z nowatorską technologią zaproponowaną przez wiodącego szwajcarskiego producenta zaowocowało prawdziwie przełomowym rozwiązaniem, zdolnym odmienić wygląd Twojej skóry.

Design

Sonic System Purifying Cleansing Brush doskonale wpisuje się w zasady designu, którym hołduje Clinique – minimalizm, czystość formy i funkcjonalność. Wyjątkowa estetyka szczoteczki stanowi przedmiot pięciu oczekujących na rozpatrzenie wniosków patentowych.

 • Clinique sonic brush, szczoteczka soniczna Owalna głowica szczoteczki została zaprojektowana z myślą o precyzyjnym oczyszczaniu skóry w trudno dostępnych miejscach twarzy obejmujących m.in. okolice nosa i podbródka oraz linię włosów.
 • Dwa różne rodzaje zaokrąglonego włosia odpowiadają za łagodne dla skóry, wyjątkowo skuteczne działanie oczyszczające:

– Bladozielona, zaokrąglona końcówka składa się z twardszego, krótszego włosia umożliwiającego większą wygodę i skuteczność oczyszczania obszarów charakteryzujących się większą aktywnością gruczołów łojowych i narażonych na zatykanie się porów, takich jak „strefa T”. Korzystanie z niej jest niezwykle wygodne, gdyż dostosowuje się ona do ruchu ręki.

– W głównej części szczoteczki znajduje się bardziej miękkie, białe włosie, przeznaczone do oczyszczania rozleglejszych obszarów twarzy o delikatniejszej skórze i mniejszej gęstości rozmieszczenia gruczołów łojowych.

 • Stworzona przez szwajcarskiego producenta technologia soniczna stanowi odzwierciedlenie najwyższych standardów technologicznych. Pod wpływem wibracji dźwiękowych starannie zaprojektowana konstrukcja szczoteczki delikatnie masuje skórę, oczyszczając ją z trudnych do usunięcia zabrudzeń i łoju skuteczniej niż w wyniku mycia ręcznego oraz poprawiając ogólną kondycję cery.
 • Ergonomiczny uchwyt gwarantuje łatwość i wygodę trzymania oraz manewru, umożliwiając zarazem suszenie płasko ułożonej na podłożu szczoteczki.
 • Kompaktowa budowa sprawia, że szczoteczka jest poręczna i wygodna w użyciu, a wodoodporność umożliwia jej stosowanie pod prysznicem lub w umywalce.
 • Automatyczny timer wyłącza szczoteczkę po 30 sekundach, stanowiących optymalny czas oczyszczania dla większości początkujących użytkowników, bez względu na reprezentowany rodzaj skóry. W miarę regularnego stosowania można wydłużyć oczyszczanie do minuty dwa razy dziennie.
 • Bateria zapewnia możliwość trzygodzinnej pracy szczoteczki bez konieczności ładowania. Umieszczony na trzonku wskaźnik LED sygnalizuje zbliżający się stan wyczerpania baterii. 
Wypróbuj, a uwierzysz! 
Efekty oczyszczania skóry zależą w równym stopniu od skuteczności szczoteczki co od stosowanego wraz z nią produktu oczyszczającego. Sonic System Purifying Cleansing Brush odmieni wygląd Twojej cery, jeżeli będzie stosowana do oczyszczania skóry wybranym mydłem do twarzy z serii Clinique 3-Step Facial Soap. 
Wyniki badań klinicznych dowodzą, iż w wyniku używania szczoteczki Sonic System Purifying Cleansing Brush wraz z dostosowanym do konkretnego typu cery mydłem do twarzy Clinique 3-Step skóra staje się gładsza i bardziej promienna, a tendencja do zatykania się porów maleje. Skóra nabiera głębszego oddechu i, dzięki skuteczniejszej absorpcji kosmetyków, w większym stopniu korzysta z zabiegów pielęgnacyjnych. Na skuteczności zyskują również pozostałe dwa etapy Systemu Pielęgnacji Skóry 3 Kroki: intensyfikacji ulega efektywność złuszczania naskórka za pomocą emulsji oczyszczającej Clarifying Lotion oraz właściwości nawilżające żelu Dramatically Different Moisturizing Lotion +/Gel.

Efekty

Ale to nie wszystko! Kompleksowe badania sensoryczne wykazały, że w wyniku oczyszczania szczoteczką Sonic System Purifying Cleansing Brush skóra przechodzi prawdziwą metamorfozę. Biorące udział w badaniach konsumenckich kobiety reprezentujące wszystkie cztery rodzaje skóry chwaliły Sonic System Purifying Cleansing Brush za skuteczność oczyszczania, delikatność działania, wygodę użycia, poprawę kondycji skóry oraz przygotowanie cery na działanie kosmetyków pielęgnacyjnych.

 • 97% badanych potwierdziło, iż szczoteczka łagodnie a zarazem dokładnie oczyszcza skórę z wszelkich zabrudzeń oraz nadmiaru łoju.
 • 94% było zdania, że ich skóra stała się bardziej promienna i nieskazitelna.

Clinique Sonic System Purifying Cleansing Brush doskonale sprawdza się w przypadku wszystkich rodzajów skóry.

Jak ją stosować?

 • W pierwszej kolejności zmyj makijaż twarzy i powiek. Nałóż dostosowane do twojej cery mydło Clinique 3-Step Facial Soap na zwilżoną głowicę szczoteczki i wciśnij guzik włącznika. Delikatnie masuj skórę na czole, nosie i brodzie przy pomocy białego włosia.
 • Następnie oczyść skórę strefy T przesuwając zieloną końcówką w górę i w dół. Nie ma potrzeby mocnego dociskania – pozwól szczoteczce gładko przesuwać się po skórze ruchem przypominającym przesuwanie myszy komputerowej po podkładce.
 • Zacznij od stosowania raz dziennie przed pójściem spać, a w miarę używania przygotuj swoją skórę na dwukrotne oczyszczanie w ciągu dnia.
 • Po oczyszczeniu skóry mydłem zastosuj odpowiednią emulsję Clarifying Lotion, żel Dramatically Different Moisturizing Lotion+/Gel.

Szczoteczkę kupisz w wybranych perfumeriach oraz na stronie internetowej www.clinique.com.pl.

Sugerowana cena: Clinique Sonic System Purifying Cleansing Brush – 559 (szczotka + mydło Facial Soap = 648 zł)

Zobacz, jak stosować szczoteczkę z systemem 3 kroków Clinique:

Poprzedni artykułMOSS W KRAKOWIE
Następny artykułSAŁATKOWE PRZEPISY SYLWII WIESENBERG
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.