KOREKTA KSZTAŁTU I ZMNIEJSZENIE BRODAWEK SUTKOWYCH

KOREKTA KSZTAŁTU I ZMNIEJSZENIE BRODAWEK SUTKOWYCH

5904
0
PODZIEL SIĘ

korekta brodawek sutkowych

Młode mamy i kobiety, których biust stracił trochę na swej świetności, mają dziś szeroki wybór najróżniejszych zabiegów i metod, które w 100% pomagają wrócić piersiom do dawnego wyglądu. Okazuje się, że polska medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna przodują we wprowadzaniu wielu nowoczesnych metod. Sprawdź!

Najczęstszymi problemami dotyczącymi brodawek sutkowych, z jakimi borykają się kobiety są:

  • nadmierne rozciągnięcie brodawek, które zaburza proporcje anatomiczne piersi, dając optycznie zły wygląd (duże brodawki sutkowe)
     
  • nadmiernie wyciągnięta brodawka sutka.

 Za duże sutki 

W klinice AGklinik doktor Adam Gumkowski opracował i stosuje dwie autorskie metody, przy pomocy których można zmniejszyć za duże sutki bez pozostawiania blizn. W oparciu o swoje wieloletnie doświadczenie i potrzeby pacjentek doktor, jako jedyny w Polsce i prawdopodobnie na świecie, od niedawna z sukcesem wykonuje te zabiegi. Efekt jest znakomity, a same zabiegi krótkotrwałe i mało uciążliwe.

Pierwsza metoda polega na zastosowaniu autorskiej techniki szwów przezskórnych, dzięki której można zmniejszyć sutki i skorygować kształt brodawek sutkowych. Zabieg jest krótki, trwa około 15 minut, odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Zabieg nie pozostawia blizn.

Druga autorska metoda wprowadzona w ostatnim okresie to zmniejszenie brodawek sutkowych przy pomocy lasera. Metoda szybka i bardzo skuteczna. Oczywiście w przypadku bardzo dużych sutków wymaga 2-3 zabiegów lub połączenia jej z inną procedurą za pomocą specjalnej techniki szwów. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, jest krótki, trwa około 15 minut. Podobnie, jak w przypadku pierwszej metody, czas gojenia jest szybki, a po zabiegu nie pozostają żadne blizny.

korekta brodawek sutkowych

 Wystające sutki 

Dla wielu kobiet ważnym problemem estetycznym jest nadmiernie wyciągnięta brodawka sutkowa, która wymaga prostego zabiegu skrócenia. Zabieg taki opiera się najczęściej o usunięcie pierścieniowatego fragmentu skóry u podstawy brodawki. Unika się dzięki temu ryzyka naruszenia ciągłości przewodów mlecznych, a szerokość usuniętego paska skóry decyduje o tym jak długa zostanie brodawka. Następnie brzegi rany zostają zbliżone za pomocą delikatnych szwów.

korekta brodawek sutkowych Adam Gumkowskina zdjęciu dr Adam Gumkowski

Spytaliśmy doktora Adama Gumkowskiego czy takie zabiegi są bezpieczne. Okazuje się, że są całkowicie bezpieczne – nie ma po nich powikłań. Są na tyle bezpieczne, że nie ma również po nich żadnych przeciwwskazań do naturalnego karmienia po kolejnym porodzie. Bezpieczeństwo zabiegów sprawdzane jest na bieżąco, w trakcie wykonywania zabiegu, a potem w wyniku obserwacji i kontroli pozabiegowej – nie wystąpił ani jeden przypadek powikłania. 

AGklinik zapewnia pacjentom anonimowość, dyskrecję i komfort. Zabiegi wykonywane są przez doświadczonych lekarzy, pod opieką anestezjologa,  w klimatyzowanych salach operacyjnych, wyposażonych w sprzęt medyczny o najwyższych standardach technicznych, spełniających wymogi Unii Europejskiej. Na pacjentów czekają przytulne pokoje z łazienką, TV i Internetem. Całą dobę – podczas opieki pooperacyjnej do dyspozycji pacjenta pozostaje personel medyczny.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSUKIENKI WYSZCZUPLAJĄCE
Następny artykułLODOWA SESJA BY DZIUBEKA
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.