Rzęsy mogą być Twoją wizytówką. Wystarczy, że postawisz na odpowiednią pielęgnację, makijaż, albo metodę przedłużania. Musicie wiedzieć, że niektóre metody są bardziej inwazyjne dla naturalnych rzęs, a inne pozwalają wręcz je wzmocnić. Poznajcie najlepsze sposoby i wybierzcie najlepszy dla siebie.

Uzyskaj wachlarz rzęs poprzez przedłużanie 

Oczywiście metody przedłużania rzęs polegające na doklejaniu jednej częsty do jednej czy kilku rzęs do jednej umożliwiają uzyskanie wachlarza rzęs. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że niezależnie czy jest to efekt 3D czy 8D, to i tak nie utrzyma się on bardzo długo. Im więcej doklejonych jest rzęs, tym bardziej mogą zacząć się plątać. Wprawdzie można przeczesywać je specjalnym grzebyczkiem, ale gdy łączenie na kleju zaczyna być słabsze, to i tak widoczne są braki w owym wachlarzu, co może prezentować się bardzo źle. Po przedłużaniu rzęs należy wiedzieć, że nie można wykonywać demakijażu każdym środkiem. Musi być on odpowiednio dobrany, tak by nie rozpuszczał kleju. Warto jeszcze podkreślić, że ta metoda nie jest idealna także z powodu tego, że są osoby, które na owe kleje są uczulone. Może wtedy dojść nawet do zapalenia spojówek. Zdecydowanie lepszym wyborem na przedłużanie rzęs jest wybór magnetycznych rzęs. Ich aplikacja jest bardzo prosta, a jednocześnie w żaden sposób nie ingerujesz w swoje naturalne rzęsy. Ich nakładania oczywiście musisz się nauczyć, ale gdy nabierzesz wprawy, to może być jedna z Twoich ulubionych metod na szybką metamorfozę.           

Wybierz pielęgnację i makijaż, które pozwolą Ci stworzyć spektakularny efekt długich rzęs 

Oczywiście są też inne metody na stworzenie wachlarza rzęs, a my rekomendujemy tę najbardziej naturalną. Wystarczy, że zaopatrzysz się w tusz do rzęs wydłużający i zwiększający objętość, a wcześniej zafundujesz swoim rzęsom kurację wydłużającą. Oczywiście już sam tusz może dać dobry efekt, jeśli odpowiednio go używasz. Należy go nakładać ruchem zygzakowatym. Przed aplikacją można też oprószyć rzęsy sypkim pudrem. W ten sposób tusz będzie lepiej się trzymał. Ponadto możesz jeszcze sięgnąć po odżywkę do rzęs przed nałożeniem tuszu. Generalnie stosowanie odżywki z olejkiem rycynowym najlepiej sprawdza się na noc. Ma on działanie wzmacniające i stymulujące porost rzęs. Dzięki niemu stają się one ciemniejsze, mocniejsze i dłuższe. Efekt może być widoczny już po kilku tygodniach. Taka regeneracja polecana jest zwłaszcza dla osób, które mają bardzo krótkie rzęsy naturalne albo są tuż po zabiegu usunięcia przedłużanych rzęs. Ze względu na ściągnięcie rzęs po dłuższym czasie, naturalne rzęsy są naprawdę krótkie i wymagają odbudowy. Odżywkę do rzęs należy nakładać po wykonanym demakijażu na linię rzęs, czyli ich nasadę. Jeżeli rzęsy urosły, a jednak są proste i trudne w stylizacji, to możesz sięgnąć po zalotkę albo postawić na dobry tusz do rzęs podkręcający. 

Warto jeszcze zwrócić uwagę na odpowiednio wykonywany demakijaż oczu. Należy dobrać właściwe kosmetyki, które nie będą ich podrażniać. Najlepiej gdy płyn do demakijażu przeznaczony jest do oczu. Warto sprawdzać czy posiada rekomendację okulistów. Podobnie zresztą warto robić w przypadku tuszu do rzęs, gdy ma się wrażliwe oczy. Produkty hipoalergiczne posiadają odpowiednie atesty i zapewniają bezpieczeństwo stosowania. Gdy odpowiednio zadbacie o rzęsy makijaż oczu będzie łatwy i szybki.