Strona główna DIETA I ZDROWIE CONTRACTUBEX – NR 1 NA BLIZNY

CONTRACTUBEX – NR 1 NA BLIZNY

0

Produkt Contractubex® już od ponad 50 lat jest z powodzeniem stosowany w leczeniu blizn. Jest najlepiej sprzedającym się lekiem na blizny w ponad 60 krajach i jest regularnie zalecany przez lekarzy na całym świecie. Zobacz, na czym polega jego wyjątkowość!

Contratubex, lek na blizny

Skuteczność produktu Contractubex® została udowodniona w licznych badaniach klinicznych. Jego korzystne działanie potwierdza też wysoki poziom zadowolenia pacjentów. Przezroczysty żel zawiera bowiem substancje czynne wspomagające proces gojenia skóry i regulujące wytwarzanie tkanki blizny. 

Kiedy stosować żel na blizny?

Preparat Contractubex® można stosować po wystąpieniu wielu różnych uszkodzeń skóry, takich jak otarcia, rany cięte lub szarpane, zabiegi chirurgiczne (w tym cięcie cesarskie), oparzenia, zabiegi laserowe (takie jak usuwanie tatuaży). Żel sprawdzi się w przypadku blizn ograniczających ruch, powiększonych, pooparzeniowych i powypadkowych, bliznach po operacjach i amputacjach, a także gdy dokuczają nam przykurcze np. palców lub ścięgien, spowodowane urazami oraz kurczeniem się blizny. Wczesne rozpoczęcie leczenia z użyciem preparatu Contractubex® gwarantuje, że blizna będzie się goić w możliwie najlepszy sposób i w sytuacji osiągnięcia najlepszego rezultatu leczenia będzie ledwo widoczna. 

Cenne składniki

Produkt Contractubex® zawiera trzy substancje czynne o wzajemnie uzupełniającym się działaniu:
  • Wyciąg z cebuli – Posiada właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze oraz zapobiega tworzeniu się nadmiernej tkanki blizny.
  • Heparyna – posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwobrzękowe, pobudza regenerację komórek i tkanek, zmiękcza bliznę. 
  • Allantoina – sprzyja gojeniu się blizny, działa zmiękczająco i zmniejsza świąd.

Jak stosować Contractubex®?

 

Contratubex, jak usunąć bliznyContractubex® należy stosować kilka razy dziennie, najlepiej 2-3 razy na dobę przez co najmniej 3 miesiące. Żel nakładamy wyłącznie na rany całkowicie zamknięte i wcieramy w skórę delikatnie. Nakładanie rozpoczynamy od środka blizny, kierując się ku jej brzegom. Następnie wcieramy żel małymi, kolistymi ruchami, aż do całkowitego wchłonięcia preparatu.  W przypadku blizn stwardniałych i starszych można nałożyć nocny opatrunek z żelem. Lecznie trwa od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy, w zależności od wielkości blizny lub występowania przykurczu. Preparat Contractubex® odznacza się wysokim stopniem bezpieczeństwa, a jego tolerancję udowodniono w wielu badaniach klinicznych. Leczenie jest bezpieczne nawet u małych dzieci i niemowląt. 

 

Jak jeszcze pielęgnować bliznę?

Jeśli chcesz zredukować bliznę do minimum, przestrzegaj do następujących zasad:

  • unikaj bardzo wysokich i bardzo niskich temperatur;
  • nie noś ubrań pocierających okolicę blizny;
  • chroń skórę przed promieniowaniem UV;
  • zrezygnuj na jakiś czas z sauny i opalania;
  • unikaj intensywnego wysiłku fizycznego, zwłaszcza jeśli blizna znajduje się na rękach, łokciach lub w okolicach stawów.
 
* Dane IMS Global Pharmacy (wartość sprzedaży) 2012 r.
 
 
Poprzedni artykułWYNIKI TESTU PRODUKTÓW HUMER
Następny artykułZABIEGI iBEAUTY!
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.