Strona główna PIELĘGNACJA WROŚNIĘTY WŁOS – SPOSOBY NA WRASTANIE WŁOSKÓW

WROŚNIĘTY WŁOS – SPOSOBY NA WRASTANIE WŁOSKÓW

2
nogi w trampkach

Wrastające włoski po depilacji to problem, który doskwiera każdej kobiecie. Czy istnieje niezawodny sposób na wrastające włoski?

Depilacja jest w dzisiejszych czasach obowiązkiem. Niektóre z metod usuwania zbędnego owłosienia mniej narażają na wrastanie włosów, inne wręcz im sprzyjają. Co powinnaś wiedzieć na ten temat?

Depilator – naprawdę taki dobry?

Wbrew pozorom, najbardziej na wrastanie włosków narażone są kobiety korzystające z mechanicznych depilatorów. Są one lubiane przez panie, ponieważ usuwają włosy na długi czas i osłabiają mieszki włosowe, przez co odrastające włoski są mniej widoczne i słabsze. To jednak stanowi wadę depilacji mechanicznej: słaby włos nie ma siły na przebicie skóry i często wrasta. Dlatego jeśli naszym problemem są wrastające włoski po depilacji depilatorem – rozważmy przejście na depilację woskiem lub pastą cukrową.

Golenie na odwrót

Większość z nas goli się pod włos. Tymczasem ta metoda bardzo często powoduje wrastające włoski na nogach. Najlepiej jest golić się wraz z kierunkiem wzrostu włosa. Chociaż na początku może się to wydawać niewygodne i dziwne, zdecydowanie jest zdrowsze.

Kosmetyki do golenia

Eveline krem po depilacjiBezwzględnie nie powinno się golić na sucho. Najlepiej jest to robić w wannie, lub pod prysznicem, kiedy skóra jest rozgrzana i lekko rozpulchniona. Do tego celu należy używać jednorazówki lub maszynki z wymiennym ostrzem oraz żelu do golenia. Wrastanie włosków następuje między innymi wtedy, kiedy skóra jest niedostatecznie nawilżona oraz źle przygotowana do zabiegu. Pamiętajmy, aby po każdej kąpieli nawilżać ją kremami i balsamami.

Złuszczanie naskórka

Bardzo ważne jest odpowiednie i systematyczne złuszczanie skóry miejsca, które jest regularnie depilowane. W szczególności dotyczy to nóg oraz bikini. Złuszczona skóra lepiej przyswaja związki odżywcze zawarte w balsamach i jest mniej skłonna do podrażnień.

Krem przeciw wrastaniu włosków

Na wypadek pojawienia się problemu, jakim jest wrośnięty włos, warto mieć w swojej apteczce specjalny krem na wrastające włoski po depilacji, albo krem na… trądzik. Okazuje się, że składniki zawarte w kosmetykach dla cery problematycznej doskonale wpływają na zmiany zapalne wokół mieszków włosowych. W szczególności świetnie sprawdzają się na wrastające włoski bikini. Pamiętajmy, aby nie smarować nimi skóry potraktowanej wcześniej balsamem, tylko odczekać parę godzin.

Thalgo ampułki po depilacji

2 KOMENTARZE