Strona główna Ankiety Polki a nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej

Polki a nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej

2

Przedstawiamy podsumowanie naszej ankiety nt. medycyny estetycznej. Wzięło w niej udział 609 osób (03-04/2013) – dziękujemy Wam za tak liczne zaangażowanie! Dzięki temu dowiedzieliśmy się, z jakich zabiegów korzystacie, jakich się obawiacie, jaki macie ogólny stosunek do medycyny estetycznej itp. Oto podsumowanie tej naprawdę ciekawej ankiety.

52% ankietowanych to osoby w wieku 21-30 lat, a 27% – 31-40 lat.

Ściągnij też pełne wyniki ankiety: RAPORT_ANKIETA_MEDYCYNA ESTETYCZNA.pdf

Czy i z jakich zabiegów korzystamy?

Zainteresowanie zabiegami medycyny estetycznej w sumie zadeklarowało 70% ankietowanych, spośród nich 26% z nich korzysta, w tym prawie 2% robi to regularnie. 63% nie korzysta z zabiegów, ale nie wyklucza tego w przyszłości. 11% nie korzysta z nich w ogóle i raczej nie planuje tego w przyszłości.

ankieta medycyna estetyczna

Spośród 169 osób, które powiedziały, że korzystają z zabiegów:

  • najwięcej (54%) ankietowanych korzystało z peelingów chemicznych,
  • prawie 17% z mezoterapii,
  • 16% z fotoodmładzania (laserem lub IPL),
  • 10% z wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym,
  • 9% z wygładzania zmarszczek toksyną botulinową,
  • 8% z wypełniania ust kwasem hialuronowym.

ankieta, medycyna estetyczna

Jakie zabiegi z kwasem hialuronowym są najbardziej atrakcyjne?

Przede wszystkim wypełnianie zmarszczek (dla 47%), poprawa nawilżenia i rewitalizacj skóry (43%) oraz poprawa owalu twarzy (39%). Dla prawie 19% to atrakcyjny zabieg dla powiększenia ust lub korekty ich kształtu.

ankieta, medycyna estetyczna

Co nas powstrzymuje przed zabiegami?

Przede wszystkim cena (34%), brak potrzeb (20%) oraz strach przed skutkami ubocznymi (17%).

ankieta, medycyna estetyczna

Najbardziej z zabiegów Polki boją się botoksu (prawie 39%) oraz powiększania ust (36%). Z uzasadnień dostępnych w pełnym raporcie wynika, że często wyobrażenia o tych zabiegach i ich efektach są nieprawdziwe lub niepełne.

Co chcemy zmienić w wyglądzie?

Kolor skóry (przebarwienia, ślady potrądzikowe) – 25%, kondycję skóry – 24%, a także: okolice oczu (13%), nos (11%), bruzdy nosowo-wargowe (5%), czoło (5%) i usta (5%).

ankieta, medycyna estetyczna

W ciele to przede wszystkim: wygląd brzucha (21%), chęć bycia szczuplejszą (prawie 21%), ogólna kondycja i jędrność skóry (17%) oraz wygląd ud i cellulit (14%).

ankieta, medycyna estetyczna

Czy akceptujemy objawy starzenia się?

Zapytaliśmy ankietowane, czy lubią swoje zmarszczki. 76% odpowiedziało, że tak, bo nie ma wyjścia, ale stara się opóźnić ich pojawianie się. 13% nawet je lubi! 11% – jest nimi przerażone i chciałoby je usunąć!

ankieta, medycyna estetyczna

Zapytaliśmy też, jakich objawów starzenia się Polki najbardziej nie lubią. Zdecydowanie numerem 1 jest wiotkość skóry (34%), a potem zmarszczki wokół oczu (24%), opadające policzki (19%) i przebarwienia (13%).

ankieta, medycyna estetyczna

Dlaczego kobiety korzystają z medycyny estetycznej?

Zdaniem 64% to najszybszy sposób na widoczne odmłodzenie wyglądu. 55% kobiet uważa, że dzięki zabiegom czują się bardziej pewne siebie. Prawie 46% docenia, że dają świetne efekty w stosunkowo mało inwazyjny sposób, a 45% – że są skuteczniejsze niż zabiegi kosmetyczne.

43% ankietowanych przyznało, że najlepszy wiek na rozpoczęcie zabiegów medycyny estetycznej to 31-40 lat.

Jak wybieramy gabinet?

Tutaj, jak można się było spodziewać, głównym kryterium jest doświadczenie i renoma lekarza (dla 82%). Wizytę u specjalisty od medycyny estetycznej prawie 72% traktuje lub traktowałoby jako szansę na poradę i świadome zaplanowanie zabiegów dbających o wygląd.

Dla 32% rekomendacja lekarza byłaby czynnikiem przekonującym do wykonania zabiegu – jeszcze więcej, bo aż 37%, zdecydowałoby się na niego, gdyby zarekomendowała go koleżanka zadowolona z efektów!

Znajomość marek

Zapytaliśmy respondentki o znajomość dostępnych na rynku preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Najwięcej (bo aż 38%) zna markę Restylane.

ankieta, medycyna estetyczna

Pełne wyniki ankiety dostępne są w pliku pdf: RAPORT_ANKIETA_MEDYCYNA ESTETYCZNA.pdf

 

Poprzedni artykułWSZYSTKO O PIELĘGNACJI PACH
Następny artykułJAK DBAĆ O PAZNOKCIE?
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.

2 KOMENTARZE

  1. My kobiety chcemy być zawsze młode i piękne dlatego długie czekanie na poprawę defektów urody nie bardzo nas satysfakcjonuje. Taki problem jak głębokie zmarszczki, czy zmiany skórne na twarzy raczej kosmetykami nie usuniemy, jedynie trochę możemy zatuszować. Tu już należy zastosować konkretny zabieg. I korzystamy z pomocy medycyny estetycznej. Sama niedawno byłam na laserowym usunięci blizny w renomowanym salonie Good Time Day Spa (http://www.goodtimedayspa.eu/) w Poznaniu i nie żałuję, a wprost przeciwnie szkoda, że wcześniej nie poszłam. Blizna, która mi spędzała sen z powiek jest już tylko wspomnieniem.

  2. Jeżeli chodzi o starzenie się to faceci tez nad tym ubolewają, tylko po prostu w mniejszym stopniu i może rzadziej o tym się mówi, szczególnym utrapieniem jest łysienie, zakola, siwienie. Usuwanie blizny jest mi dobrze znane 🙂 ale z pewnością dla kobiety jest to większa bolączka.