Strona główna DIETA I ZDROWIE JAK UROSNĄĆ?

JAK UROSNĄĆ?

0

Mali ludzie są stworzeni do wielkich rzeczy, małe jest piękne  – te powiedzenia nie wszystkich przekonują. Niektóre z nas marzą o tym, by być wyższe chociaż o kilka centymetrów. Co zrobić, aby urosnąć?

Daj sobie czas


Rodzimy się z „zaprogramowanym” w genach wzrostem, który osiągamy w okolicy 18-20 urodzin. Jeśli masz mniej niż 15 lat, nie załamuj się. Dobrze się odżywiaj i uprawiaj sporty, a być może urośniesz jeszcze kilka centymetrów! Poniżej podpowiadamy, jak postępować, by urosnąć.

Co wpływa na wzrost?


Wzrost każdego człowieka to sprawa genów. Możemy jednak wpłynąć na tzw. ekspresję genów lub ich wyciszenie. Co to oznacza? Jeśli posiadasz gen wysokiego wzrostu, to musisz stworzyć mu warunki, by mógł się uaktywnić  i zrealizować. Jak to zrobić? Dostarczaj ciału wszystkiego, czego potrzebuje, by prawidłowo i zdrowo się rozwijać. Kieruj się naszymi poradami:

– Jedz zdrowo, regularnie i różnorodnie – tylko wtedy organizm otrzyma wszelkie potrzebne składniki odżywcze.

– Spożywaj dużo produktów bogatych w białko i wapń – są one budulcem dla kości, a przecież to długość kości determinuje nasz wzrost.

– Uprawiaj aktywność fizyczną – sport pobudza organizm do regeneracji i rozwoju, stymuluje wzrost tkanki kostnej i mięśniowej. Nie zapomnij o rozciąganiu, które może nieznacznie wysmuklać i wydłużać ciało.

– Trzymaj pion! Sport dobrze wpłynie także na Twoją postawę i kręgosłup. Skrzywienia i garbienie mogą skracać naszą sylwetkę nawet o 3-4 centymetry!

– Śpij tyle, ile potrzebujesz, nie chodź niewyspana. Podczas snu nasz organizm najlepiej się regeneruje i… rośnie!

– Zwróć uwagę w diecie na produkty bogate w cynk. Jego niedobór może utrudniać wzrastanie.

Metody inwazyjne
Po okresie dorastania możliwe jest zastosowanie terapii hormonem wzrostu HGH, co jednak nie gwarantuje sukcesu. Na świecie są również miejsca, gdzie wykonuje się długotrwałe terapie polegające na łamaniu kości nóg i powolnym rozciąganiu ich. 

My zachęcamy Cię do zdrowego trybu życia i zaakceptowania filigranowej sylwetki, której pozazdrościłaby Ci nie jedna wysoka dziewczyna. To samoakceptacja i uśmiech, a nie wzrost, są najpiękniejszą ozdobą!

Tekst: Kasia Mężyk

 

Poprzedni artykułJAK DZIAŁA SERUM DO RZĘS CHARMLASH?
Następny artykułDieta a grupa krwi
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.