Strona główna PIELĘGNACJA Dlaczego codziennie nawilżanie skóry twarzy jest ważne?

Dlaczego codziennie nawilżanie skóry twarzy jest ważne?

0

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju pielęgnacji potrzebuje nasza skóra – nawilżanie powinno stanowić priorytet. Warto dowiedzieć się, dlaczego nawilżanie jest tak ważne dla każdego typu skóry.

Każda cera potrzebuje nawilżenia

Nawilżanie skóry jest niezwykle istotnym etapem pielęgnacji. Pamiętajmy, że skóra stanowi barierę chroniącą cały organizm przed środowiskiem zewnętrznym. Nawilżanie skóry poprawia jej wygląd, sprawia, że wyglądamy zdrowo i promiennie, ale to nie wszystko.

Odpowiednio nawilżając skórę, dbamy o jej kondycję i wzmacniamy jej funkcję ochronną. Chcąc zadbać o nawilżenie swojej skóry, warto zapoznać się z efektami regularnego korzystania z kremu nawilżającego Iwostin. Nawilżanie skóry wspiera równowagę hydrolipidową, wpływa też korzystnie na uzupełnianie składników niezbędnych do ciągłości procesów zachodzących w skórze i na zachowanie spoistości naskórka.

Niezależnie od tego czy jest to skóra sucha, tłusta, mieszania czy wrażliwa – każda potrzebuje nawilżenia. To podstawa pielęgnacji niezależnie od wieku i innych wymagań skóry. Aby nawilżyć skórę, niezbędna jest woda. To dzięki odpowiedniemu nawilżeniu możliwa jest:

  • budowa włókien kolagenowych,
  • budowa włókien elastynowych,
  • odnowa naskórka,
  • wytwarzanie kreatyny,
  • równowaga między cząsteczkami hydrofilowymi i hydrofobowymi,
  • tworzenie ochronnego płaszcza hydrolipidowego.

Stopień, w jakim skóra jest nawilżona, zależy nie tylko od nawodnienia organizmu. Niezbędna jest także odpowiednia pielęgnacja, a konkretnie ochrona przed przez naskórkową utratą wody. O skórę należy dbać zatem nie tylko od wewnątrz, ale także od zewnątrz. Warto włączyć do pielęgnacji skuteczne kremy nawilżające.

Jakie mogą być skutki braku nawilżenia cery?

Zdrowa i odpowiednio nawilżona skóra posiada barierę ochronną, która skutecznie chroni przed działaniem czynników zewnętrznych. Bariera hydrolipidowa zapobiega także utracie wody. Warunki życia, zanieczyszczone powietrze i inne czynniki, na które nie mamy wpływu, sprawiają, że skóra potrzebuje wsparcia. Jeśli skóra nie otrzyma odpowiedniego nawilżenia z zewnątrz – nie jest w stanie funkcjonować prawidłowo.

Przesuszona skóra staje się napięta i podatna na podrażnienia. Bardzo często z brakiem odpowiedniego nawilżenia wiąże się także przesuszenie skóry i towarzyszący mu dyskomfort, pieczenie i świąd. Poprawa kondycji skóry odwodnionej i przesuszonej jest możliwa z pomocą odpowiednich kosmetyków. Niemniej, o wiele lepsze dla naszej skóry jest regularne dbanie o poziom nawilżenia i niedopuszczanie do przesuszenia niezależnie od warunków, w jakich przebywamy i pory roku.

Odpowiednio dobrany krem ma za zadanie zadbać o potrzeby skóry, a przede wszystkim odpowiednio ją nawilżyć. Nawilżenie jest pierwszym krokiem pielęgnacji niezależnie od wieku i typu cery. Warto dobrać poziom pielęgnacji nawilżającej do potrzeb skóry – w przypadku cery normalnej ilość kosmetyków nawilżających będzie inna niż w wypadku cery suchej i bardzo suchej. Niezależnie od potrzeb skóry warto pamiętać, że jej rola dla naszego organizmu jest bardzo ważna i dlatego wymaga regularnej i troskliwej pielęgnacji.