Strona główna DIETA I ZDROWIE ZDROWIE Jak działają kremy lipoaktywne?

Jak działają kremy lipoaktywne?

0

Skóra jest naturalną barierą ochronną ciała, która narażona jest na szereg niekorzystnych czynników. Skóra twarzy jest pod tym względem wyjątkowym organem, ponieważ pełni ona funkcje zarówno ochronne, ale również estetyczne. Nieprzyjazne czynniki takie jak zmienna temperatura, promieniowanie UV oraz zabiegi kosmetyczne mogą powodować zniszczenie bariery lipidowej naskórka, co w konsekwencji powoduje, że skóra ulega przesuszeniu. Wrażliwa skóra twarzy jest wówczas podatna na uszkodzenia.

Co zrobić, kiedy bariera ochronna naskórka ulega uszkodzeniu?

Skóra na swojej powierzchni posiada specjalny płaszcz ochronny składający się z potu, łoju oraz lipidów będących wytworami gruczołów łojowych, oraz komórek nabłonka. Warstwa hydrolipidowa zapewnia skórze odpowiednią elastyczność oraz ochronę. Kiedy bariera warstwy ochronnej zostanie przerwana, wówczas skóra jest podatna na przesuszenie i uszkodzenie. Do nieprzyjaznych dla skóry czynników należą:

  • zimno,
  • wiatr,
  • zabiegi medycyny estetycznej,
  • słońce,
  • predyspozycje genetyczne.

Aby wzmocnić regenerację i ochronę komórek skóry twarzy, warto wtedy sięgnąć po specjalnie zaprojektowane preparaty apteczne, takie jak kremy lipoaktywne oraz kremy regenerująco-nawilżające. Oceniając stosunek ceny kosmetyków aptecznych do efektów ich działania, to cena kremu nawilżającego cetaphil jest niezwykle korzystna. 

Na czym polega działanie kremu lipoaktywnego?

Kremy lipoaktywne to preparaty charakteryzują się odpowiednim składem, którego substancje aktywne mają działanie ochronne i regenerujące dla warstwy zewnętrznej skóry twarzy. Ich skład i działanie zatwierdzone jest przez specjalistów i dopuszczone do sprzedaży, jako substancje w pełni bezpieczne dla zdrowia.

Działanie preparatu lipoaktywnego ma na celu złagodzenie oraz aktywizowanie naturalnego procesu regeneracyjnego komórek nabłonkowych. Mieszanina składników naturalnych pozwala na odbudowanie bariery lipidowej skóry. Krem tworzy także niewidzialny filtr ochronny zabezpieczający wrażliwy naskórek przed drażniącymi substancjami.

Dla kogo przeznaczony jest preparat lipoaktywny?

Kremy apteczne o działaniu lipoaktywnym przeznaczone są dla osób borykających się z problemami skórnymi w obrębie skóry twarzy. Kosmetyki te przeznaczone są dla wszystkich, którzy cierpią na uczucie ściągnięcia skóry twarzy lub mają skłonność do nawracających podrażnień. Krem jest idealny dla osób, których lipidowa warstwa skóry została uszkodzona na skutek zabiegów kosmetycznych.

Ze względu na to, że podrażniona skóra jest wrażliwa na substancje chemiczne, kremy lipoaktywne pozbawione są sztucznych kompozycji zapachowych i barwników chemicznych.

Odpowiednia pielęgnacja skóry twarzy

Dla osób z problemami skórnymi odpowiednia pielęgnacja skóry twarzy jest niezwykle ważna. Niezbędnym zabiegiem dla każdego rodzaju cery jest jej odpowiednie nawilżanie. W tym celu warto jest używać innych preparatów aptecznych.