Strona główna DZIEJE SIĘ PORADY DOMOWE JAK SZYBKO WYTRZEŹWIEĆ?

JAK SZYBKO WYTRZEŹWIEĆ?

0
party

Niejeden z nas znalazł się (zapewne) kiedyś w sytuacji, gdy musiał szybko wytrzeźwieć, bo czekały go obowiązki lub z innego powodu wymagała tego sytuacja. Ale jak to zrobić?

Jak wytrzeźwieć?

To ile się trzeźwieje normalnie jest bardzo trudne do określenia, ponieważ w dużej mierze zależy od organizmu jak i ilości wypitego alkoholu. Mniejsze zatrucie alkoholowe minie szybciej, niż konsekwencje dwóch dni ostrego imprezowania.

Zimny prysznic

Świetną metodą jest wzięcie krótkiego, zimnego prysznica. Pobudzi to organizm do wzmożonej pracy celem nadrobienia utraconego ciepła oraz otrzeźwi zmącone zmysły.

Sycący posiłek

Wiemy – jedzenie „na kacu” to ostanie, o czym się myśli. Jednak kac jest konsekwencją odwodnienia oraz wycieńczenia organizmu spowodowanego próbą zneutralizowania wlanego w siebie alkoholu. Dlatego tak ważne jest, by dać mu duży zastrzyk energii w postaci posiłku z dużą ilością węglowodanów.

Dużo picia

Ale już nie alkoholowego, ani tzw. „zapity” 😉 Tym razem mowa o zwykłej wodzie. Im więcej jej wypijesz przed snem, tym szybciej wytrzeźwiejesz.

Ruch

Nie jest żadną tajemnicą, że ruch przyśpiesza metabolizm. Zatem parę podskoków, przebieżka, przysiady lub seria przysiadów może znacząco pomóc w szybszym trzeźwieniu.

Witamina C

Najlepiej przyjmować w tabletkach, bo jest skondensowanym składnikiem aktywnym, jednak taka w soku również powinna wystarczyć. Wesprze ona wątrobę do wytężonej pracy, by wspomóc proces trzeźwienia.

Szklanka octu z cukrem

Brzmi okropnie, równie okropnie smakuje, ale działa a to najważniejsze, prawda? Na szklankę octu dodaj 2-3 łyżki stołowe cukru i wypij to szybko. Szybko, bo krócej trzeba będzie znosić ten smak. Ta mieszanka stawia na nogi w sposób niemal natychmiastowy. Nie znaczy to, że w organizmie nie będzie promili, tylko, że zniweluje ich działanie.

Mocna kawa

Z tym ostrożnie, bo alkohol sam z siebie podnosi ciśnienie a kawa tym bardziej. Espresso lub inna, naprawdę mocna, czarna kawa da tak potrzebnego do otrzeźwienia „kopa” energetycznego.