Bez względu na to, jak wiele obowiązków mają dzisiejsi uczniowie, czas spędzony w szkole wspominany jest zazwyczaj ciepło. To tu zawiązują się pierwsze przyjaźnie, a w głowie pojawiają się pomysły na przyszły zawód. Za kształtowaniem bystrych umysłów zawsze stoi pedagog z pasją. Wkrótce święto każdego z nich! Przygotuj oryginalny prezent na Dzień Nauczyciela i doceń zaangażowanie, z jakim dydaktyk dzieli się swoją wiedzą z młodszymi pokoleniami.

Fotopamiątka – oryginalny prezent dla nauczyciela

Każdego roku, 14 października nauczyciele obdarowywani są klasycznymi upominkami. Uczniowie zasypują ulubionych pedagogów słodkościami oraz kwiatami. Ten zwyczaj zakorzenił się w szkolnej tradycji lata temu, ale dziś przechodzi małą transformację. Zarówno uczniowie, jak i ich rodzice są zdania, że warto okazać nieco więcej wdzięczności za trudny zawód nauczyciela. Stąd w ofercie Uwolnij Kolory pojawiła się fotopamiątka.

To niewielkich rozmiarów książeczka w twardej oprawie, której wnętrze skrywa zdjęcia oraz życzenia. Produkt ten można w pełni spersonalizować, wpisując tematyczny cytat i podpisując pamiątkę życzeniami w imieniu całej klasy. Tłem dla grafiki i tekstu jest autorski szablon, a całość można zapakować w ozdobne pudełko. Fotopamiątka będzie świetnym wyrazem szacunku podarowanym w geście wdzięczności.

Fotoksiążka – idealny prezent dla wychowawcy

Dzień Edukacji Narodowej celebrowany jest w szkolnym gronie, co oznacza, że uczniowie przygotowują krótki spektakl tematyczny, podczas którego recytowane są wiersze, złote myśli i śpiewane piosenki. Prezent dla nauczyciela będzie trafionym zwieńczeniem udanego święta.

W wielu przypadkach uczniowie jednej klasy decydują się na wręczenie wspólnego podarunku. W ramach podziękowania za trud nauczania bardzo dobrze sprawdzi się fotoksiążka, która jest osobistym i jakże pamiątkowym prezentem. Nic równie skutecznie nie przekaże wspólnej historii od zdjęć, które przeplatają się z tematyczną grafiką oraz tekstem. Projektowanie fotoksiążki jest łatwe i przyjemne, a gotowy produkt będzie perfekcyjną pamiątką na lata.

Fotokubek – praktyczny prezent na Dzień Nauczyciela

Nauczyciel pędzący na kolejną lekcję to częsty widok. Nie wszyscy wiedzą, że poza prowadzeniem zajęć pedagodzy mają wachlarz zawodowych obowiązków. Nauczycielska doba nie kończy się wraz z ostatnim dzwonkiem, lecz nierzadko ciągnie się do późnego wieczora, kiedy strudzony pedagog przebija się przez kolejne strony uczniowskich wypracowań.

Łyk aromatycznej kawy będzie mieć zbawienny wpływ na codzienną pracę nauczyciela. Wśród propozycji na prezent znalazł się zatem praktyczny fotokubek, który można wręczyć jako zabawny upominek. Ten produkt, podobnie jak fotoksiążkę, możesz poddać personalizacji. Poczynając od kształtu naczynia, a kończąc na ozdabianiu jego ścianek – masz wpływ na każdy detal. Przygotuj zaskakujący projekt i podaruj nauczycielowi w dniu jego święta.

Cytaty na Dzień Nauczyciela

Personalizacja fotoproduktów daje niemałe pole do literackiego popisu. Oprócz życzeń warto utrwalić ciekawy cytat, który doda charakteru graficznej kompozycji. Oto propozycje wybrane dla Ciebie:

  • „Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez przerwy zdobywa, ten może być nauczycielem innych”. – Konfucjusz
  • „Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać”. – Mark Twain
  • „Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości”. – Albert Einstein
  • „Kształcenie polega na tym, by uczyć prawa do własnego zdania”. – Nancy H. Kleinbaum
  • „Nauczyciel to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom?”. – Hector Berlioz

Niektóre z nich są idealne, by umieścić je na kartach fotoksiążki, inne – nieco krótsze – mogą ozdobić ściankę nauczycielskiego fotokubka. Taki gest z okazji Dnia Nauczyciela pozwoli docenić pedagogiczne oddanie i oddać szacunek za trudy, z którymi wychowawcy mierzą się każdego dnia.