Strona główna MAKIJAŻ TRIKI NA POGRUBIENIE RZĘS

TRIKI NA POGRUBIENIE RZĘS

0

Spytaliśmy ekspertkę marki Bourjois, jakie są sposoby na pogrubienie rzęs. Oto jej sekrety!

 

Małgorzata Dwulatek, makijażystka, Bourjois

Radzi Małgorzata Dwulatek, makijażystka Bourjois

 

Przy makijażu rzęs ważna jest przede wszystkim ich pielęgnacja. Dlatego zawsze pamiętaj o dokładnym demakijażu oczu oraz o odżywieniu rzęs za pomocą olejku rycynowego lub specjalnej odżywki.

Przed tuszowaniem rzęs upewnij się czy nie ma na nich chociażby odrobiny kremu pod oczy. Na tłustych rzęsach tusz może łatwo spłynąć, więc zawczasu przemyj rzęsy tonikiem.

Przystępując do aplikacji mascary zadbaj o to, aby szczoteczka nie była obciążona nadmiarem tuszu. W razie potrzeby oczyść ją chusteczką higieniczną.

Sprawdzonym trikiem na pogrubienie rzęs jest nałożenie na nie odrobiny sypkiego pudru. Cząsteczki tego kosmetyku działają jak baza, dzięki czemu rzęsy sprawiają wrażenie gęstszych i grubszych.

Rzęsy maluj od samej nasady przesuwając szczoteczkę ku górze ruchem zygzakowatym. Wyjątek stanowi szczoteczka z tzw. grzebykiem, którą wykonujemy ruch pionowy (nie przesuwając szczoteczki na boki).

Mocne pogrubienie rzęs wymaga nałożenia dwóch warstw, ale tak, by pierwsza warstwa nie zdążyła wyschnąć.

Kocie spojrzenie uzyskamy podkreślając tuszem zewnętrzny kącik oka (wystarczy nałożyć dwie warstwy tuszu).

Na samym końcu wytuszuj dolne rzęsy trzymając szczoteczkę pionowo, aby dotrzeć do najkrótszych rzęs.

Zadbaj o brwi, ponieważ ładnie wymodelowany łuk brwiowy odsłoni oko i podkreśli rzęsy.

Poprzedni artykułATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY
Następny artykułDERMIKA WSPIERA PRZEŁOMOWE BADANIA!
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.