Strona główna MAKIJAŻ MAKIJAŻ OCZU JAK PRZYKLEIĆ SZTUCZNE RZĘSY?

JAK PRZYKLEIĆ SZTUCZNE RZĘSY?

0
sztuczne rzęsy

Większość z nas marzy o zalotnych firankach rzęs. Niestety, nie wszystkie możemy kusić tak naturalnie pięknym spojrzeniem, ponieważ nasze rzęsy są krótkie czy niezbyt gęste. Z pomocą przychodzą sztuczne rzęsy!

Wybór sztucznych rzęs jest ogromny. Od kilku rzęs połączonych w kępki, po rzęsy na tzw. listewce, jednej długości, po bardzo długie, z dodatkami (kokardki, brokat, piórka), a także modne „paper lashes”, czyli misterne wycinanki zamiast włosków.

Jakie rzęsy wybrać?

Niektóre sztuczne rzęsy możemy kupić w zestawie z klejem. Jeśli kupujemy same rzęsy, należy się w niego dodatkowo zaopatrzyć. Czasem w ofercie znajdziemy rzęsy, które klej już mają, wystarczy je tylko przyłożyć do oka. Niestety z doświadczenia wiem, że ta opcja jest niesamowicie nietrwała i po chwili rzęsy są wspomnieniem. Zatem warto zainwestować w dobry klej. Jest to o tyle ważne, że rzęsy przyklejamy w bliskiej odległości gałki ocznej, nie może to być więc produkt niesprawdzony, który spowoduje podrażnienia. Wyglądajmy pięknie, ale też dbajmy o swoje zdrowie.

Kępki rzęs dają naturalny efekt naturalny, często doczepiane są w zewnętrznym kąciku oka lub na całej długości powieki w odstępach. Dobre dla osób, które przygodę z doczepianymi rzęsami dopiero zaczynają. Wyglądają naturalnie i stosunkowo łatwo je przykleić.

Rzęsy na tasiemce mogą dawać efekt naturalny – wtedy wybieramy krótkie lub średniej długości, lub spektakularny – na większe wyjścia sprawdzą się długie lub z dodatkami czy nawet różnokolorowe.

Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Potrzebować będziemy pary sztucznych rzęs, kleju, lusterka i pęsetki.

  • Delikatnie wyjmij rzęsy z opakowania (za pomocą pęsety) i przymierz, czy nie trzeba ich przyciąć. Rzęsy muszą być przyklejone na całej długości powieki, nie mogą zwisać. Jeśli pasek rzęs jest zbyt długi, dopasuj długość do swojego oka, ucinając tam, gdzie włoski są najdłuższe. Nie przycinaj rzęs już po przyklejeniu!
  • Jeśli już długość jest prawidłowa, czas na nałożenie kleju. Jedną ręką trzymaj pęsetkę, a w niej rzęsy, drugą delikatnie i starannie na całej długości nałóż klej. Nie przesadzaj z ilością, ale też nie nakładaj zbyt mało. Nie nakładaj też kleju prosto na powieki!
  • Odczekaj chwilkę, aż klej stanie się bardziej gęsty i wtedy przyłóż rzęsy do górnej powieki, przy linii naturalnych rzęs (nie za wysoko, bo będziesz miała efekt dwóch rzędów rzęs, a to nie wygląda dobrze). I delikatnie dociśnij. Dociskaj na całej długości, bardzo uważnie.
  • Jeśli chcesz, teraz możesz pomalować rzęsy. Tusz połączy naturalne rzęsy ze sztucznymi i efekt będzie bardziej naturalny.

Jak zdjąć rzęsy?

Podczas demakijażu rzęsy należy zdjąć. Przy dobrym kleju wystarczy po prostu delikatnie chwycić rzęsy w zewnętrznym kąciku i odklejać powoli na całej długości. Czasem trzeba będzie użyć wody lub wazeliny, aby rozpuściła klej i dopiero wtedy zdjąć. W żadnym wypadku nie ciągnij na siłę, nie zdrapuj kleju, bo możesz uszkodzić swoje naturalne rzęsy i podrażnić powieki.

Kępki rzęs przyklejamy i zdejmujemy dokładnie tak samo.

Przykładowe sztuczne rzęsy i ich ceny:
Essence – ok. 12 zl (wraz z klejem)
Infinity dla drogerii Natura – ok. 10 zł, z klejem, 3 rodzaje
Ardell – rzęsy w pasku – ok. 20 zł, połówki rzęs w pasku – 23 zł,
Inglot – od 29 zł
MAC – 55 zł

Kępki:
Donegal – 11 zł
Ardell – 18 zł 

Kleje:
Ardell – bezbarwny, ciemny, 20 ml – 22 zł
Duo Adhesive – od  20 zł
Lash Grip – klej wodoodporny bezbarwny lub czarny – 15 zł

Zdjęcie i tekst: Adriana Marcinowska 

 

Poprzedni artykułJAKI KSZTAŁT PAZNOKCI JEST NAJLEPSZY?
Następny artykułZALOTKA DO RZĘS – JAK JĄ STOSOWAĆ?
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.