Strona główna MAKIJAŻ TRIKI MAKIJAŻOWE JAK DOBRAĆ ODCIEŃ PODKŁADU?

JAK DOBRAĆ ODCIEŃ PODKŁADU?

0

Dobór odpowiedniego koloru podkładu może okazać się nie lada wyzwaniem! Dlatego spytaliśmy eksperta Bourjois, jak dobrać odcień tego kosmetyku, by uniknąć makijażowej wpadki.

 

Małgorzata Dwulatek, makijażystka, Bourjois

Radzi Małgorzata Dwulatek, makijażystka Bourjois

1. Przyjrzyj się swojej cerze i oceń jaki jest jej dominujący koloryt: żółty (ciepły) czy różowy (chłodny).

2. Dobierz fluid z odpowiednim pigmentem. Staraj się wybrać dwa lub trzy odcienie aby mieć skalę porównawczą. Częstym błędem jest stosowanie podkładu w żółtym odcieniu do cery różowej

3. Bezwzględnie podkład powinien idealnie stapiać się ze skórą. Jeśli nie znajdziesz idealnego koloru, preferuj ten o ton jaśniejszy (utleni się podczas dnia przez co i tak stanie się ciemniejszy). Nie używaj podkładu, by przyciemnić karnację – do tego służą np. bronzery. Zbyt ciemny podkład dodaje lat i bardzo niekorzystnie wpływa na wygląd makijażu.

4. Podkład testujemy na linii żuchwy nie zaś na przegubie dłoni (skóra w tym miejscu ma inny odcień niż na twarzy). Poza tym zobaczysz, czy wybrany odcień nie kontrastuje z odcieniem skóry szyi.

5. Zawsze wybieraj podkład w świetle dziennym. Jeśli jednak w danej perfumerii nie ma takiej możliwości, to znajdź miejsce, gdzie światło jest jak najbardziej naturalne (nie stój bezpośrednio pod oświetleniem).

 

BOURJOIS HEALTHY MIXBOURJOIS HEALTHY MIX SERUM

owocowy podkład Healthy Mix Serum (Bourjois, 59,99 zł)

 

Więcej na www.bourjois.pl

logo Bourjois