WSZYSTKO O DEPILACJI LASEROWEJ

WSZYSTKO O DEPILACJI LASEROWEJ

2378
0
PODZIEL SIĘ

Nowoczesne zabiegi depilacji laserowej można wykonywać przez cały rok. Pozwolą ci pozbyć się niechcianych włosków na nogach, pod pachami czy w okolicach bikini – na zawsze! O zabiegi z użyciem lasera spytaliśmy Zuzannę Duch z sieci Gabinetów Kosmetyki Profesjonalnej & Spa Kosmedica. 

Odpowiedzi udzieliła Zuzanna Duch, manager gabinetów Kosmedica i kosmetolog z wieloletnim doświadczeniem w parcy z laserem LightSheer (www.kosmedica.pl)

iBeauty.pl Na czym dokładnie polega depilacja laserowa? Jak wygląda zabieg? 

 Zuzanna Duch   Depilacja laserowa – w przeciwieństwie do wielu innych zabiegów – skutecznie uszkadza cebulkę włosa. Dzieje się to przy pomocy wiązki lasera, która trafia bezpośrednio w skupiska melaniny (barwnik włosa) w mieszkach włosowych i niszczy je. Im ciemniejszy włos, tym wyraźniejszy cel dla lasera i skuteczniejsze działanie. Ważne, by owłosienie było wyraźnie ciemniejsze od skóry. 

iBeauty.pl Czy do zabiegu trzeba się jakoś przygotować?

 Zuzanna Duch  Każdy zabieg jest poprzedzony konsultacją z kosmetologiem, który wyklucza wszelkie przeciwwskazania do zabiegu, określa fototyp skóry i przeprowadza próbę laserową w celu doboru odpowiedniej wiązki promieni laserowych. Bezpośrednio przed zabiegiem skóra ma być czysta, sucha i nienatłuszczona. Dobę przed zabiegiem powinniśmy także ogolić przeznaczone do depilacji miejsca. 

W gabinetach Kosmedica depilację laserową wykonuje się za pomocą nowoczesnego lasera diodowego LightSheer.

iBeauty.pl Czy są do niego jakieś przeciwwskazania?

 Zuzanna Duch   Miesiąc przed zabiegiem nie wolno opalać się ani używać samoopalaczy, nie należy używać depilatora, wosku, kremów do depilacji. Jedyną możliwą metodą jest golenie przy użyciu maszynki. 
Nie wolno także stosować leków, kremów, ziół i innych specyfików światłouczulających. Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej są wszelkiego typu choroby skóry (przede wszystkim łuszczyca), a także skaleczenia, liczne blizny, znamiona i odbarwienia. Zabiegów nie wykonuje się także u kobiet w ciąży – w tym okresie niewskazane jest poddawanie się działaniu promieniowania laserowego.

iBeauty.pl Kiedy najlepiej wykonywać zabieg? Czy można go robić wiosną / latem? 

 Zuzanna Duch   Zabiegi można wykonywać przez cały rok, jeśli przestrzegamy przeciwwskazań, jeśli jednak tego nie robimy, możemy narazić skórę na poważne poparzenia i długotrwałe przebarwienia.

Kosmedica, depilacja laserowaiBeauty.pl Czy po zabiegu trzeba przestrzegać jakichś szczególnych zaleceń? Jak skóra reaguje na laser?

 Zuzanna Duch   
Przez 2-3 dni po zabiegu mogą utrzymywać się delikatne zaczerwienienie, obrzęk i niewielkie pęcherzyki. Jest to naturalne. W domu zaleca się nałożenie pantenolu. Miedzy zabiegami nie opalamy się i nie stosujemy samoopalaczy. Nie stosujemy też innej metody depilacji pomiędzy zabiegami, jedyna dopuszczalna to golenie maszynką. 

iBeauty.pl Czy nowoczesne lasery usuwają wszystkie rodzaje owłosienia? Jak dużo zabiegów trzeba wykonać dla pełnego i trwałego efektu? 

 Zuzanna Duch   Depilacja laserowa jest wskazana dla osób z jasną skórą i ciemnymi włosami, nie będzie skuteczna u osób z włosami siwymi, rudymi lub bardzo jasnymi – laser nie jest w stanie zniszczyć cebulek takich włosów. Liczba wykonywanych zabiegów depilacji laserowej to sprawa bardzo indywidualna, uzależniona od okolicy, na której wykonujemy zabieg, typu skóry i ilości włosów. Zabieg trzeba powtórzyć minimum 3-4 razy w odstępie od 4-9 tygodni. Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte 40-60% włosów, po serii zabiegów ok. 92% (przy ciemnych włosach). Pozostały procent to włosy jaśniejsze, delikatniejsze i niewidoczne. Jeżeli jest potrzeba, raz do roku wykonuje się zabiegi przypominające.

iBeauty.pl Czy włoski nigdy nie odrosną? Jakie jest ryzyko, że tak się stanie?

 Zuzanna Duch   Naszą specjalizacją jest depilacja laserowa. 11 lat pracy z laserem diodowym LightSheer utwierdziło nas w przekonaniu o ogromnej skuteczności tego urządzenia. Nie spotkaliśmy się ze zjawiskiem odrastania włosów po depilacji.

iBeauty.pl Jakie są obecnie najskuteczniejsze metody laserowego usuwania owłosienia? Czym różni się metoda laserowa od IPL?

depilacja laserowa, depilacja nóg

 Zuzanna Duch  Fale świetlne lasera mają tę samą długość fali i niewielką rozbieżność. Skuteczność depilacji laserowej laserem LightSheer sięga 95 proc. To znaczy, że może pozostać ok. 5 proc. włosków, które są jasne, cienkie i niewidoczne. IPL, czyli Intensywnie Pulsujące Światło, nie jest laserem, choć często jest nim błędnie nazywane. W rzeczywistości pacjent poddawany jest zabiegowi naświetlania lampą ksenonową zawartą w tych urządzeniach. Wadą urządzeń IPL jest to, że wysyłają one wiele długości fal i przez to rozgrzewają przy okazji tkanki okoliczne. Nie są tak skuteczne w walce z owłosieniem jak laser.

iBeauty.pl Komu można szczególnie polecić ten zabieg? 

 Zuzanna Duch   Zabieg polecamy każdemu kto ma problem z nadmiernym owłosieniem a  szczególnie osobom z zaburzeniami hormonalnymi oraz z problemem wrastających włosów. 

iBeauty.pl Czy z tego zabiegu korzystają też / mogą korzystać panowie?

 Zuzanna Duch   Mężczyźni, którzy lubią rozwiązania proste i skuteczne bardzo chętnie decydują się na depilację laserową. Szczególnie że w przypadku mocnych i grubych włosów, jakie zwykle posiadają, promienie laserowe sprawdzają się wyjątkowo dobrze. Panowie decydują się najczęściej na usunięcie włosków z pleców i karku, bardzo obfitego owłosienia na klatce piersiowej oraz na dłoniach lub stopach. Odważniejsi decydują się też na wykorzystanie lasera do uporania się z nadmiarem owłosienia w okolicach intymnych.

 

KOSMEDICA GABINETY KOSMETYKI PROFESJONALNEJ & SPA

Specjalizują się w depilacji laserowej laserem diodowym LightSheer, pozwalającej na stałe usunąć zbędne owłosienie z każdej części ciała. Są jednym z pierwszych gabinetów świadczących usługi depilacji laserowej tak zaawansowanym technologicznie urządzeniem. Laser diodowy LightSheer amerykańskiej firmy Coherent jest obecnie najbardziej skutecznym tego typu urządzeniem do trwałego usuwania włosów.

Kosmedica pracuje na wszystkich rodzajach lasera diodowego LightSheer : ET, XC oraz LightSheer DUET – ta różnorodność pozwala traktować każdego klienta indywidualnie. Firma posiada 11-letnie doświadczenie, a o sukcesie świadczy ponad 50 000 zadowolonych klientów.

Gabinety gwarantują wysokie bezpieczeństwo, fachową opiekę wykwalifikowanych kosmetologów, pełną satysfakcję i znakomity efekt końcowy. W gabinetach można też skorzystać z bogatej oferty zabiegów medycyny estetycznej twarzy i ciała. Oferują klientom rytuały pielęgnacyjne, przeciwstarzeniowe, odmładzające oraz modelujące sylwetkę. Kosmedica współpracuje również z lekarzami medycyny estetycznej, gwarantując szeroki zakres usług i kompleksowe podejście do każdego problemu. 

Kosmedica Gabinety Kosmetyki Profesjonalnej & Spa – Warszawa:

• ul. Grenadierów 29, 
tel. 22 252 77 06
• ul. Piękna 15 lok. 32, 
tel. 22 513 513 000
• ul. Mroczna 5a, tel. 22 877-27-72

www.kosmedica.pl 

logo Kosmedica