Polki a nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej

Polki a nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej

13342
2
PODZIEL SIĘ

Przedstawiamy podsumowanie naszej ankiety nt. medycyny estetycznej. Wzięło w niej udział 609 osób (03-04/2013) – dziękujemy Wam za tak liczne zaangażowanie! Dzięki temu dowiedzieliśmy się, z jakich zabiegów korzystacie, jakich się obawiacie, jaki macie ogólny stosunek do medycyny estetycznej itp. Oto podsumowanie tej naprawdę ciekawej ankiety.

52% ankietowanych to osoby w wieku 21-30 lat, a 27% – 31-40 lat.

Ściągnij też pełne wyniki ankiety: RAPORT_ANKIETA_MEDYCYNA ESTETYCZNA.pdf

Czy i z jakich zabiegów korzystamy?

Zainteresowanie zabiegami medycyny estetycznej w sumie zadeklarowało 70% ankietowanych, spośród nich 26% z nich korzysta, w tym prawie 2% robi to regularnie. 63% nie korzysta z zabiegów, ale nie wyklucza tego w przyszłości. 11% nie korzysta z nich w ogóle i raczej nie planuje tego w przyszłości.

ankieta medycyna estetyczna

Spośród 169 osób, które powiedziały, że korzystają z zabiegów:

  • najwięcej (54%) ankietowanych korzystało z peelingów chemicznych,
  • prawie 17% z mezoterapii,
  • 16% z fotoodmładzania (laserem lub IPL),
  • 10% z wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym,
  • 9% z wygładzania zmarszczek toksyną botulinową,
  • 8% z wypełniania ust kwasem hialuronowym.

ankieta, medycyna estetyczna

Jakie zabiegi z kwasem hialuronowym są najbardziej atrakcyjne?

Przede wszystkim wypełnianie zmarszczek (dla 47%), poprawa nawilżenia i rewitalizacj skóry (43%) oraz poprawa owalu twarzy (39%). Dla prawie 19% to atrakcyjny zabieg dla powiększenia ust lub korekty ich kształtu.

ankieta, medycyna estetyczna

Co nas powstrzymuje przed zabiegami?

Przede wszystkim cena (34%), brak potrzeb (20%) oraz strach przed skutkami ubocznymi (17%).

ankieta, medycyna estetyczna

Najbardziej z zabiegów Polki boją się botoksu (prawie 39%) oraz powiększania ust (36%). Z uzasadnień dostępnych w pełnym raporcie wynika, że często wyobrażenia o tych zabiegach i ich efektach są nieprawdziwe lub niepełne.

Co chcemy zmienić w wyglądzie?

Kolor skóry (przebarwienia, ślady potrądzikowe) – 25%, kondycję skóry – 24%, a także: okolice oczu (13%), nos (11%), bruzdy nosowo-wargowe (5%), czoło (5%) i usta (5%).

ankieta, medycyna estetyczna

W ciele to przede wszystkim: wygląd brzucha (21%), chęć bycia szczuplejszą (prawie 21%), ogólna kondycja i jędrność skóry (17%) oraz wygląd ud i cellulit (14%).

ankieta, medycyna estetyczna

Czy akceptujemy objawy starzenia się?

Zapytaliśmy ankietowane, czy lubią swoje zmarszczki. 76% odpowiedziało, że tak, bo nie ma wyjścia, ale stara się opóźnić ich pojawianie się. 13% nawet je lubi! 11% – jest nimi przerażone i chciałoby je usunąć!

ankieta, medycyna estetyczna

Zapytaliśmy też, jakich objawów starzenia się Polki najbardziej nie lubią. Zdecydowanie numerem 1 jest wiotkość skóry (34%), a potem zmarszczki wokół oczu (24%), opadające policzki (19%) i przebarwienia (13%).

ankieta, medycyna estetyczna

Dlaczego kobiety korzystają z medycyny estetycznej?

Zdaniem 64% to najszybszy sposób na widoczne odmłodzenie wyglądu. 55% kobiet uważa, że dzięki zabiegom czują się bardziej pewne siebie. Prawie 46% docenia, że dają świetne efekty w stosunkowo mało inwazyjny sposób, a 45% – że są skuteczniejsze niż zabiegi kosmetyczne.

43% ankietowanych przyznało, że najlepszy wiek na rozpoczęcie zabiegów medycyny estetycznej to 31-40 lat.

Jak wybieramy gabinet?

Tutaj, jak można się było spodziewać, głównym kryterium jest doświadczenie i renoma lekarza (dla 82%). Wizytę u specjalisty od medycyny estetycznej prawie 72% traktuje lub traktowałoby jako szansę na poradę i świadome zaplanowanie zabiegów dbających o wygląd.

Dla 32% rekomendacja lekarza byłaby czynnikiem przekonującym do wykonania zabiegu – jeszcze więcej, bo aż 37%, zdecydowałoby się na niego, gdyby zarekomendowała go koleżanka zadowolona z efektów!

Znajomość marek

Zapytaliśmy respondentki o znajomość dostępnych na rynku preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Najwięcej (bo aż 38%) zna markę Restylane.

ankieta, medycyna estetyczna

Pełne wyniki ankiety dostępne są w pliku pdf: RAPORT_ANKIETA_MEDYCYNA ESTETYCZNA.pdf