Strona główna PIELĘGNACJA 10 ZASAD DEPILACJI

10 ZASAD DEPILACJI

0

Przedstawiamy kilka podstawowych zasad i trików, które sprawią, że zmagania z odrastającymi włoskami będą dla ciebie proste i przyjemne. 

tekst: Kasia Kosieradzka

1. Jeśli planujesz opalanie się lub wizytę na basenie, depilację wykonaj wieczorem, dzień przed planowanym wypadem. W ten sposób unikniesz podrażnień spowodowanych promieniowaniem słonecznym, chlorem czy słoną wodą.

2. Pamiętaj, by zmieniać ostrza swojej maszynki, maksymalnie po 10 zabiegach. Możesz też zainwestować w maszynkę wyposażoną w 4 lub 5 ostrzy – golenie jest wtedy dokładniejsze, szybsze i bezpieczniejsze.

3. Pamiętaj, by kremu do depilacji nie stosować zaraz po goleniu – podrażnienia i zaczerwienienia skóry gwarantowane! Najlepiej poczekać minimum 72 godziny.

4. Zanim użyjesz kremu do depilacji, zrób test! Niewielką ilość kosmetyku nałóż na małą powierzchnię skóry i poczekaj tyle minut, ile jest napisane na opakowaniu produktu. Jeśli nie wystąpi podrażnienie, masz pewność, że formuła kremu do depilacji jest rzeczywiście delikatna. Podczas zabiegu nie trzymaj na skórze kremu dłużej, niż pozwala na to instrukcja – możesz poparzyć skórę!

5. Aby depilacja plastrami z woskiem była prostsza, możesz oprószyć skórę zasypką dla dzieci – wosk nie będzie przyklejał się do skóry. Jego pozostałości usuwaj bawełnianym puszkiem lub płatkiem nasączonym oliwką dla dzieci. Unikaj mydła, wody i wszystkiego, co zawiera alkohol.

1) New Satine błyskawiczny krem do depilacji nóg 3 min (Delia Cosmetics, ok. 7,90 zł) 2) Skin so Soft krem do depilacji okolic bikini do skóry wrażliwej (Avon, 17 zł) 3) Satin Care Pure & Delicate żel do golenia (Gillette Venus, 19 zł) 4) Just Epil 3 w 1 ultradelikatny krem do depilacji pach, rąk i okolic bikini z aloesem i proteinami jedwabiu (Eveline Cosmetics, ok. 9 zł) 5) Sensual żel do golenia z ekstraktem z rumianku (Joanna, ok. 12,50 zł) 6) SatinSoft HP6522/01 depilator do stosowania na sucho i na mokro (Philips, 329 zł)

6. Jeśli nie chcesz zrezygnować z woskowania, a masz problem z wrastającymi włoskami, koniecznie pamiętaj o regularnym peelingowaniu skóry! Możesz także używać specjalnych kosmetyków opóźniających odrastanie włosków.

7. Najlepszą metodą na usunięcie włosów z okolic bikini jest woskowanie. Dlaczego? W tym miejscu włoski są zazwyczaj twardsze i większe. Ich regularne usuwanie za pomocą wosku sprawi, że będą odrastały cieńsze i delikatniejsze. Tańszym i mniej bolesnym sposobem na depilację okolic bikini jest golenie. Pamiętaj, by przed zabiegiem zmiękczyć włoski ciepłą wodą i najlepiej żelem do golenia. Aby ułatwić sobie zabieg, naciągnij maksymalnie skórę. Włoski gól z kierunkiem ich wzrostu – unikniesz niepotrzebnych zacięć i podrażnień.

8. Zanim przystąpisz do golenia nóg, zrób sobie 15-minutową ciepłą kąpiel. Nie powinna być ona dłuższa, gdyż skóra może się pomarszczyć, a to tylko utrudni zabieg. Do golenia nóg zawsze używaj specjalnej pianki lub żelu. Jeśli akurat nie masz takiego kosmetyku, spróbuj wykorzystać… odżywkę do włosów lub gęsty żel pod prysznic! To sprawdzony przez nas sposób. W awaryjnych sytuacjach jest niezastąpiony 🙂

9. Masz czasami wrażenie, że włosy pod pachami odrastają w parę godzin od golenia? Zanim przystąpisz do zabiegu, umyj dobrze pachy wodą i mydłem, by usunąć brud i resztki antyperspirantu. Zabieg wykonuj z użyciem pianki lub żelu. Rękę unieś wysoko, by skóra pod pachami była maksymalnie naciągnięta. Włoski w tym miejscu rosną w różnych kierunkach, dlatego gól je maszynką w górę, w dół i na skos.

10. Najlepszym domowym sposobem na usunięcie włosków z przedramion jest użycie kremu do depilacji. Dlaczego? Golenie sprawi, że włoski będą odrastały grubsze i mocniejsze, a po woskowaniu mogą one wrastać pod skórę – będzie to bolesne i nieestetyczne.

 

1) Skin so Soft dezodorant osłabiający odrastające włoski (Avon, 12 zł) 2) Sensual plastry do depilacji twarzy z woskiem o zapachu owoców leśnych (Joanna, ok. 7,50 zł) 3) maszynka do golenia z pięcioma ostrzami (Gillette Venus, 40 zł) 4) Silk Beauty żel eliminujący wrastające włoski (Oriflame, 18,90 zł) 5) Bio Depil krem do depilacji skóry wrażliwej ze skłonnością do pękających naczynek (Eveline Cosmetics, ok. 8,55 zł)

 

Poprzedni artykułRVB HOLISTIC BEAUTY
Następny artykułSKANDYNAWSKI STYL REYKJAVIK DISTRICT