Strona główna DIETA I ZDROWIE DIETA ZAMIAST LEKARSTW

DIETA ZAMIAST LEKARSTW

0

pigułka z owoców

Centrum Medyczne Gamma zaprasza na bezpłatny wykład „Zdrowie NIE w pigułce – czy dieta może być tak skuteczna jak lekarstwa?”. Poznaj szczegóły!

Przełomem w medycynie ostatnich lat jest odkrycie, że to styl życia, w tym dieta, mają największy wpływ na nasze zdrowie, dobre samopoczucie i długowieczność. Udowodniono, że przestrzegając zasad zdrowego stylu życia, w tym odpowiedniej diety, można zapobiec ok. 93% przypadków cukrzycy, 81% ataków serca, 50% udarów oraz 36% wszystkich nowotworów. Co więcej, najnowsze badania wskazują, że dieta może być skuteczniejsza od terapii niektórych chorób przewlekłych – bez efektów ubocznych oraz niższym kosztem.

 Szczegóły wykładu 

szczegóły wykładu CM Gamma

Na wykładzie  „Zdrowie NIE w pigułce – czy dieta może być tak skuteczna jak lekarstwa?” poznasz odpowiedzi na następujące pytania:

 • Jak obniżyć stężenie cholesterolu w stopniu porównywalnym do leków?
   
 • Jak zmniejszyć zmiany miażdżycowe?
   
 • Jak normalizować ciśnienie tętnicze?
   
 • Jak znacznie złagodzić cukrzycę typu 2?
   
 • Jak zmniejszyć lub zniwelować ból w chorobach reumatycznych?
   
 • Jak zmniejszyć bóle miesiączkowe?
   
 • Jak pozytywnie wpłynąć na gospodarkę hormonalną w endometriozie, z PCOS czy u kobiet z mięśniakami macicy?

Małgorzata DesmondNa te i inne pytania odpowie znana z mediów dietetyk, mgr Małgorzata Desmond, która ukończyła Medycynę Żywienia na University of West London w Wielkiej Brytanii, studia magisterskie na kierunku Dietetyka na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, kurs Epidemologii żywienia w Imperial Colege London oraz kurs zdrowia publicznego w Harvard School of Public Health. Na co dzień pracuje w CM Gamma i prowadzi badania w Institute of Child Health University College London.

Polecamy!
 

Poprzedni artykułJAK SCHUDNĄĆ NA TWARZY?
Następny artykuł10 KOSMETYCZNYCH HITÓW THALGO!
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.