Strona główna DIETA I ZDROWIE ZDROWIE Jak nałóg nikotynowy wpływa na męskie zdrowie? 

Jak nałóg nikotynowy wpływa na męskie zdrowie? 

0
Nałóg nikotynowy a zdrowie

Nałóg nikotynowy wykazuje negatywny wpływ na zdrowie i funkcjonowanie organizmu. Nikotyna to substancja mocno uzależniająca, której działanie możemy porównać do narkotyku. Jej przyjmowanie powoduje wyrzut sporej ilość dopaminy, skutecznie uzależniając psychicznie oraz fizycznie. Ponadto związki zawarte w papierosie mogą wpływać na rozwój chorób układu krążenia oraz wspierać powstawanie nowotworów. Warto wiedzieć, jakie szkody może wyrządzić uzależnienie od nikotyny na męskie zdrowie. 

Wpływ uzależnienia od nikotyny na męskie zdrowie 

Uzależnienie od nikotyny jako palenie papierosów w znacznym stopniu odbija się na zdrowiu organizmu. W przyjmowanym dymie znajdziemy bowiem szereg substancji o działaniu toksycznym i kancerogennym, które gromadzą się w drogach oddechowych i gardle. Najbardziej znane są substancje smoliste, które upośledzają funkcje układu oddechowego oraz mają wpływ na wystąpienie chorób układu krążenia, a także innych schorzeń, takich jak między innymi: 

  • nadciśnienie, 
  • miażdżyca, 
  • zawał 
  • udar, 
  • wrzody żołądka, 
  • choroby przyzębia. 

Nikotyna wpływa również na cerę i skórę, która znacznie szybciej się starzeje, jak również ogólną wydolność i sprawność organizmu.  

Jaki wpływ na libido ma uzależnienie od nikotyny? 

Zgodnie z dostępnymi wynikami badań, palenie papierosów wykazuje negatywny wpływ na libido oraz jakość życia seksualnego. To oznacza między innymi trudności w osiągnięciu satysfakcji seksualnej oraz zmianę objętości i jakości nasienia, co wpływać może również na niską płodność u mężczyzn. W tej sytuacji konieczne jest podjęcie skutecznych kroków, które pozwolą wspomóc lub całkowicie wyeliminować ten problem.  

Odpowiednie rezultaty zapewni stosowanie odpowiednich preparatów zawierających w sobie substancję czynną o nazwie tadalafil, która wykazuje pozytywny wpływ na stymulację seksualną. Produkt Tadalafil Maxon w znacznym stopniu wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych, które z kolei poprawiają utrzymanie erekcji. Jest to nieocenione wsparcie dla dorosłych mężczyzn borykających się z zaburzeniami, niezależnie od przyczyny ich występowania.  

Palenie papierosów i ich wpływ na męski organizm  

Najczęściej palenie papierosów kojarzone jest z problemami i schorzeniami płuc i serca. Ponadto może powodować występowanie wielu różnych nowotworów, np. raka płuc, gardła, krtani oraz wielu innych. Nie jest to jednak pełen zakres działania nikotyny, które wykazywać również negatywny wpływ na możliwość utrzymania erekcji, płodność oraz ogólną potencję. Są to typowo męskie problemy, które znacznie rzutują nie tylko na sprawność, ale także i samopoczucie.  

Niskie ukrwienie narządów płciowych związane z działaniem nikotyny znacząco wpływa na możliwość osiągnięcia oraz utrzymania erekcji. Zgodnie z najnowszymi badaniami to właśnie palenie papierosów w głównej mierze odpowiada za zaburzenia tego typu również u osób młodych poniżej 30 roku życia. Powyżej tego wieku uzależnienie to może spowodować również wystąpienie impotencji lub pogłębić obecne problemy z erekcją. Dlatego też nie warto bagatelizować tego tematu.